Ako obliekate bábätko do babyšatky, resp. ergonosiča?

luciferkax
27. okt 2011

Mám osemmesačné bábatko a nikdy neviem, ako ho obliecť do nosiča. Bývame pod Tatrami, teraz je takých 12 stupnov, staččia pančušky tepláčky, a na vrcho body, mikinka a tenká jesenná budnička? Ked ho ešte prikrývam mam kapsou? a ako ste to riešili v zime? pod bundu mi už nevojde

vianne
27. okt 2011

ahoj, ja nosim momentalne 3mesacneho, byvame na Orave...obliekam ho rovnako ako idem oblecena ja (myslim pocet vrstiev oblecenia) maximalne + 1 navyse. Najlepsie je nosit co najblizsie k telu, aby si ho mohla hriat sama. Osvedcilo sa mi viac obliect nozicky, kedze brusko ma oprete o mna a plus zakryte satkou a bundou, nozicky mu vacsinou trcia von 🙂
Dnes sme mali 10°C a mal pancusky, hrube ponozky - capacky, teple nohavice, body, hrubsie tricko, tepla mikinka, capicka a bol pod mojou fleecovou bundou. Kym je este maly, dobry je aj overal, aspon mu nikde nefuka a nic sa nevytahuje.

Skus mu sem tam nozicky ci ma teple a zahlavie, ak je spoteny je prehriaty, ak je chladny, je mu zima.

Rada z ekoporadna.sk:

Ako nosiť dieťa v zime

Nosenie dieťaťa v zime nepredstavuje žiadny problém. V zime je možné šatku uviazať pod kabát alebo bundu. Nemali by ste však zabúdať na isté zásady: kontrolujte, či má dieťatko teplé nohy. Tak najskôr spozorujete, či mu nie je chladno. Ak nosíte väčšie dieťa, noste dlhší kabát alebo bundu tak, aby malo zakryté nožičky. Vy sama sa nemusíte veľmi obliekať, budete sa pohybovať a nesená záťaž bude zahrievať vaše telo. Dieťatko však len ticho leží alebo sedí, preto mu skôr začne byť chladno. Niektorí rodičia nosia deti teplo oblečené v šatke na svojej bunde. Novorodencov a deti nesené v polohe Kolíska by ste však mali nosiť pod bundou, aby ste ich mohli zahrievať svojím telom.

ducci
7. nov 2011

no my malu nosime casto v nosici a davame jej medveda 🙂) zimny overalik a pod to iba pyzamko.. aj ked este nie je taka zima, ale ona sa ta nehybe tak pre istotu...

tamoulik
7. nov 2011

Ja mam tiez 8 mesacneho, davam mu dlhe body a dupacky, na to teplakovu supravu, na nohy take zateplene sustakove vysoke navleky a navrch spolocnu bundu specialnu na nosenie.