Ako obliekate 8 mesačné deti na prechádzku?

lauriema
20. okt 2020

Dievcata, vŕta mi v hlave ci som dobrá matka, keď idete teraz v takomto čase na prechádzku s deťmi vekovo teda skôr mesačne tak isto ako je moja, čo obliekate? Ja pančušky, hrubé teplaciky čižmičky teda capačky, hore body, mikinu tensiu mikinu hrubsiu a nato bundu pre hodnú nie ešte zimusnu... Samoska je čapica... A deka na ňu. Mam dávať aj fusak alebo?

bbebe
20. okt 2020

Moja 3 mesacna- lezi vo vanicke, dlhe body, pancuchy, tenke ponozky, mikina. Ciapku nema ale ma kapucu z mikiny a okolo hlavy plienku ( lezi na paploniku nech to ma makke cize hlavu ma v teple lebo po bokoch jej hlavy je paplonik a zakryta dvoma tenkymi dekami

hennyinnsbruck
20. okt 2020

Ak máte nula stupňov tak ju dobre obliekas...

Moja skoro 2 ročná pri 4st dnes v kočíku cestou do škôlky (15min pešo)

Pančuchy rifle.
Dlhé body tenký pulover a jesenna bunda.

Zamňa ma strašne veľa na vrchu a plus fusak? A co jej oblečies ked bude mínus 10??
Ja sa držím pravidla menej obliekat....

zuzada29
20. okt 2020

tak hlavne skusit detom ruky a temeno ked su oblecene, to urcuje ci je dietatu teplo alebo zima

lauriema
autor
20. okt 2020

@bbebe Tak teda myslíš si že obliekam moju tenko?

hennyinnsbruck
20. okt 2020

@lauriema tenko?? Koľko máte stupňov

lauriema
autor
20. okt 2020

@hennyinnsbruck Takže mam menej vstvit?

lauriema
autor
20. okt 2020

@zuzada29 no ved áno, preto sa pýtam lebo ruky mala tak akurát ani nie teplé ani zimné preto mam zmätok

hennyinnsbruck
20. okt 2020

@lauriema z tvojho príspevku my vychádzaju 4 vrstvy. Zamňa určite o jednu menej. Mne lekár vravel radšej menej ako sa ma dieťa spotit. Treba chytiť zátylok tak skontrolujes. Ruky som nikdy nekontrovala to není smerodajne.. Moja napr neznášala rukavice ruky jak žaba a krk fajný teplučky...
Ja pozerám aj na to ked viem ze pôjdem po slniečku ktoré je ešte fajne teplé (apson u nás) zas ju inak oblečiem...
Ked som nevedela ako obliecť, radšej som jej dala menej ako viac.

evkakozickova
20. okt 2020

@lauriema úplne stačí body sveter alebo mikinu a na to bundu

patka06
20. okt 2020

@lauriema koľko je u vás stupňov ...lebo oblečenie čo popisuješ na teploty 0 a menej
Obliecť radšej menej nech sa nepotí a buduje si imunitu ..ak by bolo chladno radšej vonku pridáš jednu vrstvu

shallimar
20. okt 2020

Ono fakt záleží od toho, kde žiješ a aj aké je dieta. My dnes hodinu vonku takto: body, tričko s dlhým rukávom, prechodná bunda, čiapka, pančuchy, capacky a tepláky.
Deku trošku cez nohy a to je všetko. Má 9,5 mesiaca

Ak má teplý zátylok, prípadne hrudník, či chrbátik, tak je to ok, ak horúci a spoteny, treba ubrať, ak studený pridať.

lauriema
autor
20. okt 2020

@hennyinnsbruck No vieš co ja sa toľko na trápim kým ju oblečiem, ona ma celkovo problém dat si čiapku, tu nechce ťahá si ju no úplná komédia. Topánočky tiež ťahá dole nechce e samozrejme nejak ju za bavím a nastoknem aj capicu aj capačky.

lauriema
autor
20. okt 2020

@evkakozickova a na nohy? Pančušky a rifle napr?

patka06
20. okt 2020

@lauriema neriaď sa rukami ..ale chyť vzadu na krku, smerom ku chrbátiku tam zistíš či jej nie je zima

lauriema
autor
20. okt 2020

@patka06 tak asi plus 3 je u nas

basska_b
20. okt 2020

Ja myslím, že dobre robís. Ja mam tiež 8 mesačnú princeznú a dávam ju do fusaku, tým pádom ma len teplačiky a ponožky, ale od pása nahor ma už to, čo tvoja 👍

lauriema
autor
20. okt 2020

@shallimar OK, vďaka za reakciu, počuj ak už diskutujeme povedz mi už chodíte? Moja ma 8 mesiacov stojí už okolo nábytku sa vie posúvať, no kroky ešte nevie, keď ju chytím za ručičky

lauriema
autor
20. okt 2020

@basska_b SUPER, ĎAKUJEM ZA Reakciu. Ináč keď už diskutujeme a mame detičky v rovnakom veku co papate cez deň? A chodíte? Moja sa posúva popri nabytku

pohodacka03
20. okt 2020

@lauriema ja obliekam ako ty a este aj overal na nu davam, prikryjem dekou 🙈. Mam pocit ze ju velmi nahulam, ale nie je spotena absolutne a spinka vonku aj 2 hodinky 🤷‍♀️. Ked ju obleciem menej je ako z ladu. Kazdemu babatku vyhovuke nieco ine. Ako baby uz pisali, skontrolovat zatylok. Urcite si dobra mamka 😉

basska_b
20. okt 2020

@lauriema Moja takisto, posúva sa, prilezie k niečomu a na tom sa dvíha do stoja :D

Jedlo riešim tiež, lebo ona vidí, že ja a staršia sestrička nieco jeme a ide sa zblázniť, hádže sa mi po jedle a chce jesť všetko, čo jem ja 😁 kojim ju približne každé 3-4 hodiny, ale to jej nestačí. Takže ma 2 spanky za deň a pomedzi to 3x papa. Ja som taká prísna matka že žiadny lepok a laktoza ani alergeny soľ či cukor do 1 roka. Takže som dosť v tomto obmedzená. Dávam dokola ovocie, zeleninu (vo forme kašičky), bezlepkove kase a záchrana sú u nás kukuricne chrumky bez soli, ktoré sa dajú aj na prechádzke... veľmi rada ich ma a sama si to dáva do úst.

evkakozickova
20. okt 2020

@lauriema áno úplne stačí alebo kúpiť nejaký overal teplý teraz úplne stačia len pančušky, nohavice alebo ako hovorím overal veď je v kočíku.

hennyinnsbruck
20. okt 2020

@lauriema zamňa sú topánky zbytočne keď nechodí. A čiapka na šnúrku a dobre uviazat plus 300x nie povedať, nono, rúčky dat preč, odpútať pozornosť.. Začať "učiť" pomaly...neboj naučíš sa obliekať ja občas tiež ešte dumam co ako😉 ale ako som písala keď som si neni istá radšej dám vrchnú vrstvu menej.

majusska202
20. okt 2020

@lauriema ja sa riadim pravidlom že dieťatu dám o vrstvu viac ako sebe. Takže keď ja mam ponožky nohavice tak mala ma podkolienky a nohavice. Keď ja mam podkolienky mala ma pachuchy. Ja nosím tričko mikinu vetrovku tak dieťa má tielko tričko mikinu a samozrejme čiapku tenkú . Ja radšej otuzujen ako babusim. V kočíku ma jesenný fusak

lauriema
autor
20. okt 2020

@pohodacka03 Ahoj, ďakujem ti veeeeeelmi pekne za reakciu a aký ste veľký? Myslím že kelko mesiacov mate

pohodacka03
20. okt 2020

@lauriema 8 mesiacov mame presne ako vy 🙂

lauriema
autor
20. okt 2020

@basska_b Ú nás chrumky nehrozia, nechutia jej... Ešte tie podobne im ale farebné sladké tak tie ešte popapa ale to asi len jednu do dňa. Zemiaky jej chutia, polievky sa snažím variť zeleninové, kuracie dávam už aj mäsko kuracie. Dnes som ale varila mliečnu polievku a dala som jej, na papala sa, každé ráno papa chlieb s maslom a k tomu čajík. Viem asi niesom úplne naj naj naj v strave ale neviem si inak predstaviť ze co jej dat ma rada aj puding, a piskotku, alebo výživu

lauriema
autor
20. okt 2020

@evkakozickova ôk, ďakujem pekne

lauriema
autor
20. okt 2020

@hennyinnsbruck No super som rada ciapocku jej samoska viazem ale ona si ju tak trhá že sa bojím aby sa nepridusila

lauriema
autor
20. okt 2020

@majusska202 inak túto tvoju teóriu som už niekde fakt počula

shallimar
20. okt 2020

@lauriema vie, už skúša aj sám. Ale nič si z toho nerob, tvoja má ešte pomaly rok čas, dievčatá byvaju opatrnejšie. Ja mám doma samovražedného truhlika 🙂

Proste on sa otočí a ide do priestoru a bud sa mu to podarí alebo spadne, keď ho nestihnem chytiť, ešte sa hnevá, keď ho držím.