Rýchly rast vlasov

janicqa284
6. mar 2017

Ahojte baby, neviete poradiť, čo je dobré na rýchly rast vlasov, alebo aké šampóny sú najlepšie?

katkabridova
6. mar 2017

Ahoj veru dobre by boli nejake rady.ja osobne som nepouzivala.Ale povula som ze v lekarni ten sampon z konopy je dobry na vlasy.

janicqa284
autor
6. mar 2017

Mne sa zdá že mi pomaly rastú vlasy a šampóny veľmi striedať nemôžem lebo hneď mám lupiny. Nejaká rada by sa zišla no. 🙂

celasapremenim
6. mar 2017

rychlost rastu vlasu mas geneticky danu, kvalita vlasov kolise pocas zivota a urcite situacie mozu dopomoct k strate vlasov, hustoty, samozrejme aj farby na vlasy, ale aj stres a podobne
avsak mam velmi dobru skusenost na podporu rastu vlasov, obnovu, regeneraciu s obycajnym capillanom, za styri eura damy, vodickou na vlasy, ktora sa doteraz predava
tiez je vyborne si zabarit zihlavu a tym si po umyti tri krat do tyzdna preplachnut vlasy

no a samozrejme strava, zaradit ovsene vlocky, orechy a ryby do pravidelneho jedalnicka

celasapremenim
6. mar 2017

a arganovy olej, specialny na vlasy urcite poznate, tak tento je vynikajuci
od emmebi
http://www.wink.sk/testujeme/vlasová-kozmetika/...

janicqa284
autor
6. mar 2017

Tak tu vodičku musím skúsiť určite. Snáď trocha rýchlejšie podrastú, len škoda že ich nemám úplne rovne a riedšie.

celasapremenim
6. mar 2017

ak mas lupiny, tak to treba normalne cez dermatologa riesit inak, a hlavne poriadne si oplachovat vlasy a kupat sa v soli z mrtveho mora....aj to sa da uplne zlikvidovat z organizmu

janicqa284
autor
6. mar 2017

Praveže teraz už nemám ale keby som zmenila šampón tak by sa mi vrátili kým by si nezvykli na nový.

celasapremenim
6. mar 2017

@janicqa284 len ono nie je zdrave pouzivat stale rovnaky sampon

janicqa284
autor
6. mar 2017

Ako nepoužívam stále ten istý ja som v tom strašna vždy chcem vyskúšať nový. Ono tie lupiny po pár umytiach zmiznú. Na to som si už zvykla. 🙂

dalila00000
6. mar 2017

Ahojte. Tak ja som tento problém začala dosť aktívne riešiť na jeseň, keď som si všimla, že vlasy rýchlo vypadávajú a pomaly rastú. Farbila som si ich doma, používala bežnú kozmetiku a žiadnu špeciálnu starostlivosť typu maska som im nevenovala.
Keď už mi bolo do plaču z toho, ako vlasy rednú stále viac, rozhodla som sa, že:
- namiesto 8 EUR miniem za farbenie u kaderníčky 20, čo nie je taký veľký rozdiel finančný, no kvalitatívne je starostlivosť neporovnateľná.
- kúpila som si (v lekárni DOSŤ drahý) kofeínový šampón Alpecin. Je prioritne pre mužov, teda aj tak smrdí. Mne práve toto nevadilo a vlasom to na môj pocit prospelo.
- od kaderníčky som dostala silne parfumovanú vzorku kondicionéru (takže som opäť dala vlasom ženskú vôňu). Tento prípravok ich chránil pred fenovaním, ktorému sa v zime nedá vyhnúť.
- kúpila som si Reghaar aktivátor rastu. Vlasy sa mi po ňom veľmi rýchlo mastili (takže veľmi neodporúčam) a myslím, že princíp bol skôr vo "vmasírovaní" do pokožky. Jednoducho ma malo niečo pravidelne prinútiť si tú hlavu pomasírovať a prekrviť pokožku.
- kúpila som si Reghaar tabletky. Tieto si práve myslím, že pomohli. Mala som už predtým dojem, že nejaký vitamín mi chýba, ale keďže žiadny rozbor som si nedávala robiť, s určitosťou povedať neviem, že ktorý.
- nechala som sa podstrihnúť. Po dlhšom štúdiu viacerých informácií mi došlo, že samotné strihanie žiadny rast neurýchľuje. Ide o to, že pri česaní sa polámané končeky odlamujú a preto vlasy vyzerajú stále rovnako dlhé.

Suma sumárum - kvalita vlasov sa zlepšila. Nikdy ich nebudem mať bohvieako dlhé, husté, kvalitné a podobne, ale tým, že som sa im začala venovať, sa im aspoň o čosi lepšie začalo dariť. Je to vidno, všimla som si to ja, všimla si to kaderníčka. Keď budem môcť opäť používať akékoľvek prípravky, kofeínový šampón a vitamíny si určite zaobstarám opäť 🙂

Berte ma, prosím, s rezervou. Nie som žiadna odborníčka.

misiaknunu
6. mar 2017

Tak necitam komenty, mozno to tu je spomenute... No u mna jednoznacne MILVA. Ja objednavam z janeshop.sk, ale ked dnes na nich klikam, tak maju nejaku technicku prestavku alebo co... Konkretne Milva chinin sampon. Milva chininova voda forte a milva chininova maska. Tusim vsetko dokopy cena kolo 12€? Toto mi zachranilo vlasy. Bulharska kozmetika, najdes aj na fb- janeshop ( ja som teraz na valentina vyhrala u nich poukazku za 20€ ). Mne to pomohlo v obdobi nahleho schudnutia a vtedy mi zacali padat aj vlasy a lamali sa... A plus k tomu som uzivala zinok. Na ten zinok tiez nedam dopustit. Rychlejsie rastu vlasy, nechty...

nikolla33
24. okt 2018

Ahojte, rada by som sa s vami podelila, o skúsenostiach.
Keď som bola mladšia asi tak pred 3,rokmi som sa dala ostrihať nakrátko a tak isto aj šticu. Po 3 rokoch my vlasy dorastly aké štica my možno dorastla o2 CM ...neviete prečo? Za každú radu veľmi pekne ďakujem 💋💋💋💋❤

krstn003
24. nov 2022

ja som používala https://www.milva.sk/milva-sampon-chinin-200-ml/ na vypadávanie a aj podporuje rast vlasov