Nafukovanie po takmer každom jedle

zuzanahdm
1. júl 2020

Ahojte, poslednú dobu mám tráviace problémy. Nafukovanie, kŕče v bruchu, pocit plnosti, akoby som mala v bruchu balon. Pred styrmi dnami som viackrat zvracala, pripisujem to vsak jedlu a alkoholu, kedze sme boli na oslave, aj ked som nevypila veľa. Vysadila som pred niekolkymi mesiacmi mlieko, najmä to, čo si dávam do kávy, nahradila som ho mandľovym. Ako male dieta som nemohla kravské mlieko, iba kozie. Ale to netušim preco, musim sa spytat maminy. Pokial viec, alergie ziadne nemam, ale je pravda, ze par rokov som sa testovat nedala. Skusala som Hylak, espumisan, ale takmer ziadne zlepsenie. Na krce mi pomaha Buscopan. Jem normalne, aj ovocie, zeleninu, ryby, mam pestru stravu. Mal niekto taketo problemy a zistili mu alergiu alebo intoleranciu na laktozu alebo lepok? Dakujem.

kittykat22
1. júl 2020

@zuzanahdm a ako dlho si brala ten hylak?

kiki68
1. júl 2020

No ja mam laktozu, lepok ( z casti ) a tiez ine kombi plus syndrom drazdiveho zaludka a syndrom drazdiveho creva.

zuzanahdm
autor
1. júl 2020

@kittykat22 mala som jednu velku flasticku a celu som ju vybrala, ked som bola v lekarni, lekarnicka mi vsak povedala, ze Hylak by mi mohol viac uskodit ako pomoct ak by som nahodou mala intoleranciu na laktozu. Tak som skusila Iberogast ale tiez nic moc.

zuzanahdm
autor
1. júl 2020

@kiki68 ake si mala problemy, predtym nez ti to zistili?

jackie17
1. júl 2020

@zuzanahdm mne zistili pri týchto ťažkostiach histamin a chronickú gastritidu.
Zjem dve cherry paradajky a som hotová do ďalšieho dňa. Nafúknuta, zvraciam. Máš svrbenie tela? Ruky, lakte, stehna?

zuzanahdm
autor
1. júl 2020

@jackie17 svrbenie nemam ziadne praveze, iba tie krce, nafuknutie, pocit plnosti, nehovoriac o tom, ze vyzeram ako tehotna, par ludi sa uz aj pytalo 🤷🏼‍♀️🙈😢

kittykat22
1. júl 2020

@zuzanahdm neviem preco ti to povedala o tej laktoze, pretoze ja mam lactose intol a beriem prave hylak ked mi je zle. Velmi pomaha. Je mi lepsie do 2 hodin po jeho uziti. A nechces ist na gastro? To vracanie je divne.

zuzanahdm
autor
1. júl 2020

@kittykat22 Zajtra sa chystam za obvodnou, uvidime kde ma posle, ale chcem sa vyhnut najme endoskopii. V minulosti som mala helykobakter a nejake plesne, zvysenu kyselinu, 9 rokov dozadu.

kiki68
1. júl 2020

@zuzanahdm u mna odmalicka na striedacku bolesti brucha, zacpy, hnacky. V dospelosti uz zvracanie, tazoba na zaludku, zvracanie nestraveneho jedla aj po napr 6 hodinach, krce, nafukovanie, hnacky. V tehu sa to este vyostrilo a teda davam bacha, ze co zjem inak mam zabavu. Pomahaju mi dlhodobo probiotika a nejest nevhodne kombi

kittykat22
1. júl 2020

@zuzanahdm chapem, bola som tiez na nej 🙂 Nedali ti oblbovak? Ja som to cele vnimala vdaka nemu, ako z hmly. Nebolo to vdaka nemu az take hrozne.

bubu62
1. júl 2020

@zuzanahdm helykobakter sa vie vrátiť..

evuska135
1. júl 2020

Ono skryte mlieko je vsade, mne taketo problemy zacali pred 2r, naduvanie, bolest, prehanalo ma, vysadila som mlieko, mliecne vyrobky vsetky. Plus vsade pozeram zlozenie. Lebo dokonca aj v sladkostiach je srvatka, mlieko a tak a z toho pokracuju bolesti. Dokonca mne robi zle aj ak je zakusok robeny z hery(ako margarinu) lebo obsahuje srvatku, musi byt v kolacoch iba palmarin a tak. Je to tazke ale no da sa to prezit 🙂

pdt
2. júl 2020

@zuzanahdm nie som lekar ale velmi sa to podoba co popisujes na reflux, mala som podobne problemy. Skus si precitat: https://rennie-ice.sk/sk/reflux-zaludecni-stavy... a este jedna vec, hadici sa nevyhnes.

eua
2. júl 2020

@zuzanahdm Ahoj, ja mam celiakiu a to, čo pises, môže byt kľudne z toho lepku. Chod cimskor na krv.

bubu62
2. júl 2020

mne z gastra nevyslo nic a mlieko nadalej nemozem a lepok,akurat mam stale helicobaktera a chronicku gastritidu,dali mi dvoje ant.z ktorych som mala dalsie problemy,lebo ma zase prehanalo a helicobaktera mam stale...

zuzanahdm
autor
2. júl 2020

@eua dnes som sa nedostala ani len k obvodnej, nikoho len tak neberu, mam sa objednat, kvoli korone, hlupy system! Nikoho nemala v cakarni. Teraz cakam u jedneho lekara po znamosti. Nech mi da aspon vymenny listok na alergo a gastro.

zuzanahdm
autor
2. júl 2020

@pdt reflux som mala od malicka, som predcasne narodena, v 7. mesiaci

noemi1983
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
888zuzana
7. júl 2020

Ja by som skúsila piť aloe vera+probiotiká, pomáha to na trávenie

melania1
7. júl 2020

ja som mala tie iste problemy, ked som vysadila lepok a mliecne len bezlaktozove, tak to bolo lepsie. Niekomu pomoze vysadit aj cukor. V kazdom pripade si daj spravit testy na intolerancie.

zuzanahdm
autor
10. júl 2020

Tak dievčata, dvakrat na pohotovosti, hnačky, bolesti zaludka, zvracanie, krce nenormalne v bruchu. Na vracanie mi bolo permanentne vkuse. Dnes je to uz lepsie. Mierne zvysene crp. Moc a krvny obraz v poriadku. Dnes mi obvodna zobrala krv znova a rektány vyter. 7 dnova prisna dieta a nasadila mi lieky Emanera. Doporucila aj endoskopiu na ktoru som uz objednana. 🤷🏼‍♀️

zuzanahdm
autor
10. júl 2020

USG a CT v poriadku 🥴

kittykat22
10. júl 2020

@zuzanahdm 🤷🏼‍♀️ dievca, co je tebe? To je zahada. Dufam, ze vymyslia ako ti pomoct. Drzim palce s tymi liekmi. ❤️

zuzanahdm
autor
11. júl 2020

@kittykat22 no obvodna vravela, ze je to najskor nejaka gastritída, ja to uz mavam pravidelne snad kazdy rok. Ale nevylucuje tiez helicobakter a tieto sračky.... 😢😢😢

ivka.pirulka
14. nov 2022

@zuzanahdm dobrý deň, je to už dávno, ale čo Vám zistili?

zuzanahdm
autor
1. máj 2023

@ivka.pirulka nechodím tu často, zistili mi reflux a intoleranciu na histamin, laktozu, cukor a huby, tak teda som na diete už tri roky. Je to lepšie ale ak jem hluposti je mi zle, to iste aj alkohol. 😂