Nafukovanie po každom jedle

3. apr 2023

Ahojte, neviete čo môže byť príčina nafukovania? Okamžite, po akomkoľvek jedle ma hneď nafukuje. Testy na laktozu a lepok vyšli negatívne. Lekár sa tomu ďalej nechce venovať všetky výsledky sú vraj v poriadku, mám sa vyhýbať potravinám, z ktorých nafukuje. Ale ja už mám tento problém dlho a neviem ako sa toho zbaviť. Stačí, že zjem napríklad jablko a hned ma začne nafukovať. Po obede niekedy vyzerám ako keby som bola v 5 mesiaci tehotenstva. Myslíte, že problém bude skôr v žalúdku alebo v črevách? Už vážne neviem na čo sa mám zamerať.

simsalabim
3. apr 2023

Sibo otestovali?

autor
3. apr 2023

@simsalabim nie, ...ako sa to testuje?

anjelok
3. apr 2023

No prave jablko je nevhodne pri Sibo, pozri fodmap dietu

anjelok
3. apr 2023

Autorka, dychovym testom.

simsalabim
3. apr 2023

Dychovym testom. Vo vacsine gastroambulancii je to plateny test, par desiatok €.

stanulienkat
3. apr 2023

Ved jablko je sama vláknina, jasné že ťa nafukuje. Tak ako každého. Aj strukoviny, vyprážané, sladkosti, vajíčka, supkate ovocie-hrusky, slivky...

autor
3. apr 2023

@stanulienkat 🙄 aha takže podľa teba je normálne, že človeka nafúkne z hocičoho čo dá do úst? ..podľa mňa nie

stanulienkat
3. apr 2023

Nikde netvrdím že z hocičoho. Písala som vyššie príklady, ale netreba sa čudovať, že ťa nafukuje z jablka.
Okrem toho ženy majú plynnatejsi tráviaci trakt, skús užívať Espumisan. A ak máš pocit, že treba navštíviť odborníka, tak choď na gastro.

sun_shine_2020
3. apr 2023

Ahoj, zazivam nieco podobne. Napis mi spravu ak chces...

luccija
3. apr 2023

Máš sedavu prácu?aj máš plyny, kŕče či len si nafucana?

panonia
3. apr 2023

Normálne to nie je, ak to je tvojmu lekarovi jedno chod na gastro.

babajaga1998
3. apr 2023

Ahoj ja mám ten istí problém už od pôrodu bola som sekciou

clodika22
5. apr 2023

@stanulienkat espumisan alebo pancreolan, to mne zvykne pomôcť. Ale možno by dobré boli probiotiká, že by jej to tak trošku upratali. Mne veľmi pomohlo vyradenie niektorých potravín a potom postupné zaraďovanie, aby som vedela spozorovať, že čo mi robí zlobu.