Mám obrie brucho po každom jedle

8. júl 2021

Ahojte. Na uvod - stravujem sa už pol roka podľa medical medium, čiže dôvodom môjho problému nemôže byt konzumácia nezdravých jedál. Nejem ani lepok, ani laktozu, ani vajcia, mäso minimálne.

Pre nezainteresovaných, medical medium je veľmi podobne raw veganstvu.

Môj problém spočíva v tom, že aj keď som jedla nezdrave veci, aj keď som jedla vysokobielkovinovu diétu, aj teraz, keď som 95% na ovocí a zelenine - stále ma trapi jeden a ten istý problém. Ráno vstanem, vyprázdnim sa a mám brucho ako lata. Ešte len vypijem 0,5 litra vody s citrónom, a už som ako balon. Nehovoriac o tom, že na konci dňa som ako v 6. Mesiaci. Prečo? Prečo prečo prečo? Je to normálne? Máte to tak aj vy? Prosím skúste reagovať najmä chude baby, čo ozaj ráno majú top ploche bruško, a vydrzi im take ploche po cely deň. Ako to robíte? Ja mám super postavu, makam na sebe (166cm, 50kg) a stále si kvôli tomu bruchu nemôžem dat napríklad teraz v lete croptop.

alexandra2010
8. júl 2021

to iste mam. Tiez bez lepku a mliecneho (nie len laktoza, ale vobec nic zvieracie). takz e moj problem vyriesila LowFodmap strava a odstup medzi jedlami 4 hodiny.

ahaknaj
8. júl 2021

Viac možností...diastaza napríklad. Alebo Syndróm polycystických vaječníkov

88lienka
8. júl 2021

Ja to tak mam tiez, vzdy som to tak aj mala nevazila som vela 180cm,63kg rano ploche brusko, vypijem pohar vody brucho ako balon. Jedine v obdobi kedy som riesila dlhodobe traviace problemy a v podstate na wc som bola aj 4x denne vtedy som si bola schopna plpche brusko udrzat cely den. Tiez ma to trapi... Lebo netusim ako sa stravovat a nevyzerat ako tehotna.

autor
8. júl 2021

Presne. Človek je zdravo a aj tak. Ja som myslela že to z nezdravého jedla. Tak som prekopala od základu stravu. A žiadna zmena. Tie polycystycke vaječníky ako prídem na to že ich mám?

mladena
8. júl 2021

tiež to tak mám, ja tomu hovorím typ postavy paprika 🙂 chvíľu som skúšala cvičiť na brucho, ale dlho ma to nebavilo, som inak normálna zdravá, jem prevažne s rozvahou a zdravo

mamamasama
8. júl 2021

plank, plank, plank

autor
8. júl 2021

@mamamasama ??? Čo mi pomoze plank

s_a
8. júl 2021

@mamamasama tiež by ma zaujímalo ako pomôže plank na plynatosť 🤔

titla
8. júl 2021

Ma podobny problem. Nafuknute brucho, plynatost, krce, zapchy, ktore sporadicky strieda hnacka. U mna su stavy, ze ploche brucho nemam aj niekolko dni. Az zabudnem, ako normalne vyzeram, pripadam si ako tehotna. Skusala som vysadit lepok, laktozu, delenu stravu - nepomohlo...
Teraz skusam Fodmap dietu (je to v podstate intolerancia na jednoduche cukry v ovoci a zelenine), ale tu som este len zacala, takze je skoro robit zaver.
Tiez sa chystam dat si spravit testy na helikobaktera.

alexandraalexandrova
8. júl 2021

nechapem celkom...to si ako nafuknuta, ze mas plyny? Ci?

kristianka2255
8. júl 2021

diastazu nemas?

margaretka_
8. júl 2021

Ja asi tiez nerozumiem ci to tak nafukne akoze mas plynatost, alebo mas iba vacsie brucho. Lebo ak to nie je plynatost, tak spevnit brusne svaly by mohlo pomoct

mamamasama
8. júl 2021

tak bud si z tej svojej zeleniny zduta a v tom pripade zmen stravu, alebo rob plank.. spevni si jadro tela a ziadne vypukle brucho nehrozi...

kacena4
8. júl 2021

ja nemozem urcitu zeleninu ani ovocie inak som ako melon robili mi aj testy je to problem s travenim napr. fruktozoveho cukru...

certi
8. júl 2021

celiakia

oskvarka
8. júl 2021

Ha mám to isté tiež by som to rada hodia na diastazu po 4 deťoch ale mala som to aj predtým. 😂

bluka2
8. júl 2021

Tak asi stále nevhodna strava pre teba. Strukoviny alebo dačo ti nesedí? Avšak keď to máš aj po vode, možno tá diastaza fakt

zlatovlaska123
8. júl 2021

skúšala si užívať probiotiká? Dlhodobo.

ahaknaj
8. júl 2021

U svojho gynekológa. Problémy s cyklom, nadmerné ochlpenie, problémy s otehotnením...napriklad

zuzubb007
8. júl 2021

Co nechapete normalna vec ja som rano plocha ako lata vypijem dva pohare vody a brucho podrastie a po obede vyzeram na 5ti mesiac, a nemam ziadne diastazy, ani plyny ani nic mam to tak roky

chrumka333
8. júl 2021

Diastaza? Skúste si ju nahmať

angi07
8. júl 2021

Diastaza alebo syndrom drazdiveho creva, nemavas bolesti brucha? Moja sestra napr.nemoze vobe surovu zeleninu lebo ju tak isto nafukuje.ja by som isla na gastro nech ta vysetria lebo takto experimentovat ....hmm🤔

certi
9. júl 2021

@zuzubb007 tak to normalne urcite nie je

gleep1
9. júl 2021

@certi je to úplne normalne pri nesprávnom držaní tela kedy ma človek stred tela uvoľnený a o to skôr na chudých dievčatách, mne je vidno zmenu na bruchu aj po stolici. Treba sa naučiť ako držať svoje telo, pravdepodobne ste uvoľnene. Každá jedna chuda žena keby sa po jedle uvoľnila do nesprávneho držania tela by mala brucho ako tehotna.

certi
9. júl 2021

@gleep1 ze vecer vyzeras ako v 5. mesiaci je normalne?😨

gleep1
9. júl 2021

@certi ja som v piatom mesiaci vyzerala takto takze prečo nie? 😀
No predstav si že keď sa poriadne najem alebo napijem a vypucim- uvolnim brucho a zhrbim chrbat tak vyzerám tak ako som vyzerala v siedmom mesiaci.
Asi nie si moc chuda alebo máš veľmi dobre držanie tela keď ti to je čudne lebo áno, je to úplne normalne. Prednem si ledva raz za deň, vlastne ani neviem čo je to plynatosť a žiadnu inú diagnózu čo tu spomínate tak isto nemám, diastazu som nemala ani po pôrode, jedine čo to u mna sposobuje je držanie tela. A myslím si že aj u autorky tohoto príspevku.