Liečba vaginálnej mykózy

janeviemus
18. aug 2015

Ahojte. Asi budem za úplnú dilinu ale nikdy som toto riešiť nemusela tak... Kúpila som si canesten thrush combi na mykózu. Vo vnútri je malý krém, nejaká palička 😀 a lieky. Neviem prečo ale v balení nebol pribalovy letáčik a tak som z toho jeleň. To mám používať všetko? A tie tablety sa asi vkladajú? Ako? S tou paličkou alebo tá palička je na krem? Ja som chcela len krém.. Bude vadiť ak nebudem užívať tie tablety?? Som tehotna a neviem ani či tie tablety môžem keďže ten letáčik nemam 😖 ďakujem každej ktorá si nájde čas a pomôže mi 🙂

miriam2908
18. aug 2015

Tabletka je iba jedna, zavádza sa do vnútra pomocou tej paličky- aplikatora. Krém je na vonkajšie použitie. To či to môžeš užívať ak tehotná tí neviem povedať. Byť tebou radšej sa idem opýtať do lekárne. Budeš mať istotu že si urobila správne 🙂

janka256
18. aug 2015

@janeviemus ta palicka je na tablety ja som pouzivala aj v tehotenstve tablety ale vkladala som si bez palicky ak si tehotna nemozu sa davat hlboko len pokial dociahnes prstom , krem posobi iba zvonku lepsie je preliecit aj vo vnutri ale najprv sa porad so svojim lekarom...

bosoriak
18. aug 2015

@janeviemus V tehotenstve sa tableta zavadza bez aplikatora. Inak vsetky pribalove letaky k liekom najdes na stranke adcc.sk

yukiki
18. aug 2015

a nenapadlo ta si pribalovy letak vyhladat na nete? 😉

katyt
18. aug 2015

Canesten môžeš použiť aj počas tehotenstva, preto je aj voľne dostupný, len tabletu zaviesť prstom, nie pomocou aplikátora ako Ti tu už písali. 🙂

alka1980
18. aug 2015

@janeviemus prepac nechcem rypat,ale nechapem preco v tehotenstve neriesis mykozu s lekarom ,ale liecis si ju sama?nepreliecena mykoza v tehotenstve moze sposobit pocas porodu dotrhanie.Nechcem strasit,mudrovat,ale poradit.Asi by som to radsej riesila s gynekologom.

suge
18. aug 2015

@janeviemus My zase nevieme, v ktorom si týždni tehotenstva. Píšem to preto, že Canesten sa v prvom trimestri tehotenstva neodporúča. Veľa šťastia 🙂 .

me_to_you
18. aug 2015

S mykozou k lekarovi..ziadna samoliecba v tehotenstve :-/
(Moja dok žiadne vaginalne čipky v 1.trimestri nedava, ani voľnopredajné ani na predpis, len zvonka potierať)

petrabu
18. aug 2015

Mne canesten nezabera ... ak by si chcela vyskusat nieco ine tak skus na www.multi-gyn.sk. To sa moze pouzivat v ktorom kolvek stadiu, maju velky vyber a na druhy den to mas doma... drzim palce...

janeviemus
autor
18. aug 2015

Ďakujem za reakcie🙂 tak takto po poriadku🙂
Nie, pribalovy letáčik ma ozaj nenapadlo hľadať na Google. Nabudúce budem vedieť🙂
A o tej "samoliečbe" zijem v zahraničí a tu sa ku gyn. dostanem asi až ked budem umierať na niečo vážne. Vravela som mojej dr že mám nepríjemné svrbenie a opuch tam dole (žiaden hrudkovity výtok ani pálenie pri močeni) a ona bez toho aby sa na to pozerala mi povedala že si mam kupit canesten ze nic ine na to bohužiaľ ani nedostanem🙂 len nejak mi nevravela nič o tej
tej tablete. Tak preto som sa opýtala vás. Inac som v 23tyzdni.

alka1980
19. aug 2015

@janeviemus kedze je to takto tak rozumiem samoliecbe..Prajem skore vyliecenie.

nell77
19. aug 2015

oreganovy olej,prirodna najucinnejsia liecba a zbavis sa toho....

evulienka26
19. aug 2015

suhlasim s nell77 ziadne lieky a maste ti nepomozu,oreganovy olej super pomocnik na mykozy.

tehoska
19. aug 2015

Ja som dlhe roky bojovala s mykozou...neustale sa mi to vracalo, az kym som nedostala od znamej kefirove kapsule na domaci kefir. Od kedy ho pijem, nemam s tymto ZIADEN problem. Kupovane acidko u mna nefungovalo,ale to domace je ovela silnejsie,tak ja odporucam kazdemu toto.

me_to_you
19. aug 2015

@nell77 mne ho v teh. odporucili nebrat

l3yla
19. aug 2015

Ak si tehotná ,určite to rieš s gynekológom 😉

dadika663
20. dec 2020

@tehoska kefirova kapsule🤔? Nie náhodou tibetská hubu