Aké máte skúsenosti s mykózou?

1811995
26. feb 2016

Mykozu som nikdy pred tym nemala. Pocitovala som palenie tiez som casto chodila na wc a bolelo ma brucho. Pripisovala som to mocovim cestam pila som vela ur. Caju a tiez som uzivala urinal. Zbytocne nepomohlo a tak sa ma kamaratka pytala ci to nie je nahodou spominana mykoza. Kupila som si teda canesten combi aj fungicidin. Prvy den to bola mozno ulava no nic moc mavala som biely vytok dnes uz bol ruzovy mozno krvavy. A mam akoby pocit ze ma pali uz aj pri konecniku. U gyn. som nebola este nikdy a rada by som sa tomu vyhla teda ak sa bude dat no zatial to ruzovo nevyzera :/ . za kazdy prispevok dakujem :*

belllinka
26. feb 2016

Gynekologovi sa radsej nevyhybaj, pravidelne prehliadky su dolezite. Neliecene zapaly ti mozu do buducnosti sposobit rozne problemy, napr. aj neplodnost. Preto radsej prekonaj strach a chod ku gynekologovi. Neboj, prezijes to 😉
GRAMATICKE OKIENKO: "mykozov" sa na konci pise "U", nie "V", kedze je to zensky rod. "V" pises v muzskom rode 😉

michaela.g
26. feb 2016

Bez na gyndu, to je jednina pomoc, da sa predchadzat, ziadne sladke, ziadne tesne oblecenie...
Umyvanie cistou vodou, vylucit mydielka...

cerez
26. feb 2016

Žiadne domáce liečenie. Je práve načase navštíviť prvý krát ženského lekára. Mať mykózu nie je žiadna hanba, nie je to prejav zanedbanej hygieny. Za mykózou sa skrýva veľa príčin. Ženský lekár je osoba, ktorá ti vie najlepšie nasadiť správnu liečbu. Píšeš, že si si dávala canesten a fungicidin. Lenže ako voľnopredajný liek je to len na vonkajšie použitie a canesten tablety, tie za mňa nemajú vôbec žiaden účinok. Mne to dokonca viac uškodilo ako pomohlo. Najlepšie je krém, ktorý sa priamo aplikuje dovnútra. Rýchla liečba. Ty môžeš ešte urobiť pre seba popri liečbe to, že obmedzíš prísun sladkého, žiadne mydlá a sprchový gél, zvýšiť prísun probiotík a žiadne tesné oblečenie aspoň pokiaľ je problém. 🙂

misiq22
26. feb 2016

Toto nepodcenuj, lebo sa ti to moze v buducnosti skaredo vypomstit... ☹ Bez na gyndu, ziadny sex a hlavne treba liecit aj partnera... 😉