Ktorými potravinami doplniť sacharidy?

dominikamacakova
12. okt 2022

Ahojte, potrebujem radu. Chcela by som pribrať, resp nabrať svaly a mať vyváženú stravu 😀 Ale stáva sa mi, že mi podľa tabuľky chýbajú sacharidy. Väčšinou prijmem veľa tukov. Aj dva krát toľko ako mám prijať. Vlákninu dopĺňam chia semienkami, ale tie obsahujú tiež veľa tuku. Bielkoviny zas proteínom. Príklad -dnes som si neplánovane dala zemiakový šalát a rybie filé, čiže mi vychádza, že už nič tučné nemôžem, ale sacharidy nemám žiadne 🙈 Takže, potrebovala som príklad na nejaké potraviny čisto sacharidové. Suchú ryžu nechcem. Ďakujem za rady 🙏

miusa00
12. okt 2022

Zemiaky, ryza, ovsene vlocky, cestoviny, pecivo

nnnuuunnn
12. okt 2022

Čerešne, mango, chlieb, hocijaké krekry...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
12. okt 2022

Banán, orechy, pohánka, sladké zemiaky, bulgur, kuskus, datle, cicer

bluka2
12. okt 2022

V tom zemiakovom šaláte si mala určite dosť sacharidov, ak si toho teda nezjedla 1 lyzicku

viestta
12. okt 2022

Ovocie, výrobky z celozrnných obilnín, natur ryža,

dominikamacakova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikamacakova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikamacakova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikamacakova
autor
12. okt 2022

@elizabet173 bielkoviny nám hlavne z toho proteínu

sense
12. okt 2022

@dominikamacakova aj si to vazila ci ken odhad. Daj si bormalne ranajky, napr ovsene vlocky, do toho banan, lyzicku medu a hned ti skocia sacharidy, alebo hrozno miesto bananu. Alebo miesto medu , susene datle

luccija
12. okt 2022

@dominikamacakova svaly Ti nenarastu zo sacharidov.Ked budes jest normalne maso, strukoviny polievky, ci tuniakovy salat so sosovivou doplnis bielkoviny.Naco chces doplnat sacharidy na silu?ten jedalnicek je strasny, ale tak asi ho chces zmenit.

stanulienkat
12. okt 2022

Vyvazena strava??? v tej 1. tabulke mas samy sajrajt. Chrumky, vyprazane, majonezove.

gubcikova
12. okt 2022

🙈🙈🙈 že arašidové chrumky na raňajky a káva.Ten jedálniček je hrôza

gubcikova
12. okt 2022

Prosím ťa koľko vážiš a meriaš keď máš taký príjem? A tuky sa ani nedivím že sú plné keď samí syr

dominikamacakova
autor
12. okt 2022

@luccija hlavne mi ide o to aby som pribrala. Ja viem, že je hrozný. Sú horšie dni a sú lepšie dni. Dnes som mala hroznú stravu no. Pýtam sa čím doplniť sacharidy, keďže mi chýbajú a do večera ešte ďaleko. Ešte budem hladná tak čo mám zjesť

dominikamacakova
autor
12. okt 2022

@stanulienkat som napísala, že sa snažím a chcela by som 😉

sense
12. okt 2022

A svaly nenaberies pitim proteinu ake silovym treningom

stanulienkat
12. okt 2022

@dominikamacakova snaha sa ceni😉

dominikamacakova
autor
12. okt 2022

@gubcikova 162 a 45kg... Áno, dnes som bola vo farmárskom obchode a žiaľ nakúpila som si syry a zjedla 😀

luccija
12. okt 2022

Zacni normalne rano rozok, sunka, vajce, zelenina
Obed maso ryza, strukovinova polievka...
Tuniak, losos ved ty hladujes😆si vegetarian?

blondinka95
12. okt 2022

@luccija ako môže byť vegetarián keď tam má ryby?

luccija
12. okt 2022

@dominikamacakova hladna budes, lebo Ti chybaju ranajky, desiata....potom obed Ta musel zatazit...to, co vecer si daj rano
Kuraci salat, tuniakovy...daj si ranu kasu, oriesky, ovocie...tvaroh desiata
...zo sacharidov budes rychlo najedena a rychlo hladna

gubcikova
12. okt 2022

@dominikamacakova tak ako píše
@luccija . Začni normálne jesť.Ranajky rožok,chlieb, vločky, cereálie. A ako píše
@sense svaly nenaberieš proteínom a sacharidmi.Keby to šlo len jedálničkom tak je zo mňa Arnold.🤣

dominikamacakova
autor
12. okt 2022

@luccija mäso jem iba príležitostne. Buď ryby sem tam, alebo kuracie mäso. Dajme tomu raz za dva týždne.

luccija
12. okt 2022

@blondinka95 niektori vegosi ryby jedia.
Ja by som dala viac bielkovin ved ty sa nemusis v nicom obmedzovat s takou vahou len nech su to plnohodnotne potraviny a nie protein a hlavne ranajky jedz normalne

dominikamacakova
autor
12. okt 2022

@gubcikova sú aj lepšie dni 😀 Väčšinou jem vajcia na raňajky a najčastejšie iba kávu s mliekom. Ono v podstate to ani nie sú raňajky, ale desiata. Svaly nechcem mať ako Arnold, ale svaly ako má každý normálny človek.

gubcikova
12. okt 2022

@dominikamacakova to je ok že nie ako Arnold ,myslela som to zo srandy,ale svaly sa robia v posilňovni,nie jedalnickom

dominikamacakova
autor
12. okt 2022

@sense niečo som vážila a niečo odhadom

luccija
12. okt 2022

@dominikamacakova co potom jedavas na obed?
Nie si anemicka?Vecer omeletu zeleninu chlieb...skoda, lebo hovadzie maso je fajn.Kuracina Ti vela neda.Ale, ak si bola vzdy chudy typ bude to tazke.Ci mavala si vyssiu vahu?