Kanyla v žile

nikinikiniki8
21. feb 2023

Ahojte
Presne pred týždňom ma hospitalizovali a hneď prvý deň mi pichli kanylu a dali 1 infúziu. Odvtedy nic ale mám v ruke stále tu istú kanylu. Je už cele špinavá, rozpadnuta naposledy keď som bola za sestričkou, že či sa to nedá nejako prelepiť slebo prerobiť alebo neviem, tak akurát chytila ďalšiu pásku a pripevnila mi to tam. Neviete prosim, nemá sa to vymieňať po nejakom čase? Alebo nemôže z toho byt problém že to tam mám tak dlho? Mne sa to nezdá…

diaalex
21. feb 2023

@nikinikiniki8 opýtaj sa či ešte niečo dostaneš, ak nie daj si ju vybrať 🙂

pribinak
21. feb 2023

@nikinikiniki8 však si ju vyber a hotovo. Nie je to nič ťažké

jane1987
21. feb 2023

@nikinikiniki8 nie, nemala byt byt takto dlho, zbehni za sestrickou a popros ju, nech ti ju vytiahne, ze ta uz pobolieva miesto vpichu. Nevytahuj si ju sama, potrebujes nieco, cim si to pritlacis, nech ti nevznikne hematom a nezaneses tam infekciu.

simca06022011
21. feb 2023

Keď príde vizita, povedz.lekarovi ze ta štípe kanila máš ju už týždeň. Ale teda mne zatiaľ vždy na 5den vymenili. A samozrejme vie to sestra aj prelepiť, len ono je vtedy otázne ci sa nevytiahne a budú pichať inú. A ja mam teda takú skúsenosť ze nie v každej ruke je to pohodlné, bezbolestne atď...
U nás povedať drnzabralo, keď mi ju sestry vymeniť nechceli. Vždy.

katarinka89
21. feb 2023

@nikinikiniki8 kanila nesmie byť v ruke dlhšie ako 5 dní pretože sa to zapáli, miesto vpichu boli...treba to povedať na vizite pred lekarom- to zaberie

0silvia0
21. feb 2023

@nikinikiniki8 povedz ze ta to uz boli.. Ak treba, nech ti ju prehodia na druhu ruku

trgypadl
21. feb 2023

Po 72 hod by sa mala vybrať, tak chod za sestrickou, ze mas bolesti v mieste zavedenia.

lilyianka
21. feb 2023

@nikinikiniki8 kanyla by mala byť max 4 dní pichnuta, potom ju treba vybrať