Musím mať pri pôrode zavedenú kanylu?

daenerys7
12. dec 2017

Ahojte žienky, mám takú pre niekoho možno smiešnu otázku... V júli ma čaká prvý pôrod, chcela by som rodiť v Leviciach.Chcem sa spýtať, či žena musí mať zavedenú kanylu v žile a ak ju dávajú tak čo môže byť dôvod.Mám strašnú skúsenosť z pred dvoch rokov a odvtedy keď vidím ihlu tak sa nedokážem kontrolovať, začnú sa mi triasť ruky a omdliem... myslím si,že po zavedení kanyly by som už ani neporodila... Zatial som mala jeden odber krvi v tehotenstve, ten som zvládla nechápem ako, asi som ho nevnímala kvôli správe,že som tehu..ale čo bude ďalej... Help me ❤

11mirka22
12. dec 2017

Moja ja som odpadavala už od detstva pri každom odbere krvi či injekcii, tiež som sa hrozne bála pred pôrodom len aby do mňa ihli nepichali ale pri pôrode mi to bolo jedno, ver mi. To bude iná eufória...

andisko
12. dec 2017

@daenerys7 Nemusi mat kanylu 🙂) Pozri, ber to tak, ze nejako sa to babatko dostalo dnu, nejako sa snad uz len dostane von 🙂) Zle skusnosti s porodu sa netykaju ihiel vacsinou, si myslim. Takze, mysli pozitivne, aby si sa k tomu porodu dostala a potom uz to pojde. Je to len par hodin, na konci ktorych je babatko. Je to uplne ine ako cokolvek, co si doteraz zazila. Mna ked sa pytali, k comu sa daju prirovnat porodne bolesti, tak k nicomu (a to som mala 19h a 16h porody). Lebo zvacsa, ked ta nieco boli, napriklad zub alebo nieco, tak na konci tej bolesti nie je nic, len bezny zivot. Ale tu na konci tej bolesti odchadzas s babatkom. Naozaj zabudni na vsetko, co si doteraz zazila. To je uplne ina era, co ta caka.

deluxe86
12. dec 2017

Kanilu ti daju,len treba ich pekne poprosit,aby ti to pychli na normalne miesto,aby ti to nevadilo pri kojeni,spani,uspavani dietatka.no moja kanila bola velmi zla,ale co uz,iba 4dni a potom na to zabudnes😁

katka1416
12. dec 2017

Ja som sa taktiez bala ihiel a zvladla som to pri dvoch tehu a ta kanyla no des, pri prvom porode mi ju zle pichli tak odznova,som myslela ze skor umriem ako porodim😀 ja som ju napr musela mat nakolko som mala vysoky tlak a dve hodky pred porodom som mala infuzku. Takze vzdy to zavisi od zdravotneho stavu podla mna

gopika
12. dec 2017

Skus kuknut tuto stranku, pani pomaha s odburanim strachu, vyriesenim traum a kadecoho. Tereza kramerova si daj do vyhladavaca. Snad ti to pomoze. Zelam krasne tehotenstvo a prijemny porod.

slamka555
12. dec 2017

@daenerys7 Ahoj aj ja som odmalicka uz pri pohlade na ihlu omdlievala :D .. Teraz mam 27 a ako tak sa to zlepsilo .No pri prvom porode som sa tiez bala , ze prepaana kolkov odberov ma caka .., ale nejak mi to nevadilo lebo maju tenunke ihly ;) a podruhe sa rano pred oberom mozem najest ( co tiez dost pomoze ;) Takze pocas tehu poradni som ani raz neodpadla ;) Ked som uz bola na saale tesne pred porodom mi dali tiez kanylu, ale kedze mas bolesti ..taketo veci ani nevnimas ;) Az po porode som zistila ze mi vlastne kanilu nechali v ruke :D ale v nasej porodnici ti ju daju hned na druhy den prec ;) Teda asi ak je vsetko ok ;) Takze..toho sa neboj ;).. Mna caka druhy porod teraz koncom februara 🙂 a obavam sa skor toho , ako dlho budem rodit :D Lebo prvy porod som mala sice vyvolavany ale trval len 2 hodiny 🙂 ..Drzim palce.a naozaj.. neboj ;) .. po porode budes mat vnaruci babo a zabudnes na vsetko 🙂 aj na kanylu v ruke :D ;) ..

jatva
12. dec 2017

Je to tvoje telo. Ak si nieco nezelas, treba to povedat. Pri porode je dobre mat pri sebe niekoho, koho si poucila co chces a co nie a ten to bude za teba komunikovat, lebo pri porode obcas personal vyuzije bolesti rodicky a vmanipuluje ju do niecoho co nechce. Pokial nebude vazny dovod, nie je absolutne nutne mat kanylu. Vacsina zien dokaze porodit bez toho, aby do nej nieco liali...

livka_
12. dec 2017

Moj porod bol taky masaker ze vediet co ma za bolest caka sa muza ani z metra nedotknem..nejaka ihla... ach... aj 200 naraz a pohoda ;)))

katuli3nocka
12. dec 2017

Ja Ti poradím z vlastnej skúsenosti. Možno ešte skoro na to, aby si sa nejako začala pripravovať na pôrod, keď si len v 12 tt, ale i tak Ti napíšem - Nezisťuj si info, kto mal aký pôrod, lebo Ti to nepomôže. Každý pôrod je iný a každý má iný prah bolesti. Ja som si tiež zisťovala a všetci mi hovorili, že aký budem mať jednoduchý pôrod, veď mám 19, tak to bude šup šup a rodila som 19 hodín v neopisateľných bolestiach. Takže preto hovorím, že nezisťuj si info. Len si naštuduj, ako prebieha pôrod, ako sa má dýchať, čo robiť pri kontrakciách a nič iné. Ver mi, že sa nemáš čoho báť. Teba to síce bude bolieť, no bábätko to bude bolieť tiež, ale potom bude neskutočná radosť a šťastie a v priebehu sekundy na tú bolesť zabudneš. Kanylu Ti (asi) dajú, ale to zvládneš. Držím palce! 🙂

vyhuelka
12. dec 2017

Treba sa zamyslieť hlavne nad tým, že žila sa zaisťuje hlavne pre prípadné komplikácie... na sále som ako sestrička zažila všeličo 🙈 myslím , že pri bolesti z pôrodu bude ihla nič 😃✊🏻

deti95060810
12. dec 2017

krv ti v tehu budú brať ešte viac krát....A kanila - to je oproti pôrodu takmer žiadna bolesť...

meggyinka
12. dec 2017

Ako prepac nechcem.ta sttasit ved kazda ma iny porod ale a som si pri prvom priala nech mi radsej zuby bez anestezy vytrhnu ako trpiet tu bolest a tiez sa bojim ihly. Vcera v poradni mi az slzy vysli ked mi sestricka brala krv. Tak myslim ze do juna mas casu dost prestat sa zbytocne stresovat

asia83
12. dec 2017

@11mirka22 Moja reč. Ja som pri pôrode nevedela ako sa volám. Na všetky moje zásady a predsavzatia som ani nepomyslela. Bolo mi absolútne jedno, čo so mnou robia, len nech už je tá bolesť za mnou.

martina8888
12. dec 2017

@daenerys7 náhodou kanyla je fajn vec. Ber to tak, že to bude len jeden pich a cez to ti budú dávať všetky potrebné injekcie. Ja som počas pôrodu mala kanylu. Potom mi brali krv kvôli epiduralke, pichali epiduralku, do kanyli išiel asi 2x oxik A jedna infuzia, po pôrode mi strašne klesol tlak, tak mi napichli aj druhú ruku s nejakou výživou a po pôrode ešte do zadku injekcia, keďže som negatív faktor. Tiež som vždy mala z ihiel strach, ale vtedy to ani necitis, nesmieš sa na to sústrediť. Snaž si to nevsimat. Dobre bude, neboj sa.

tatiana1329
12. dec 2017

ja som pri porode tiez mala kanylu, je to preto aby ti to tzv. urychlili... (netusim ci to pomaha mne to islo dost rychlo na to ze to bol prvy porod...)tiez sa bojim ihiel a to dost... ale ako hovoria baby... totalne vsetko okolo mi bolo uplne jedno :D mohli mi ich napichat aj sto vobec som o nej nevedela... a este k tomu som mu mala v zhybe na ruke (netusim co ich k tomu viedlo) takze ked som sa chytila na porodnom stole aby som tlacila tak som mala ruku zohnutu a tam kanylu... este mi vravela sestricka ked som predychavala ze vystrite ruku mate tam ihlu... :D ale nechcem ta strasit, ja som rodila bez epiduralky a inych "vylepsovakov" a uplne v pohode sa to dalo zvladnut 🙂 zvladnes to neboj 🙂

lilu74
12. dec 2017

Ja som bola rada ze som a sustredila som sa na dychanie tiez mi pichali kadeco vobec som to nevnimala to je najmenej v tej chili naozaj...

kejtka87
12. dec 2017

@vyhuelka a kvoli comu sa dava kanyla ja som ju nemala.

nikol207
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vyhuelka
12. dec 2017

@kejtka87 napr pri nepostupujom porode davaju oxytocin rovno do žily... napr keď je z prirodzeneho porodu behom minuty sekcia tak davaju rychlo anestezu do žily... ono určite tak nepostupujú všetky nemocnice ale vačšina určite áno

marttinitta
12. dec 2017

Ahooj, takže najskôr ti chcem povedať, že žiadna otázka nie je smiešna, nato je MK, aby si sa mohla opýtať čokoľvek 🙂
No a tá kanyla, to bude aj pre teba malina... budeš v takom citovom rozpoložení, že ti to bude jedno 🙂
Zámerne nehovorím o strachu, napríklad ja som sa na pôrod snažila čo najlepšie pripraviť a mala som bleskový pôrod a sama si poriadne nepamätám ako to prebiehalo. Musel mi to manžel vyrozprávať😉
Len si pamätám tie vnútorné slová: už ťa uvidím, už ťa uvidím😍😍
Prajem ti krásne tehotenstvo a ešte krajšie ukončenie tehotenstva🙂

daenerys7
autor
12. dec 2017

@11mirka22 verím, že to bude iné ... oplatí sa to pretrpieť, ale fakt neverim,že by som to zvládla ak to zvládnem tak napíšem knihu ja a kanyla ❤ najlepšie priatelky

daenerys7
autor
12. dec 2017

@andisko Krasne si to napísala a tak nejak to aj beriem,že išlo dnu musí ísť aj von...len čo sa týka kanýl a ihiel to si neviem predstaviț,že by som zvladla...Určite to bude na konci krásne držať svoje dieťa zdrave a žive

zibi
12. dec 2017

@daenerys7
mas dobry nick😉 , asi nie nahodou, mam rada ten serial 🙂..a zeny sme silne a zvladnes to ♥ ked mam byt doslovna a nick nie je nahoda stale som zboznovala to jej dlhe meno ....Daenerys za bouře zrozená, nespálená, matka draků, královna Andalů, Rhoaynů a Prvních lidí, Khalessi, Mhysa, Stříbrná paní, Lamačka řetězů, královna Meereenu a princezna Dračího kamene😉

zvladnes nejaku kanylu ... 🙂 mila daenerys 😉

daenerys7
autor
12. dec 2017

@slamka555 držím palce pri pôrode, nech je malé zdravunké a viem, že keď budem držať bábo tak na všetko zabudnem...len najprv to budem musieť zvládnuť a neviem si predstaviť ako... a jesť a piť pred poradňou a odberom ? To ja vôbec nemôžem .. ešte sestrička chodí o pol hodku neskôr ako má, doktorka tak isto ..takže des

daenerys7
autor
12. dec 2017

@jatva ďakujem, myslim, že keď kedysi žena porodila bar kde v stajni a zvládla to bez takýchto veci. Tak by sa to malo dať aj teraz... chcem rodiť, nie nechsť lievať do seba boh vie čo navyše som alergička na väčšinu tych ich" liekov " ...

daenerys7
autor
12. dec 2017

@katuli3nocka Ďakujem ❤

sasesoe
12. dec 2017

@daenerys7 ja ti odporucam co najviac si o porode nastudovat - mozno kurz predporodnej pripravy ci len osobna konzultacia s pa ohladom toho co ako (aj s rozobratim prveho porodu) a potom od 36tt cviky s epinom/ anibalom. Ja prvy porod - radsej nespominam, druhy uplna pohodicka, taky by som zvladla aj kazdy tyzden. Hlavne sa vopred nestresuj a zvaz aj vyber porodnice. Spiminanu nepoznam, ale ja som nesmierne rada,ze sóm pri 2hom isla inde ako pri 1vej...prajem vsetko dobre a blahozelam

daenerys7
autor
12. dec 2017

@vyhuelka nejde o bolesť, to je jednoducho v hlave ten strach, jasne že odber krvi napr. nebolí .. tu v nemocnici mi ležala stará mama keď ju prezliekali zapreli jej do kanyly, krv bola asi všade, ruka cela bordová fialová odvtedy s tým neviem nič robiť...bojim sa,že mi to skomplikuje pôrod, veď žena všetko pri pôrode vníma 5 násobne

daenerys7
autor
12. dec 2017

@martina8888 tiež som negatívka ❤ a ďakujem

daenerys7
autor
12. dec 2017

@marttinitta Ďakujem, tiež sa snažím čo najlepšie pripraviť, bolesti sa nebojim...toto s tymi ihlami je v hlave.. neviem ako to prekonať,ale hádam to bude ako vravíš ❤ myslím si,že manžel je veľká pomoc pri pôrode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre