Čo jesť a piť pri žalúdočnej kyseline?

nikuskaakolarova
18. feb 2023

Ahojte čo jesť a piť pri žalúdočnej kyseline? Čaká ma gastro lenže sa nacčakam ešte na termín páli má žalúdok brucho hrdlo cítim kyslú chuť v ústach už mám hrdlo také rozleptane vyžaruje mi bolesť už aj do chrbta a pod lopatky dostala som lieky na kyselinu ale čo by mi ešte rýchlo pomohlo čo vylúčiť a čo naopak jesť a tak ďakujem pekne

iwesska
18. feb 2023

Antirefluxna dieta,treba si vygooglit. A poctivo jest tie lieky. To sa upravi. Ale ak to nemas sposobene tehotenstvom,je to chronicke a casto sa to vracia aj napriek liecbe a diete . Viem o com hovorim,mam to zopar rokov.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@iwesska áno mávala som to často a potom už aj zapáli žalúdka a teraz znova

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@iwesska a ako sa vám to prosím prejavovalo ťa kyselina ale ste mavali ťažkosti

iwesska
18. feb 2023

@nikuskaakolarova Stale mam,tiez palenie hrdla den-noc,aj napriek liekom a diete. Inak nic.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@iwesska jaj a myslite že môžem mať aj bolesti pod rebrami a v chrbte z toho?

oriesocek
18. feb 2023

najlepsie dodržiavat dietu na reflux, nelahnut si a neist spat s plným zaludkom, ale najskor o 3 hodiny. ziadna kava, alkohol,, atd. - inak mne dal gastroenterolog pantomyl a to mi vobec nezabralo, teraz mi dal Lanzul a je to lepsie...

oli18
18. feb 2023

@nikuskaakolarova niekedy sa jedol Maces, dostat v potravinach.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@oriesocek a ake máte prosím ešte prejavy môže má z toho bolieť až chrbát a pod rebrami? Ja mám starých mám panicku poruchu a bojím sa strašne depresie dnes celý deň preplakany

simsalabim
18. feb 2023

@nikuskaakolarova neviem, ako dlho je do vysetrenia, ak mesiace, kup si zatial liek Nolpaza. A vysad pred vysetrenim - ako dlho, by mal poradit obvodak.

oriesocek
18. feb 2023

@nikuskaakolarova ano moze, urcite - reflux má aj take príznaky. Ale to hned povie gastroenterolog po vysetreni - ja som bola na hadicku a hned mi dal aj liecbu.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@oriesocek tiež ste toto mala ? Takéto prejavy?

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@simsalabim momentálne beriem nolpazu

simsalabim
18. feb 2023

@nikuskaakolarova a vobec nepomaha?

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@simsalabim beriem ju od včera tak zatiaľ nie

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@oriesocek ja mám strašný strach že či to není žlčník pankreas alebo vredy 😢😢

oriesocek
18. feb 2023

@nikuskaakolarova u mna to bol aj reflux a aj zlcnik dokopy.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@oriesocek a čo ste mala so žlčníkom

oriesocek
18. feb 2023

mam viacero malých kamienkov a tie su najhorsie - su z nich najcastejsie zachvaty, kedze sa zvyknu uvolnit a upchat zlcove cesty....ale najprv som mala skor blato..

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@oriesocek jaj no ja asi nemám robili mi rontgen pre pár týždňami a bola som aj na sone močovych ciest a doktor vravel že videl kúsok zlcniku a že nič tam nevidel ale keby som mala zápal žlčníka alebo pankreasu to by som mala silné bolesti či?

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@oriesocek lebo mám aj hnačky a strašnei škvrka v črevách to môže byť tiež z tej kyseliny?

simsalabim
18. feb 2023

@nikuskaakolarova ono to trva aj 3 -4 dni, kym zaberie. U mna kyselinu pripisovali kamenu v zlcniku, ale zrejme to bolo kvoli SIBO. Po antibiotikach to preslo.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@simsalabim vás bolelo až v chrbte? Pod rebrami?

simsalabim
18. feb 2023

@nikuskaakolarova mna nie, mna palilo a bolelo v zaludku a nafukovalo ma.

simsalabim
18. feb 2023

@nikuskaakolarova hnacky a skvrkanie - moze byt aj priznak Sibo.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@simsalabim no ono ide o to že som viac ako pol roka brala ATB lebo sa mi vracali zápaly močových ciest tak neviem či aj z toho zo môže všetko byť

simsalabim
18. feb 2023

@nikuskaakolarova neviem to posudit, nie som lekar, ale logicky tolko atb narusi crevnu mikrofloru.

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@simsalabim no veď preto sa bojím či to nemôže byť niečo horšie ja mám tu panicku poruchu a stále len plačem a depresie mám lebo sa bojím že je to nieco vážnejšie doktorka mi robila v piatok aj crp bolo len trošku vyššie lebo som mala ešte aj trochu krvi v moči

simsalabim
18. feb 2023

@nikuskaakolarova a co horsie? Zvysenu kyselinu ma vela ludi, kamene v zlcniku tiez, Sibo byva tiez caste…

oriesocek
18. feb 2023

@nikuskaakolarova ale tak po ATB a este dlhodobo býva rozhádzané trávenie a tažšie sa dáva dokopy....su potrebné probiotiká, gastro vysetrenie a čo povie lekár... zbytočne si nenavymyslaj diagnozy..

nikuskaakolarova
autor
18. feb 2023

@oriesocek veď to že som hypochonder ale ja sa už tak všetkého bojím lebo som viac u doktorou ako doma a ešte keď ma boli z toho chrbát pod loaptkami má pichá pod rebrami tak sa strašne bojím