Žalúdočné problémy z antibiotík a stresu

nikuskaakolarova
14. feb 2023

Ahojte prosím poraďte mi ako si dať žalúdok,črevá a celkovo trávenie do poriadku ide o to že cca pol roka ak nie aj viac som bola na ATB kvôli opakovaný zápalom močových ciest a mechúra najskôr som dostávala lieky od obvodnej ta do mňa pchala ATB potom som šla za urologom kde mi spravili vysetrenie moču a sono obličiek a tak dostala som ďalšie ATB ktoré som dostala asi na 2ci3 mesiace brala som aj probiotika ale stalo sa že som na ne aj zabudla no aj po dobrati ATB tam stále zápal bol lebo som mala aj preventívku tak mi obvodná brala aj krv šla som aj na gynekológiu kde mi našla citujem bordel v pošve povedala že sa toho budem možno dlho zbavovať dala lieky do pošvy aj ATB tie som dobrala a kázala prísť po ms na kontrolu, idem v piatok a čakám že dostanem ďalšie lieky lebo cítim pálenie v pošve aj po močení cítim stále plný mechúr 😟len ide o to že aj so žalúdkom mám problémy dávala som obvodnej stolicu na helikobaktera ten vyšiel negatívny dala mi nejaké lieky na kyselinu tie užívam dávam si teraz aj probiotiká viem že po ATB sa čreva dlho dávajú do poriadku ale ja už neviem fungovať bojím sa aj jesť žalúdok ma bolí páli má v celom bruchu a pod rebrami alebo naopak cítim akoby chlad alebo čo to je raz hnačka potom zápcha mám aj veľa stresu keďže mám panicku poruchu takže ešte aj to mi ubližuje už má aj hrdlo boli bola som aj na rontgene brucha nič nenašli prosím poraďte ako si dať trávenie do poriadku ďakujem za každé rady

barbied
14. feb 2023

@nikuskaakolarova skuste test na SIBO. Pozrite si na nete o tom viac..mam to aj ja

nikuskaakolarova
autor
14. feb 2023

@barbied a čo na to beriete alebo vám pomáha

barbied
15. feb 2023

@nikuskaakolarova v prvom rade treba absolvovať test či ide o sibo. Ja som absolvovala test doma na sibo a immo pretože bežne ambulanciách vám zisťujú iba sibo. Mala som trošku iné príznaky ako vy ale najviac ma trápili hnačky , bolesti žalúdka pálenie záhy dokonca depresia. Po absolvovaní testu som dostala antibiotiká na dva týždne asi a dodržiavam fodmap diét u. Prvý mesiac food máp diéty je veľmi presný a postupne zaradzuje zjedla do jedálnička.