Amputácia nohy

misko212
7. dec 2023

Zdravím vás vo februári ma čaká amputacia nohy pod kolenom.Mate niekto skúsenosti na čo mám narok ?Ďakujem za každé rady

ankare
7. dec 2023

@misko212 držím palce! ❤️

loliki
7. dec 2023

@misko212 Ja ozaj netuším. To lekári neporadia?

misko212
autor
7. dec 2023

@loliki možno sami nevedia ako to dopadne

loliki
7. dec 2023

@misko212 Bol tu taký vtip, na tú zdravú nohu si pre istotu napíš: Túto NIE. 🙂
Nárok možno na vozík alebo barle na nejaký čas.

veruska00
7. dec 2023

@misko212 otec mal amputovanu jednu nohu a dostaval presne neviem kolko ale len pár eur z upsv a r ale treba podat ziadost ale ked si to dobre pametam tak po amputacii cca 2 mesiace skorej sa neda!Mozes poziadat auto ale ako to funguje to neviem !narok mas na zdr.potreby vozik,barle ale to vsetko predpise rehab.doktor a aj protézu!ale vozik na zaciatku treba zabezpecit sam lebo to daju az po schvaleny od zdr.pois.

alickapusinka
7. dec 2023

Po ámputaci si skús podať na ID na SP.

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misko212
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misko212
autor
9. dec 2023

@loliki dik za radu.Tak snáď budu vedieť aku nechcem byť už úplný kripel dost co takto budem 😃

loliki
9. dec 2023

@misko212 No, snáď.. 🙂 Ale stáva sa všeličo. Ja by som sa radšej poistila. Lebo keď človeka uspia, už nevieš protestovať.

misko212
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loliki
9. dec 2023

Ale ja nestíham čítať tvoje príspevky, keď ich hneď vymažeš.

misko212
autor
19. dec 2023

@loliki Sorry už ani neviem ako sa mi to podarilo vymazať, teraz som sa sem dostal po dlhšej dobe.A dali mi termín nakoniec už v januári a to určite sa nejako poistim nech mam aspoň jednu nohu v normálnom stave

xckaret
19. dec 2023

@misko212 to fakt uz neexistuje ina moznost ako tu nohu zachranit?

misko212
autor
19. dec 2023

@loliki S najväčšou pravdepodobnosťou nie, tak mi bolo povedané

loliki
19. dec 2023

@misko212 Neviem, či je vhodné pýtať sa na diagnózu. Tak sa ten stav zhoršuje, že to urýchlili o mesiac skôr? Rodina ako reaguje? Máš psychickú podporu?

misko212
autor
3. jan 2024

@loliki zhoršuje lebo pár mesiacov dozadu som mal som nehodu na motorke, najprv to vyzeralo ze sa to dá do poriadku ale neskôr sa ukázalo ze je to zle aj krvný obeh sa nepodarilo úplne obnoviť tak museli k tomu pristúpiť .Rodina ma podporila aj psychicky tak uvidíme aj vozík sa podaril zabezpečiť

loliki
3. jan 2024

@misko212 Tak vykroč do nového roku tou správnou nohou. 🙂 A na motorku si už radšej nesadaj. 🙂 Kedy to máš?

klip0
3. jan 2024

@misko212 ja len že ti držím veľmi palce, neboj dobre bude. Chodil somnou na tréningy boxu jeden muz , už otec rodiny, mal malé deti. Fungoval s protézou, boxoval a bol aj na zápasoch proti zdravým mladým chalanom.

misko212
autor
3. jan 2024

@loliki 16.1. takmer o dva týždne

loliki
4. jan 2024

@misko212 Ani neviem, čo napísať. Si v pohode? Je to asi výzva. Zvládnuť život aj takto. Prajem, aby všetko dobre dopadlo.

misko212
autor
4. jan 2024

@loliki A tak zatiaľ v pohode , potom to asi až príde a ďakujem. Možno sa aj proteza podarí vybaviť ale to až časom ak vôbec

stanulienkat
4. jan 2024

Okrem ineho ( myslim, ze ti lekari poradia) mas narok na kupele, Rhb, Rhb pomocky, casom proteza. Len neostan sediet na voziku, ked si mlady, lebo ti ochabnu svaly a budes sediet uz navzdy. Cvic, rehabilituj a ked budes mat zhojeny kypet, tak proteza.

Drzim palce.

loliki
18. jan 2024

@misko212 Bolí to?

misko212
autor
20. jan 2024

@loliki trosku áno, ale nič hrozné skôr bolelo to ze mi vzali časť nohy ale postupne sa s tým vyrovnavam

slovakboy
20. jan 2024

@misko212 držím palce s vyrovnaním sa so stratou. Skús si v hlave robiť také malé plány čo všetko sa dá robiť a zažiť bez nohy. Najprv si zisti čo by sa dalo podniknúť, a potom si to premietaj v mysli a premietaj si to také, aké by si to chcel mať.

loliki
20. jan 2024

@misko212 A už si doma, alebo v nemocnici? Ako to prebieha?

misko212
autor
21. jan 2024

@loliki zatiaľ som v nemocnici a možno ma pustia budúci týždeň Tu väčšinou zatial ležím

mino76
20. apr 2024

Mne ju amputovali vtedy kedy aj tebe a už mám aj protézu. Učím sa chodiť ale zo začiatku to dost tlačí ale hlavne sa mi v nej potí strašne noha. Amputácia pod kolenom