Ako ste sa stravovali po operácii žlčníka?

3. aug 2022

Ako ste sa stravovali po operácii žlčníka? Čítala som ze prísna diéta, inde zas ze hneď kazali pečivo a pod.. Dosť by mi pomohlo keby dáte tipy na stravu počas prvých 2 týždňov

daniela1911
3. aug 2022

Ahoj, ja som minimálne tie dva týždne (bolo to určite dlhšie) držala diétu, tu klasickú žlčníkovú diétu. Asi po 2mes som začala jesť všetko - čiže v malom som skúšala aj smotanu napr do jedla, pikantne a pod.
Ak chceš, napis správu.

ukulela
3. aug 2022

Pecivo starsie, rozok tak 2 dnovy.... dieta bez tuku a mastneho, nic, co by ta naduvalo....

majulino
3. aug 2022

Prvý tyzden som drzala dietu, uz nie taku prisnu, potom som zacala vsetko rad-radom

isis234
3. aug 2022

Rok som musela držať dietu, bolesti, tabl.... ovocie, zeleninu bez jadierok. Nič mastné, Varila som zeleninu na pare, zemiaky varené, biele pečivo nejem dávno, vysadila som i bielu múku papriku... paradajky vôbec.. maslo len rastlinné Floram oreniny nie... ani kravské mlieko, smotanu, jogurty.. U každého je to iné,, niekto po mesiaci môže všetko jesť. Treba pomaličky skúšať

autor
4. aug 2022

@daniela1911
@ukulela
@majulino a do sa týka napr sladensch nápojov tak tie môžem? Lebo ja mam hrozniuuu chuť na kofolu čapované 😃

daniela1911
4. aug 2022

Koľko si po operácii ? Šak trošku skús, uvidíš. Pred operáciou ti nerobila problém ?

autor
5. aug 2022

@isis234 a tie bolesti vôli také isté ako pred operáciou? Lebo neviem si nejak predstaviť ze co potom boli keď tak už žlčník nie je

isis234
5. aug 2022

Neboli až tak silné, ale často.. Bez liekov som nevydržala. .. a nemohla som všetko jesť,, stále len dietne, ani ovocie, zeleninu čo má zrnká, jadierka, i keď som ich vybrala. Lekár povedal,,, prečo vás operovali?? Po roku bolestí mi vybavil kúpele až potom bolo všetko OK

autor
5. aug 2022

@isis234 a aké lieky pomáhali?... A teda po kúpeľoch už všetko v poriadku?

isis234
5. aug 2022

Ano, po kupeloch môžem všetko jesť,, a bez liekov... Užívala som Ursosan-V 2, a Pantomyl -R 1

autor
6. aug 2022

@isis234 a ešte sa spýtam cestoviny by som mohla?

isis234
6. aug 2022

ano

maminamajka
24. feb 2023

Ahojte som 3 dni po operacii zlcnika a fakt neviem co jest 🤣 dostala som len zakazane a povolene potraviny a neni som z toho mudra. Co dochucovanie? Sladke jedla? Napr ryzovy nakyp s odtucnen tvarohom? Mozem?

maminamajka
24. feb 2023

Este som aj celiaticka cize rozky vlocky nemozem 🤣

isis234
25. feb 2023

@maminamajka tvaroh môžete.. je vhodný aj na vyplavovanie kameňov. Nesmeite ovocie, zeleninu čo má zrniečka- hoc ich nebudete jesť. maslo len flora s omega 3...Zeleninu varenú na pare, vo vode. Žiadne korenie.

katka1305
25. apr 2023

@maminamajka áno to mi dávali v nemocnici

katka1305
25. apr 2023

Prísnejšiu som dodržiavala mesiac menej som solila a cukrovala potom som priberala potraviny každý deň inú zatiaľ mi bolo zle z jablka mala som ťažbu na žalúdku.

lucia0211
1. jún 2023

@maminamajka ahoj, môžem sa opýtať kde ťa operovali, koľko si bola v nemocnici a musela si mať aj vývod?A mala si veľké bolesti po prebudení sa?Aj mňa čaká 21.6 operácia a mám veľký strach..

katka1305
6. jún 2023

@lucia0211 nemaj strach myslím že sa zbytočne bojíme ja som po už 2,5mes.a nadávala som si že som tak dlho čakala lebo som si narobila zbytočne komplikácie. Budeš v nemocnici cca 3 dní. Vyvod budeš mať podľa mňa asi 1-2 dní . A potom len dávať pozor na rany. Nepresilovat sa môžeš mať zbytočne problémy. Ja som mala celú sekciu takže som to mala iné. A neboj ani vývod neboli ani keď ho vyberajú . Budeš mať možno bolestí z nafúknutia brucha ten plyn kým vyjde z tela von treba sa hýbať aby to šlo von ale je to individuálne. Držím palce

lucia0211
10. jún 2023

@katka1305 ja idem na jednodňovú chirurgiu.. takže ak bude všetko v poriadku,na druhý deň ma pustia domov..no bojím sa veľmi narkózy...ako ťa uspávali?Masku ti dali alebo injekciu?

katka1305
12. jún 2023

@lucia0211 ahoj dali mi injekciu oblbovak na posteli a viac si nepamätám 😃

katka1305
12. jún 2023

@lucia0211 netreba sa zbytočne báť tiež som sa a odkladala som operáciu tak dlho až mi šlo o život keď bolo po tak som si nadávala že som sa bála zbytočne. Neboj zvládneš to 💪

eliyanah
29. mar 2024

@isis234

Rastlinné maslo ? Viete čo to vlastne je? A že vám upchvava cievy a lepší je živočíšny tuk ako maslo.

isis234
29. mar 2024

@eliyanah mne dietna sestra napísala, čo mám konzumovať. Bolo tam i rastlinné maslo

katka1305
31. mar 2024

@isis234 ja som si dávala klasické maslo ale len fakt na tenučko. Potom po cca mesiaci už normál. Som rok po a začínam mať väčšie problémy s jedlom ako pred operáciou 🤦

isis234
1. apr 2024

@katka1305 skús Floru, ovocie, zeleninu kde nie sú zrniečka. Variť na pare, vode. Skoré uzdravenie prajem. Púpavový čaj pi, 1 šálku /D, umyté listy požuvať a vypluť

simca06022011
1. apr 2024

Prvý mesiac dieta, suchare,.maslo,.cottage, cheese, šunka....v pohode. Vyvar, cestoviny... proste bežne nedráždi jedlo. Potom postupne som.pridavala, teraz.som 6t po a v pohode zjem hocičo.

katka1305
3. apr 2024

@isis234
Veď práve tie zdravé jedlá my začínajú robiť problémy ako sú jablká, banány, tvaroh, niektoré druhy zeleninových šalátov .. Pokiaľ je to tepelne upravené tak môžem. Tieto jedla sa snažím jedt len doobeda a niekedy je dobre niekedy my je z toho zle . Viac menej jem všetko aj nezdravé to my vôbec nerobí problém 🙈

isis234
3. apr 2024

@katka1305 jablká nie, - majú jadierka. Tvaroh je výborný.
Tak musíš skúsať, čo môžeš jesť. Ak ti bude niečo robiť problém, nejesť.
Je mi to ľúto, viem, aké sú to bolesti, Mala som ich rok po operácii. Dieta, lieky. Žiadne ovocie, nič čo má zrniečka, jadierka... Až kúpele mi pomohli. V Turčianskych Tepliciach.
Držím palčeky a prajem skoré uzdravenie

lenuskatokarova
19. apr 2024

@isis234 v kúpeľoch ste boli kvôli žlčníku?