Škôlka a meniny

17. jan 2024

Ahojte,
mám prvé dieťa v škôlke, takze nemam skúsenost ani nápady.
Dcéra bude mať meniny, názory v tomto sa dosť líšia či dať niečo alebo nie. Nikdy sme ,,neprežívali" meniny - samozrejme nejaký darček a gratulovanie to áno..ale nerobili sme celorodinnú oslavu ako švagrova rodina..príde nám to zbytočne prehnané kvôli meninám. No ale k veci.. Dávali ste na meniny niečo do škôlky či nie ? Neviem, či sa patrí alebo nie keď sa jedná iba o meniny.. Ak áno, tak predpokladám, že okrem detí aj učiteľkám niečo. Čo také pre ne ?
Ďakujem za rady 🙏

animus
17. jan 2024

Pripnem sa, riešim podobný problém 🙂

reddflowerlife
17. jan 2024

Podla mna nejake sladkosti porozdavat detom urcite ano.. ved aj v praci ked ma clovek meniny/ narodky tak vacsinou ludia nieco prinesu :D

anicka332
17. jan 2024

V škôlke skoro každé dieťa niečo prinesie keď ma sviatok .
Moja prinesie kinder čokoladky (každé dieťa dostane jednu) a lízatko.
Cukríky zásadne nedávam neznášam keď mi dieťa prinesie domou cukríky a ešte k tomu keď sú také gumené. Lebo chodia aj 2,5 rocne detičky do skolky tak vždy sa snažím priniesť to čo dieťa by mohlo.
A učiteľkam som priniesla od milky také keksíky,myslím že 3ks som priniesla.Rozdelili sa aj s pani kuchárkou a pani upratovačkou samozrejme aj s deťmi sa rozdelili.
Podľa mňa sa to patrí .

kikushaa
17. jan 2024

Moja dcera bude nat teraz meniny, pozornost spoluziakom davame (ale len preto ze narodky ma pocas letnych prazdnin) aby jej luto nebolo 🥹

dadka1997
17. jan 2024

Ano, vzdy dávam

doris11
17. jan 2024

Ja som naposledy davala ovocnú misu.. ale pytala som sa ucitelky či to môže byt. Ešte sme kupovali klasické kinder cokoladky každému jednu.. od ostatných majú niekedy krabickovy dzusik, alebo po cukriku.

mogaa
17. jan 2024

vo väčšine škôlok nosia deti sladkosť aj na meniny aj na narodeniny....veď za pár euro nezkrachuješ a dieťa bude mať radosť...aj keď deťom kúpiš po lízatku za pár centov....

autor
17. jan 2024

Pre deti už mám nejaké veci doma + pre nich to je jednoduché.. potrebujem poradiť čo pre učitelky, keďže tam som stratená

kikushaa
17. jan 2024

Kup nejaku sadu cajov, pripadne kavu

pe_mi
17. jan 2024

Ahoj,dcérka má dnes Nataška 😀👏
Deťom malinkú čokoládku,plus lízatko.
Pani učiteľkám som upiekla koláčik
Zvykneme vždy nosiť.veď aj ostatní
Na narodeniny to isté zvyknem

nwnw
17. jan 2024

Davame aj na meniny aj na narodeniny aj ucitelkam. Neriesim ci to nie je prehnane. Drobnosti kupis za minimum. Napr v lete som davala dzusy co su v akcii napr Lidli, Metro. Bezne davaju sladkosti, kinderka a tiez nie vsetci. Najvacsi uspech maju hand made vyrobky od mamiciek. My mame perfektnu skolku, tak mi nie je luto tych par €.

timilv
17. jan 2024

@autorka učiteľkám som zvykla dať balíček káva, čaj a niečo sladké 🙂

petamich
17. jan 2024

ono zalezi aj od skolky, v nasej skolke napr. sladkosti nosit nemozu - bud ovocie alebo maju odporucenu pekaren, kde pecu zdravsie kolace a torty a este nas prosili, aby sme si overili intolerancie, lebo detom je luto ked nemozu ALE teda vo vseobecnosti, povinnost to nie je ale zvyknu nosit

jaskolka
17. jan 2024

Syn oslavoval meniny ešte v júni, chodil do jaslí. Dala som pre deti lízatka, učiteľkam balík kávy a Tofife. Aj teraz to tak urobím, keď už chodí do škôlky.

martakop
21. jan 2024

Od septembra uz preslo par mesiacov, tak za tu dobu si isto mohla odpozorovat, co ine deti davaju. Nas mal meniny v septembri, pred nim jedno dievcatko oslavovalo, nastavila mi latku, cca co a v akej sume. Ucitelky i p. kucharka dostali po cokolade

animus
21. jan 2024

@martakop tak mne napr. dieťa nastupovalo teraz v januári, zatiaľ nebolo moc čo odpozorovať. Za pani kucharkou si šla normálne do kuchyne?

babkaotka
25. jan 2024

Milé mamičky, je pekné pripomenúť si v kolektíve meniny, dieťa sa cíti v ten deň výnimočné v rámci skupiny; odporúčam priniesť ovocie, ktoré si rozkrájajú a v pokoji zjedia po desiate. Určite nie tvrdé cukríky, ani žuvačky. A iných sladkostí majú tiež bežne dosť, netreba pridávať. Niekto rád upečie doma so svojím oslávencom jednoduché mafiny. Zo všetkého sa ujde aj p. učiteľkám, netreba nič špeciálne. Pekný deň!

lexie321
25. jan 2024

Ja by som dala. Narodeniny mam v lete a meniny cez zimné prázdniny čiže mne bolo stale luto ze mi rodičia povedali ze je zbytočne niečo dávať ked uz mam po. 😂