4-ročný syn ma nechce

17. apr 2024

Ahojte, mám 4 ročného chlapca v striedavej starostlivosti. S tatinom mali vždy veľmi blízky vzťah, odmalička ho preferoval. Ide o to, že aspoň ja mám pocit, že ja som prísnejšia menej dovolím viac vychovavam. Tatino všetko kúpi, dovolí. Keď mám malého a niečo vyvedie a ja mu dohováram, začne mi hovoriť, že chce ísť za tatinom. Včera sme sa stretli počas tatinovho týždňa s malým, keď ma videl schoval sa za neho, hovoril, že mám ísť preč. Exmanžel mu povedal, že veď nebuď zlý na maminku, neboj, nebudeš musieť s nou ísť. Po chvíľke prišiel sa postikat, lenže asi po 10 minútach sa ma opýtal, že kedy už odídem. Mne to je strašne ľúto. A neviem, či mu je so mnou zle, alebo čo? Ani neviem, že čo s tým mám robiť…raz malému povedala svokra: ak ideš byt zlý, pôjdeš k mame (ako za trest), povedala to predomnou! Tak ja neviem, či oni ho nejak očkujú proti mne…

pribinak
17. apr 2024

Hm, on je maly, nechape ešte všetkému čo sa deje. Veď ex ta v konečnom dôsledku ešte podporil
Tak je to prirodzene že chlapca ťahá k otcovi ako k mužovi. Nie všetci chlapci sú naviazaní ns matku
Je správne že vo výchove zadávas hranice, raz to ocení
Vieš, píšeš že ocko všetko dovolí? Si si istá? Si tam s nimi? Je dosť mozne že keď je syn u otca tak povie že chce ísť k mame
Je to malé dieťa, vyberá to najjednoduchšie

januska12323
17. apr 2024

Pri takom krpcovi dovolili striedavku? On vás má rád oboch len v tom má bordel. Aj staršie deti si vyberajú rodiča kde je viac zábavy ako povinností.

pribinak
17. apr 2024

@januska12323 striedavka sa dáva aj mladším deťom. To nie je o veku dieťaťa, ale o väzba s rodičom
Ak sa otec staral zaujímal má podmienky tak súd nevidí dôvod prečo nie

cookie29
17. apr 2024

@pribinak no nie som si ista ci podporil uplne, aj ked to mozno bolo len nesikovne... ten dodatok "neboj, nebudeš musieť s nou ísť" :(

@autorka verim ze to boli, ale jednak je to typicke u deti rozvedenych rodicov, pytat sa k tomu druhemu, ked sa im nieco nepaci.... a vlastne aj u paru... ked mama povie nie idem za ocinom skusit, pokial nezistia, ze rodicia su zajedno. Jednak pre to male dieta to musi byt emocionalne dost narocne vidiet druheho rodica, ma len 4 roky. a deti maju obdobia ked preferuju jedneho rodica...

pribinak
17. apr 2024

@cookie29 …..nebud zlý na maminku…. je pekne vyjadrenie
Toto sa často nedočkajú pri výchove ani vydáte ženy a nie estw od ex

danica2711
17. apr 2024

@pribinak pekne vyjadrené, ale dôležitejší bol ten dodatok "neboj sa, nebudeš musieť s ňou ísť", ktorý synkovi povedal, ja viem že s ňou nechceš ísť, lebo ti je u mňa lepšie, neboj sa, ostaneš so mnou... Šikovná manipulácia bez otvoreného negatívneho postoja k matke

autor
17. apr 2024

@pribinak buď sa prezradí maly, alebo veľký. Malý doma vzdoruje, že nejde raňajkovať za stôl, u tatina môže raňajkovať v posteli, doma ma telefón (YouTube Kids) na chvíľku a za odmenu. Bývalý ho vyzdvihne a automaticky bez toho, aby malý pýtal telefón on mu ho da sám od seba. V tom týždni, keď ho ma, chodia 2-3 x do dracika, neustále mu kupuje hračky. Ja nie, pretože si to neváži. Maximálne sa ideme pozrieť čo majú nové ale nekúpim mu nič. Keď napr zavolám, že čo robia tak vraj sú doma malý nechce chodiť von ( lebo mu da tablet). Ja ho bravam von, učím ho bicyklovať sa. Snažím sa ho zapájať do domácich prác, atd … a vždy, keď si ho striedame, malý sa rozbehne, hodí sa na neho. Mne toto nerobí, občas aj plače že musí so mnou ísť…

pribinak
17. apr 2024

@danica2711 ale no….neboli sme tam…nevieme v akom kontexte to bolo

Ale chápem povedať nieco pozitívne na MK smerom k mužovi je neodpustiteľné

pribinak
17. apr 2024

Ale ste od seba, nemôžeš čakať že bude mat rovnaku výchovu. To že máte iné názory je normálne. Veď to bol asi aj dôvod rozchodu

Pri všetkej úcte zobrať 4 ročne dieťa do Draka a nič nekúpiť, to je za mna totálna provokácia
To radšej do toho draka nechoďte

autor
17. apr 2024

@pribinak ja som s ním mala takú dohodu, že keď bude chcieť, môžeme sa ísť pozrieť, ale nebudeme kupovať hračky. Mame dracik v rámci jedného komplexu s potravinami

mabenn
17. apr 2024

no ja sa vobec necudujem, ked je 4rocne dieta v striedavej starostlivosti, na co este nema emocnu zrelost...to nie je 10r dieta so stabilnou osobnostou, to je malicke dieta, ktore ma byt pri mame kazdy den, o co bolo obrate s nasledkami, bohuzial...neviem ako to chces riesit, ale ja si neviem predstavit byt bez tak maleho dietata...toto nejake reci a pristup uz nevyriesi, to je zasah do jeho emocnej stability

mabenn
17. apr 2024

preco si tak male dieta dala do striedavky?

mabenn
17. apr 2024

4rocne dieta potrebuje pritomnost matky, bezpecie, emocne interakcie, vedenie, blizkost pri zaspavani, atd atd...to nie je hracka ze raz ho mam ja, raz ho ma otec...fakt nechapem, co ste urobili a preco..."vždy, keď si ho striedame, malý sa rozbehne, hodí sa na neho" - preboha...vies sa vzit do toho dietata? vas bude casom neznasat oboch, ze si ho "striedate"

cookie29
17. apr 2024

@pribinak jasne, len ten dodatok "neboj, nebudeš musieť s nou ísť" akoby v sebe niesol nieco negativne, co znizuje ten zaciatok, pre mna to vyznieva ako keby ist s mamou bolo nieco zle, smutne, za trest a pod.

cookie29
17. apr 2024

@mabenn no to urcite rozhodla matka dobrovolne... a poznam vela rodin, kde napriek normalnej starostlivosti oboch rodicov (nerozidenych) ma dieta preferenciu... a preco by malo rodicov neznasat? :(

@pribinak preco by to mal byt problem za normalnych okolnosti? Pokial ide o vysvetlene hranice? Mam doma dieta, ktore ma problem s emociami, a do hrackarstva chodime pravidelne. Nie vzdy kupovat, kolkokrat len pozriet. Kolkokrat kupit nieco na narodeniny niekomu inemu. Podcenujeme deti v mnohych oblastiach... toto moje ditko mi nedavno vecer pri zaspavani povedalo nieco v style... ujo citil, ze idem urobit hysaka a tak mi kupil tu hracku. A potom si dalo cez pusu s komentarom "to som nechcel povedat".... zasran maly (4r) analyza uplne perfektna. Nie vzdy vedia verbalizovat, ale rozumiet rozumeju....

@autorka dieta si poznas sama... niekedy treba zmenit uhol pohladu a niekedy pozriet pod hladinu, nie vzdy je za tym, to co sa nam na prvy pohlad zda... ja tvoje dieta nepoznam, ale moje napriklad vecer v jasliach ci v skolke nechceli ist domov, plakali, utekali opacnym smerom, odo mna... obe... a ten pocit, ze na ne po celom dni tesis, privinies si ich a namiesto toho mas hysak, respektive utekaju, ano mas pocit, ze Ta nemaju rady. Ale v reali mozno mali len cely den, kde sa musia pripsosobovat, respektovat pravidla, pocuvat a vecer potrebuju uvolnit emocie a hlavne sa mi "pomstit"... pretoze je to pre nich emocionalne privela....
Dcera mojho muza, ked mala v nedelu poobede ist naspat k mame, tak od obeda sa vypytovala kedy uz ideme, kedy pojdeme, uplne zmenila spravanie a podobne... proste emocne sa na to potrebovala pripravit a vyrovnat sa... a ked som sa o tom bavila s jej mamou, s ktorou sme mali dobry vztah, tak u nej to bolo to iste....

pribinak
17. apr 2024

@cookie29 ale no….neboli sme tam…nevieme v akom kontexte to bolo

Ja chápem že autorka je nešťastná a boli ju synove správanie voči nej. Ale zas nedramatizujme zbytočne

autor
17. apr 2024

@mabenn a čo je lepšie? Odoprieť otcovi dieťa, keď sú na seba naviazaní ? Ja som mala v zaujme rodinu, bohužiaľ otec sa rozhodol viac netvorit rodinu so mnou, o dieťa však záujem má.

pribinak
17. apr 2024

@mabenn ale to nie je o tom, že či ona dala. Ak mamotev záujem, je tam väzba s dieťaťom a má podmienky, tak súd to striedavku schváli

mabenn
17. apr 2024

@pribinak ja by som umrela smutkom, ze nie som denne s malickym dietatom, co je prirodzene z prirody...takze nerozumiem tymto argumentom...ale necudujem sa vobec tomu, preco sa dieta sprava ako sprava, a to je to, co vysvetlujem...ze to pre dieta nie je prirodzeny stav

belllinka
17. apr 2024

Ja by som sa pokúsila dohodnúť dieťa do mojej starostlivosti a častejšie stretavanie s otcom. Nie ako je zaužívané, že každý druhý víkend, ale aj nejaké dni v týždni. Nech má “pevný” domov a nesťahuje sa každý týždeň.

mabenn
17. apr 2024

@belllinka tam ale niekde bude pes zakopany, preco to tak nie je...

cookie29
17. apr 2024

@mabenn ale to ze Ty by si umrela smutkom neznamena, ze je to v zaujme dietata..., tu uz nejde o malinke babatko, ale 4 rocne dieta... a podla vsetkeho otec ma vazbu a stara sa. Takze v tomto pripade klobuk dole autorke, ktora nemysli len na seba, ale aj na dieta...

mabenn
17. apr 2024

@cookie29 preco ma riesis?

belllinka
17. apr 2024

@cookie29 to dieta tomu absolutne nechape a matie ho to. Podla mna je striedavka vhodna tak od cca 10 rokov, ked uz sa k tomu moze vyjadrit aj dieta, ci je s tym OK.

mabenn
17. apr 2024

@cookie29 kazde mlada z prirody, vratane ludskeho, je priputane na matku lebo no nosila, rodila, pripadne kojila a starala sa o neho, takze vyvoj dietata prebieha pod jej ochranou a putom...ak matka z akehokolvek dovodu puto prerusi, dieta je nutene vytvorit si puto s inou stabilnou osobou, aby prezilo...toto dieta ma prerusene puto s matkou, ma na nu vedomy a podvedomy hned posilnovany recami z rodiny otca...niet dalej o com diskutovat...vsetko ostatne su bludy a vyhovorky...autorka stale neodpovedala preco suhlasila so striedavkou u 4r dietata, vsetko co preziva su normalne nasledky zrusenia jej puta s dietatom a dalsie nasledky budu trvat dalsie roky

mabenn
17. apr 2024

@cookie29 autorku dieta nevnima uz ako primarnu osobu, ale ako blizke okolie, ktore o neho obcas javi zaujem, ktory nie je v denne interakcii, tzn nie je stabilny...4rocne dieta nie je vobec velke, pretoze riesi skolku, kolektiv a zaclenenie sa, samoobsluzne cinnosti, vyvoj reci, zachvilu zmenu mliecnych zubov za trvale, atd atd...

pribinak
17. apr 2024

@mabenn napíšem ti úplne otvorené, kľudne umri, otec má rovnaké právo na dieťa ako matka.

Načo píšeš autorke takéto veci, veď vidíš že zrovna nie je 2x šťastná

mabenn
17. apr 2024

@pribinak ty si psychicky v poriadku?

pribinak
17. apr 2024

@mabenn ty si? Si prečítaj čo tu píšeš. Myslíš že autorke pomôže keď bude citat takéto veci?
No asi nie

mabenn
17. apr 2024

@pribinak zastavas sa zeny, ktora dala 4r dieta do striedavky a nevies dovod, mne pises, ze mozem umriet...👎