''Pasenie koníkov''. Môže sa vynechať?

jaruska8
4. nov 2010

Pasenie koníkov, baránkov, môže byť v psychomotorickom vývoji vynechané, preskočené??? Teda môže sa ho dieťa naučiť, robiť až oveľa neskôr?? 😒 Moja dcérka pasie len keď jej položím ručičky pod telo, trénujeme to už vyše týždňa. Inak si hlavičku drží krásne (vo vode, na tigríkovi, pri zdvíhaní do sedu atď.). Inak keď jej tie ručičky tak dám, tak hlavička je v pohode, len ona sa začne hnevať a urobí lietadlo a je po pasení. Inak na brušku je rada, dokonca tak aj spáva (máme monitor dychu). Môže byť, že to proste neznáša??? A možno to preskočí, sedieť sa naučí rýchlo a zo sedenia prejde na lezenie??? Má to niekto podobný ,,problém" alebo mal???? Ďakujem za odpovede.

miska333
4. nov 2010

no podla mna nie, mne marek pasol baranka od 2mesiaca a este aj teraz byva na brusku, ved to mu posilnuje a spevnuje chrbticu. ale su deticky ktore to nemaju radi

impka
4. nov 2010

my mame to iste!! tiez som sa divila a som rada, ze sa na to pytas. nas syn to iste robi a zda sa ked je ako "lietadlo". ze by uz chcel liezt!! ako jastericka vyzera 🙂 Podla mna moze preskakovat, ten vyvin nie je u ziadneho dietata rovnako postupujuci. Dolezite je, ze sa vyvija 🙂
inak ten monitor dychu, nemusis sa bat... vies ako sa prislo na to, ze detom v leze na brusku hrozi SIDS? Tak ze pred 30timi rokmi pustali mamicky z porodnice s tym, ze maju polohovat dieta hlavne na brusko (aby sa v lahu na chrbte nezadusilo napriklad zvratkami), no a tak vsetky mamy davali deti na brucho a z toho vznikli aj tie statistiky, ze najcastejsie SIDS nastava v lahu na bruchu (pretoze par z tych deti takto fakt umrelo a z toho spravili tu statistiku)!!!
to len pre zaujimavost 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pia22
4. nov 2010

Pasenie urcite pride, my sme zacali az okolo 5. mes. SIDS moze sposobit iba spanie na brusku, nie lezanie😉

petraw
4. nov 2010

náš malý neznášal byť na brušku takže pasenie koníčkov a pretáčania sme sa dočkali až keď mal asi 7 mesiacov 😀 a je úplne v poriadku 😉

tintiniacik
4. nov 2010

aj ja si myslim ze je to v poriadku. Nas Luky neznasal byt na bruchu a teraz je to uplne naopak a stale sa dava len na brusko. Takze nic netreba silit

kejtty
4. nov 2010

Aj nas Luky 🙂 neznasa byt na brusku, koniky trochu popasol a teraz by uz mal stvornozkovat, ale nechce vobec, radsej sa uz stavia na nozicky, takze tiez preskakujeme par veci... Ale ked maju zdrave deti v "istej mensine", ktorym sa urcite nevenuju.... tak si s tym nelamem hlavu...

katecameron
4. nov 2010

deti ktore maju hypotonus odmietaju past ovecky takze urcite s niecim suvisi len ju pekne nechaj nech posilnuje svalstvo ci sa jej to paci alebo nie je to pre nu dolezite do buducnosti aj my sme mali v rodine taketo dieta teraz ma 7rokov a otras aky je slaby vyziabuty a to len zato ze matka nechcela vidiet problem a neriesila ho chlapec v 5rokoch nevedel sam vyst na smykacku moj 2rocny syn 30krat po sebe bez problemov stveral jak das ked zacal v 5rokoch chodit na karate a trener ho videl povedal ze take silne dieta este v zivote nevidel aj moj pasol ovecky uz ako 2mesacny mame fotky taky drobec a drzal sa jak kliest 😎

kaja73
4. nov 2010

Moj druhy syn tuto polohu neznašal.Davala som ho do nej aj tak,vždy len na par minut, ale aj 4-5 krat za hodinu.Zrazu sa len jedneho dna, ked mal 7m z tej polohy sam posadil a bolo po paseni natrvalo.Už len sedel a o mesiac na to začal lozit.Dnes chodi okolo nabytku, sam spravi 1-2 kročiky a za 1 ruku chodi už aj v topankach po vonku.No davala by som si na to pozor a dietatko sledovala,pretože to može znamenat aj daky problem.

lila61
11. nov 2010

pasenie konikov, plazenie, stvornozkovanie atd maju svoj vyznam, ale nemusi byt pravda ze ak babo nechce napr.past koniky musi byt hned niekde problem.
Moj maly (6 mesacny) tuto polohu tiez velmi neoblubuje, ale pripisujem to tomu ze je to maly lenivec a pohodlne dieta. dokaze na brusku polezat a posuvat sa stylom "krtko" - zadok hore, hlavou ryje po zemi len kvoli jedinej hracke, ostatne ho totalne nezaujimaju 🙂 napr. ja ani moj brat sme neznasali pasenie koni, a dnes bez problemov chodime, sedime, sportujeme 🙂 treba dieta sledovat, samozrejme trosku opatrnosti nezaskodi, ale ak nejde presne podla tabuliek, nemusi to hned znamenat problem. Je na kazdej mamine ako odhande kedy je vyvoj dietata v norme a kedy je cas navstivit lekara.

darja12
17. dec 2015

u nás začala dcéra pásť už v 5 týždnoch, ani som nevedela, že je to neobvyklé.. v 7 týždnoch už vydržala niekoľko minút a teraz ked má skoro 3 mesiace tak vydrží aj vyše 10 minút, neviem nestopovala som to.. na začiatku sa ale zdalo, že neznáša byť na brušku, tak sme ju tak nechávali krátko, ked mrnčala, tak sme ju hned pretočili aby sa netrápila, ale aj tak jej riadne spevnela hlávka.. každé dieťa je fakt iné..