Pasenie koníkov

jankag21211
15. nov 2014

Ahojte, chcela by som sa poradit, ako ste ucili deti past konicky? Mam 3 mesacnu dcerku, davam ju co najviac na brusko, hlavku dviha, avsak zatial neprisla na to, ze sa da o rucky opriet a tak je to jednoduchsie. Tym, ze dviha len hlavu sa rychlo unavi a potom je mrzuta a nechce byt na brusku. Nemate s tym niektora skusenosti?

siska53
15. nov 2014

@jankag21211 pri malom nijak specialne. Len davanim na brusko. Mozno pri malej podsunutim ruciciek a kedze sa jej ta poloha nepacila ,tak som jej mala robit specialnu masaz chrbatika plus sme cvicili na fitlopte to drzanie hlavicky. Posuvala som.ju dolava.doprava,dozadu,dopredu. To sa jej pacilo.

anitra11
15. nov 2014

naša tiež dlho nechápala tú polohu, podľa mňa nemusíš stresovať, ona na to príde, my sme trošku podkladali ručičky a trošku zabávali pred ňou hračkami, aby sa začala aj načahovať ... Každé bábo má ten svoj čas 🙂

dana_l
15. nov 2014

ziadne z mojich deti nechcelo byt na brusku. aj ked som im davala rucicky pod seba ani tak nechceli dvihat hlavicku. preto som ani "netlacila" aby boli ukazkove pri paseni barankov.

eliska1309
15. nov 2014

Ahoj. Moj maly tiez dlho nevydrzal na brusku a jedoval sa nepomahali ani hracky. Pomohly az farebne baloniky zavesene zvonku na okne. Tie ho fascinovali ked tak poletovali tak az potom chvilku vydrzal.

mammaroma
15. nov 2014

@jankag21211
Ani moja nechcela byť na brušku, hnevala sa a takisto nepomáhali hračky. Vydržala málinko. Až keď sa sama dokázala otočiť na bruško, tak naopak - s obľubou začala na ňom ležať 🙂

siska53
15. nov 2014

@jankag21211 len este dodam,zemala je hypermobilna a slabo hypotonicka.

jankag21211
autor
17. nov 2014

Dakujem za prispevky.
siska53 Aka specialna masaz to bola?

siska53
17. nov 2014

@jankag21211 od hlavicky az po zadocek som.mala masirovat tak,ze medzi ukazovakom a prostrednikom som mala chrbticu malej a namastene prsty som tahala dole k tomu zadocku. Tot sme mali tusim 100x(mozno menej,uz je to 2,5r.) po sebe opakovat.najlepsie po kupeli.
Ale najviac asi pomohla ta fitlopta,na nu som dala plienku a posuvala som ju,leziacu na brusku dopredu,dozadu,dolava,doprava drziac ju za nozicky-stehienka.

Kebyze mi povedia,ze by bolo dobre dake cvicenie pre deti ci plavanie skor,tak mozno by to bolo hned lepsie,takto sme sa to dozvedeli az v roku..vtedy sme zacali chodit na plavanie,to jej myslim pomohlo,teraz zas chodime na cvicenie s detmi,kedze nam kvoli hypermobilite a slabsiemu tonusu odporucali nadalej vyvijat nejaku sportovu aktivitu. Inak teraz v 2,5r.ani nevidno,ze bola vzdy na dolnej hranici vhrubej motorike (tu druhu mala ok),len je jasne,ze taky chodec,ako bracek,nebude. Prosto toto zdedila po mne...

jankag21211
autor
18. nov 2014

@siska53 dakujem za radu, skusim tu masaz po kupeli. Uvidime ci sa zaberie a ked nie dam manzelovi prikaz na kupu fitlopty. Nad plavanim som rozmyslala, len sa mi zda, ze je na to este mala, co viem tak chodievaju tak s polrocnymi babatkami.

siska53
18. nov 2014

@jankag21211 u nas robia plavanie od 4.m.ale my sme v zime nechodili ani ked bola vacsia.

lubinkas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz