Neprijatie do materskej škôlky - skúsenosti

6lubka2
30. máj 2017

Dobrý deň chcela by dom sa spýtať na otázku Kto má skúsenosti s neprijatím do MŠ ? Ja ešte chodím do školy na budúci rok maturujem a neprijali mi malú do škôlky a chcem zistiť či to nefunguje tak ako keď matka ide do prace a musia dieťa prijať či aj na toto niečo take nie je. Ďakujem za rady a odpovede

majusqa77
30. máj 2017

@6lubka2 nieje takato povinnost... kazda skolka ma svoje pravidla. nemusia ti prijat do skolky vobec

janickacrazy
30. máj 2017

@6lubka2 Ani ked ide matka do práce jej nikto nezaručí, že jej dieťa prijmú do školky, takisto ani tebe nemusia. Bohužiaľ to nikoho netrápi. Mne tiež malého neprijali do školky a musela som ho voziť do mesta 30km. Zobrali mi ho u nás na dedine až ked mal 4 roky, predtým mali proste príliš veľa detí.

fatima99
30. máj 2017

bohuzial to je teraz tak, ze aj keby si robila od rana do vecera tak ti ho nemusia zobrat do skolky ak nemaju miesto. proste su kvoty, ktore oni musia dodrziavat teda na pocet deti v triede a nemozu ho prekrocit takze s tym tiez nemozu nic moc urobit. tiez mam vela kamaratiek, ktore musia chodit s dietatom do skolky aj do vedlajsieho mesta kazde rano lebo u nas miesto nemali. nie je to domyslene s tymi skolkami no. alebo potom zostava uz iba sukromna

lubina
30. máj 2017

skolka nema povinnost prijat dieta. akurat musia prijat deti - predskolakov, ktore s nim patria vyhladom na bydlisko...ostatne deti sa prijimaju podla kapacity skolky, zial je to tak, i=nikoho nezaujima, ze zena chce ist pracovat alebo studuje, ako ty

libawet
30. máj 2017

...mňa skôr zaujalo to " chodím do školy a na budúci rok maturujem " .....

majusqa77
30. máj 2017

@lubina skolka nieje povinna, takze ani predskolakov nemusia

nellita
30. máj 2017

Mne tiez dceru neprijali musim hladat sukromnu

majka1324
30. máj 2017

@libawet a co je na tom divne, mozno si doplna vzdelanie, dnes je vela moznosti

majusqa77
30. máj 2017

@nellita to uz vies vysledok?

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusqa77
30. máj 2017

@zltyslonik a nemoze byt? moze mat spravenu ucnovku a dorabat si maturitu

janickacrazy
30. máj 2017

@majusqa77 Ja tiež poznám dievča, čo otehu v 16 a potom si dorábala maturitu už aj s malým drobcom a veru to zvládla veľmi dobre. Horšie by bolo, keby sa na to vykašle.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
30. máj 2017

@zltyslonik No ona už pracuje, takže to nie je s nou také zlé. O dieťa sa starala vzorne, aj tú maturu si dorobila, podľa mna určite lepšie ako keby sa na školu vykašľala a skončila po RD niekde na úrade práce.

terka1607
30. máj 2017

@zltyslonik Co vas do toho kedy si spravila dieta? Je to jej vec a pytala sa na uplne inu otazku, ak nemate k tomy co povedat, tak sa nevyjadrujte. .
@6lubka2 Tak ako pisali mamicky nadomnou nie su povinny zobrat, skuste skolky na dedinach a okolitych mestach, mozno budu mat niekde volne miesto

siska53
30. máj 2017

@6lubka2 nie,tak to nefunguje. Riaditelka moze prijat,koho chce.

A mame skusenost s neprijatim.

6lubka2
autor
30. máj 2017

Ďakujem za rady a odpovede 😉🙂
Vydim že su aj niake tie odpovede mierene nato že mám dieťa a na budúci rok maturujem 😁😁😁

6lubka2
autor
30. máj 2017

@libawet nechcem byt zlá ale toto vôbec nemusíš riešiť je to moja zodpovednosť a moje problémy ja som sem nepísala nato aby niekto riešil a vypytoval sa na moju situáciu kedy som mala dieťa a podobne.. Ak si nepochopila to načo som sa pýtala tak načo odpovedas je veľa báb ktoré zostali tehotné v 16 a na školu sa vykašlali a ja som presný opak nich ! 😉

jajka257
30. máj 2017

@zltyslonik si male sarkasicke😉ale mne sa niektore tvoje komentare pacia😀aj ja myslim na to iste, ked vidim odvody a prispevky a ine strhnute peniaze🙂

@6lubka2 nie, nemusia ti ju prijat. Ja som zamestnanec skoly, nastupovala som a miesto v nasej skolke som riesila az cez skolsky urad, aby mi ju vobec vzali. Takze tak.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka257
30. máj 2017

😂😂😂

volterra
30. máj 2017

@6lubka2
Vydim že su aj niake tie odpovede mierene nato že mám dieťa a na budúci rok maturujem

No s takouto slovenčinou nezmaturuješ ani za 10 rokov, nieto budúci rok ☹ .

jajka257
30. máj 2017

@volterra aj mne to napadlo🙂

evittam
30. máj 2017

@majusqa77 Nie je povinná ale predskolakov musia prijimat prednostne. Je to vo vyhlaske.😉

extempore
30. máj 2017

Mňa nahnevala iná vec. Podala som malému žiadosť o prijatie do škôlky, ktorú mame asi minútu chôdze od bydliska a patrime do "jej obvodu". Dnes som tam bola pre rozhodnutie o prijatí/neprijatí. Samozrejme, že ho neprijali! Vraj prednosť majú deti, ktorým tam už chodí súrodenec. To je do šľaka čo za kritérium? To takto môže niekomu chodiť do štátnej škôlky aj 6 detí a druhému žiadne. A aj ja platím dane, štátu aj mestu. Považujem toto sa hnusnú diskrimináciu...

naniatko172217
30. máj 2017

Ja tomuto nerozumiem, slusne sa opytala otazku a niektori ludia sa chytia len toho, co chcu. Vsak ked jej nechcete normalne odpovedat, tak neodpovedajte, ale nerieste tu, kolko ma rokov. No tak sa stalo..a? Postavila sa k tomu zodpovedne a vychovava dieta. Tak ked nemate co robit alebo si do koho rypnut, tak chodte radsej vob. Slnko vas mozno aspon trochu dopije pozitivnou energiou uzundranci.

evittam
30. máj 2017

@zltyslonik By si sa divila ako sa dá perfektne zarobiť bez maturity aj na 10 sukromnych skolok. To, ze niekto nema maturitu neznamene,ze nedokáže zarobiť a je to nejaky nevzdelanec.😉

evittam
30. máj 2017

@extempore To nie je diskriminácia. To su podmienky prijatia,ktore maju skolky-u nas maju prednost predskolaci, surodenci, deti slobodnych matiek co sa same staraju o dieta a az potom su na rade ostatné deti-samozrejme musia tiez splnat urcite podmienky napr.3roky do 31.8.v danom roku. Si predstav, že ti dieťa chodi do skolky ako pises minutu od domu a druhe ti príjmu na druhy koniec mesta, sidliska.....tiez by sa ti to nepacilo.😉

libawet
30. máj 2017

@majka1324
@6lubka2 OK, klobúk dolu teda a ďakujem za objasnenie.

celasapremenim
30. máj 2017

@zltyslonik pocuvaj akoze v pohode, niekde je vtipne co pises
ale co ty tu pranirujes koho, ako zije a kedy ma dieta, ved o tom hovno vies
sa obcas zastav pri zrkadle, ci si taka uzasna, aby si tu praskala bicom a vsetko posudzovala podla svojej rite
to je jej osobna vec, ze ma dieta tak skoro, niekedy sa aj astane, to nie je koniec sveta, vsetko sa da...ci lepsie decko dat zabit? stat sa nam to mohlo mnohym a vacsina mala len obycajne stastie, ze v urcitom veku sa nieco neudialo
uz sa vazne zamysli nad sebou, aspon sem tam