Nástup do práce a neprijatie dieťaťa do škôlky

voska
5. máj 2014

Dobry den, onedlho musim nastupit do prace po rodicovskej dovolenke ale dcerku neprijali do MS, vraj pre nedostatok miesta. Pritom v nasej obci su take matky, ktore su doma a deti im do skolky bez problemov vzali. Mam nejake prednostne pravo pre prijatie dcerky ked musim nastupit do prace a malu nemam s kym nechat?Poradte prosim...

adacar
5. máj 2014

Ahoj, u nás sú uprednostnené deti ,ktorých matky chodia do práce a myslím si že je to všade tak, ja by som sa išla porozpravať s riaditeľkou škôlky 🙂

kikina84
5. máj 2014

@voska treba tlačiť na upsvar ktorí patrí k obci,veľa mamičiek pre tento problém narobilo hluk na upsvar (pretože tam sa rozhoduje,kedy a kam umiestnia deti do škôlky)..Treba opisat situaciu a trvat si na svojom,nepovolit a pri najhoršom ťa zaradia do poradovníka,do čakacej listiny..aspom by som to určite takto riešila aj ja ..Aj moja susedka to takto riešila a o dva týždne jej malú vzali do škôlky 😉

lulu369
5. máj 2014

@voska malo by to tak byť, že sú uprednostnované detičky, ktorým mamičky chodia do práce, najlepšie bude porozprávať sa s riaditeľkou, no pokiaľ viem tak aspoň u nás sa v prvom rade sa uprednostňujú predškoláci

xenicka13
5. máj 2014

Neviem ako na dedine, ale u nás v meste mamičky píšu priamo primatorovi

janinah
5. máj 2014

choď za starostom

heni79
5. máj 2014

@voskatie prijaté deti matiek, čo sú doma, sú predpokladám staršie, ako to tvoje. Lebo zvyčajne je hlavným ktirériom na prijatie vek. Neviem aké podmienky prijatia máte konkrétne vy, vždy ich zriadovateľ zverejňuje ešte pred zápisom do MŠ. Ak tam nie je podmienka, že matka musí pracovať, tak "argument", že sú prijaté deti, ktorých matky nepracujú, by som ani nevyťahovala, nakoľko by to bolo irelevantné. Chápem, že ťa to hnevá, môžeš si povedať, že to nie je fér, ale ak takú podmienku stanovenú nemáte, tak si s tým nepomôžeš.
Skús napísať odvolanie, možno dostaneš dieťa aspoň do poradovníka. Ak niekto nenastúpi, tak môžu prijať tvoje dieťa. Dovtedy hľadať alternatívu. Opatrovanie, súkromnú MŠ.

ivett1
5. máj 2014

@voska najskôr choď za riaditeľkou a vysvetli jej, že nastupuješ do práce a potrebuješ malú umiestniť do MŠ... už som to tu niekde písala- skús najskôr v dobrom... a riaditeľku oslov v tom zmysle, aby ti poradila, čo máš teda robiť, keď malú nevzali pre nedostatok miesta ... možno bude stačiť, ak jej dáš písomné odvolanie - na mieste a v septembri ťa zaradia do zoznamu - môže sa totiž z akýchkoľvek dôvodov uvoľniť miesto...
a u nás je to tak, že najskôr berú predškolákov (deti vo veku 5 - 6 rokov), potom, deti, ktoré dovŕšili vek 3 roky a majú v MŠ už súrodencov a až nakoniec deti, ktoré dovŕšili vek 3 roky a rodičia idú do práce...nikde nie je uzákonené, že ti musia vziať prednostne dieťa, ak ideš pracovať ...to je tvoj problém...(existujú súkromné zariadenia, starí rodičia, panie na stráženie detí ...)
PS: že prijmú deti mamičiek, ktoré sú s druhým dieťaťom doma, to je problém riaditeľky škôlky...ak si myslíš, že máš v rukách dôkazy, tak potom treba PÍSOMNE doručiť sťažnosť priamo zriaďovateľovi MŠ...(starosta...)

saurian
5. máj 2014

@voska
ahoj, este pred samotnym podavanim prihlasok a prijimanim deti je MS povinna zverejnit "pravidla" na zaklade ktorych bude prijimat.
napr u nas prijimali/uprednostnovali deti takto:
- predskolaci
- min jeden z rodicov trvalyj pobyt v obci
- navsteva MS starsim surodencom
- mamicka nie je na RD s mladsim surodencom
- zamestnanci OU, ZS, MS
- ostatne prijimali podla veku - od najstarsich.
takze aj u vas by mali byt jasne kriteria, otazkou je ako sa dodrziavaju. najprv by som si ich zistila, potom zistila info o prijatych detoch - ci to koresponduje so skutocnym prijimanim deti, potom by som to riesila. najprv by som vsak sla asi "mierovou" cestou, za riaditelkou MS a vysvetlila situaciu, ze ci sa s tym "neda nieco urobit".
drzim palce

voska
autor
5. máj 2014

Dakujem vam vsetkym za rady, bola som za pani riaditelkov, no velmi som neuspela. Kapacita skolky vraj nepusti. Takze nas aspon zaradila do poradovnika, keby sa nieco uvolnilo...tak uvidime, ako to cele dopadne... Este raz vam vsetkym pekne dakujem...