Kedy povedali vaše bábätká prvé slovo?

norikk
18. jan 2011

Kedy povedali vase babatka prve slovo (mama,tata, dada, baba)? a ktore to bolo?

abbey1
18. jan 2011

1.mama,asi bez významu mama pre ňu,povedala Zara 31.12.Najkrajší darček.Teraz ho už bľaboce pravidelne,a vždy som hróóózne dojatá.Je to také ma-ma.Nádherné.Syn hovoril v6.mesiaci mama,baba,ham.Staršia dcéra začala podstatne neskôr.

karinnka
19. jan 2011

Moja h povedala vcera a to mame 6 mesiacov 😵 Tak sa tesim 😀

miska333
19. jan 2011

marek povedal tata 9.9. to mal 7 mesiacov a mama 27.10.to mal skoro 9mesiacov, a potom zacal baba, dzodzo, havo, ham, koko, cau....

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martaniana
19. jan 2011

náš malý akurát včera 🙂 prvé slovko a to :bába, má 9 mesiacov a 3 týždne.

anjelicek26
19. jan 2011

Sasenka mala 8,5 mesiaca ked vedome povedala mama a odvtedy to pouzivala, Max uz mama hovori dva mesiace - ale nie vedome, len blaboce a ked zacina revat, vtedy krici mamaaaaa. Len teda neviem, ci aj vie, co tym mysli.

lenka1smejka
19. jan 2011

okolo 6-7 mesiaca bolo prve-baba,potom tata,dedo,havo,auto,gogo,gol a koooooopec inych slov a az nakoniec po 10 mesiaci-mama 😠

burina111
19. jan 2011

syn mal 6,5mesiaca, keď prvý raz povedal mama, dalšie bolo baba a tak tata

parvitas
20. jan 2011

Evka v 6,5 mesiacoch povedala prvé slovo, tata - zdvojené slabiky, džavotala síce od 4. mesiaca, ale dovtedy len jednotlive slabiky. mama povedala asi až o dva mesiace neskôr. viete si predstaviť tú hrdosť jej tatinka? 😀

zuzub
20. jan 2011

náš Miško práve tento týždeň mama 😵 predtým to bolo len také blabotanie, asi od 5 mesiaca 🙂

danielaviki
20. jan 2011

u nas bolo prve gaga,gigi...az potom ma-ma ale bez vyznamu,len dzavotanie...teraz najnovsie mnam mnam a cucka ruku a to bud je hladny alebo sa tym upokojuje a s tym aj zaspava... 🙂

ikke
20. jan 2011

fiha, same genialne deti... 😵 😅
moj v 11 mesiacoch sice obcas povie mamamamama, ale zjavne to nie je smerovane na mna, hoci ked poviem "kde je mama/papa/krtko/hocico ine", hned sa na mna (alebo danu vec) pozrie. prave dnes som to hovorila v poradni a sestricka ze to je uplne normalne, deti vraj vedome pomenuvavaju veci az okolo 14 mesiacov 😉

evinkal
20. jan 2011

moja to vraví tata,gaga,asi od 10 mesiaca,ale to je ešte len džavot.neporovnávam nikdy deti,pretože každé je iné..dnes som stretla mamičku,ktorá rodila 4hod.po mne a jej malá už bežká bez pomoci a mojej sa "nechce",ale nerobím si z toho ťažkú hlavu...má čas,naučí sa,keď to bude pre ňu vhodné🙂 možno aj už vie,len to necháva na "inú" príležitosť😀

koniksandy
20. jan 2011

prve slova su vzdy mama baba papapa tata atd, lenze dietatko ich hovori bez nejakeho vyznamu, teda ich iba vyslovuje a nie konkretne pomenuva vecia a osoby. Moja mala simonka si takto dzavoce uz od 5-6 mesiaca, prve slovo s vyznamom povedala v decembri (to mala 8 mesiacov) a bolo to HOP a natiahla rucky za ocinom, ktoreho cely den nevidela, pretoze bol v robote (tzn ze chce ist na ruky). Teraz v januari pridala KÓ a ukazuje prstekom na obraz kona.

miska246
21. jan 2011

od 7 mesiacov - prve slovo mama a potom baba, dada, tata a teraz si niekedy rozprava tou svojou recou, ktorej nikto nerozumie 🙂

gabka24
21. jan 2011

náš malý má rok a ešte nerozpráva, to že všetkým na okolo hovorí mama nie je rozprávanie, a som rada že ešte nie, lebo keď už začne papuľovať to len bude sranda 😉

lienockaa
21. jan 2011

6 mesacny a to rovno na ambulancii nasej detskej dr, pretoze bol vtedy aj prvyraz trosku chory..vysetrovanie neznasal a neznasa stale, tak ma tam vtedy prvyraz oslovil..😉

lubka2886
12. feb 2011

Moje deticky povedaly prve slovo ked mali 5mes.

lubinka9
13. feb 2011

Mama v 7 mesiacoch, tata v 9tich

angua27
14. feb 2011

u nás bolo prvé vedomé slovo ded a bol tým myslený dedo. malý mal 14 mesiacov. dovtedy to bolo len detské džavotanie, medzi tým aj mama, ale to väčšinou, keď plakal a bolo jasné, že to nie je vedomé. a slovo mama, s tým, že myslel mňa prišlo na rad až v 16 mesiacoch po baba (babka), tata a bmmmmm (auto). 😀

borocka
14. feb 2011

baba a mama boli prve slovka okolo pol roka, ale nevedomky....pri placi......
potom 9 mesacny zacal pouzivat auto a havo, a potom to uz slo.........

lenkafarkas
15. feb 2011

moja dcerka (14 mes.) hovori take 3 mesiace bez problemov tata a vie komu to patri, mna vsak vola vedome baba 😒 a ked jej vysvetlujem, ze nie, ze ja som mama, tak sa smeje a akoby narocky opakuje babababababa a ukazuje na mna. No ma zmysel pre humor, zato ja uz sa neviem dockat, kedy mi povie mama 🙂

14janka88
24. jan 2012

nas jakubko huci cely den mama baba a to uz od 5. mesiaca ...a to nie je len blabot, lebo vzdy ked nieco chce alebo je pokakany tak vkuse vola mama 🙂 je to uzasne, ze uz tak skoro !!! prvy syn povedal prve slova az okolo 7. 8. mesiaca !!!

lucka1987
24. jan 2012

no my mame 4 a pol mesiaca a a vieme povedat najnevypocitavatejnejsi, a tiez aj Popokatepetl 😉 to len na margo 5 mesacnych " hovoriacich " deticiek 😀 ale ked nemame naladu hovorime len gaj gaj, alebo dldi,dldi ( ked dudka cumel ).

a teraz k veci : krniatko povedalo mama vedome ked malo 11 mesiacov 😉 tiez k tomu pripojilo slovicka ako aja ( ich psik) alebo dodo ( dedo)

pimpulienka
24. jan 2012

Prve bolo "mama" okolo 10 mesiaca aj teda učelovo 😉

31majka12
25. jan 2012

Ahoj moj ked mal 4 mesiace..tak uz hovoril mama....hlavne ked chcel spinkat...alebo si pytal papat... 🙂

jana776
25. jan 2012

nasa mala 11 mesiacov, ked povedala ham, to bolo prve slovo a nadlho aj jedine 🙂 Potom pridala nie, a az v 13 mesiacoch sa rozbehla, to zacala mama, tata, hav, a dalsie najma zvieratka. Teraz ma dva roky a rozprava ostosest vo vetach.

petkave
25. jan 2012

Prvé slovo, ktoré vyslovil a aj mu rozumel, bolo v 8.mesiacoch: mňam... Teraz má takmer 1,5 roka a veľa toho teda po slovensky nepovie, je to taká vietnamčina 😵 Ale rozumie všetkému. 😀

cmulinko
25. jan 2012

vsetky moje deti zacali zo slovom ''tata'' a ostatne prislo postupne..len s tym zordielom,ze prvy syn vedel do svojich 3 rokov povedat mozno 10 slov a druhy syn zas mele tolko,ze do svojich 3 rokov bude mat tych 10 slov co este nevie 😀 a dcerka ma 8 mesiacov,ale len sem tam povie nahodne ''tata''...inak nic.

nela82
25. jan 2012

zaujimave,ake sikovne deticky tu niekto ma 😅 No osobne som sa nestretla s tym,aby 4-mesacne hovorilo 😀 😀 Moja kamaratka,ked jej syn mal 1 mesiac-bol baleny v perinke-tak kazdemu rozpravala,ako treba davat pozor,lebo stale uteka prec z postele 😀 😀 😀 Ked sme ich navstivili...cuduj sa svete-ani sa nepohol 😕 😕 😕
Kazde dietatko je ine,neboj-ono to pride 😉