Kedy mi malo dieťa začať hovoriť jednoduché slová ako mama, tata a baba?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom rozprávania dieťatka. Máme 8,5-mesačnú a stále nič.

Kedy mi malo dieťa začať hovoriť jednoduché slová ako mama, tata a baba?

Treba to dieťa učiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvé slová sa začínajú tvoriť okolo roka. Nemusia byť vyslovene mama, tata, baba. Môžu byť aj iné.

Okolo veku Vášho syna sa začína tak necielene bľabotať slabiky ga, da, ma. Dieťa to učíte tým, že na neho rozprávate vy a že mu čítate knižky, či neskôr ukazujete v knižkách. Nijako inak nie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas