Bábätko a bľabotanie

naomi00
13. apr 2024

Ahojte nevysmejte ma..mala začala bľabotat a keď ju dáme občas babicke(svokre) učí ju aby povedala Baba a ja som neviem prečo z toho nejaká hotová lebo neviem si to predstaviť že jej prvé slovo by malo byt Baba a nie mama alebo tata:( možno som divná preto sem píšem aký máte na to názor?dakujem.

jajana_2
13. apr 2024

@naomi00 tak ty ju uč mama, však isto s ňou tráviš viac času ako babka 🤷🏻‍♀️

marianarem
13. apr 2024

@naomi00 Tak ale prve slovo moze byt aj uplne nieco ine, to az tak neovplynvnis. Moj maly prve co vedome pomenovaval bol vlk v kinzke o Cervenej ciapocke, neterkine prve slovo bol banan.

jajanka31
13. apr 2024

Riesis somarinu. Budes rada ked ti bude rozpravat v case v akom ma. Vies kolko je deti co maju aj 3 a viac rokov a nerozpravaju ziadne zrozumitelne slova a rodicia chodia od neurologa psychologa psychiatra logopeda. Podozrenia na rozne zdravotne problemy. Platia za to kopec penazi. A je im uplne jedno co dieta hovori len nech hovori. Akekolvek slovo. Kludne aj baba, cica, tata, dede... to je uplne jedno. Uc ju mama tata baba dede havo cica atd... ona si vyberie a nakoniec aj tak povie vsetko..

januska12323
13. apr 2024

Prvé slovo môže byť hocijaké, vedome oslovenie baba tak skoro na babku používať nebude.

stannkal
13. apr 2024

@naomi00 ja si myslím, že prvé slovo je proste náhodné spojenie slabík, ktoré náhodou tvorí nejaké slovo. Takže sa to niekedy ani nedá povedať co vlastne to prvé slovo bolo. Takže sa tým úplne zbytocne trápiš.

minesasubu
13. apr 2024

hovor o sebe že mama ťa prebalí ,mama ta zoberie von a pod , ja som to hovovila vkuse a náš maly povedal prvé slovo meme 🙂 dieta si rozhodne samo čo prvé povie

lossless
13. apr 2024

@naomi00 blabotanie a prve slova nie su to iste, dokola mal syn bababa, gegege, a rozne ine slabiky. Prve slovo bolo krtko. Dcera uz niekolko tyzdnov len bababa, ale nie v zmysle babka. Nemas sa coho bat, bud rada ze blaboce 🙂

kacena4
13. apr 2024

sklamem ta mama tata nie su prve slova ktore hovori dieta, nakolko hovoridla su prispososbene tak (celkovo rec) aby dieta zacalo so slabikami (hlaskami) ktore vydychuje teda b p... kdezto pri m musis zadrzat dych takze je to fyziologia nie to co chces naucit dieta ty

nika11103
14. apr 2024

Žiarliť ešte aj na toto , tak to je už moc podľa mňa 😁

andreatytler
14. apr 2024

@naomi00 Bude to dokaz toho ze sa mu svokra lepsie a intenzivnejsie venuje? A ak ju davas aj k svojej mame a ona je tiez babka, su oni na teba dve.

mogaa
14. apr 2024

také malé dieťa ešte nechápe významu slov.....mama či baba povie len náhodne, že spojí dané slabiky....to sa najľahšie vyslovuje - ma-ma-ma-ma, ta-ta-ta-ta, ga-ga-ga-ga......ale ano ak na dieťa cieleno jednoducho nebudeš hovoriť ty a babka mu bude stále opakovať ba-ba, môže napodobniť/zopakovať baba

kikusenka1
18. apr 2024

Môj syn do roku a pol nepovedal mama . Babka , dede, tata a mama nebola 😂 nech hovorí hocičo ako prvé. Koľko rodičov by dalo kráľovstvo za to aby ich dieťa rozprávalo čokoľvek

venika00
21. apr 2024

Moja dcéra prve co stále opakovala bola babababababa dokola neskor mamamamama a teraz s odstupom nepovie nič...môžem ju aj na kolenách prosiť 😆😆😆