Týždeň dojčenia - nedojčenia

luss121
2. aug 2021

Ahojte . Keďže je týždeň kojenia od 1.8 do 7.8 a všade sú samé články o kojení chcem motivovať a podporiť mamičky na ktoré sa nemysli . A to tie ktoré kojiť nemôžu /nechcú . Myslím si že aj tie by sa máj podporovať . Najmä teraz v tomto obdobi keď všetci majú nejaké práva všetko je podporované ale nikde nevidím podporu takýchto matiek . Sama viem aká je to bolesť keď žena chce kojiť ale nedá sa. Robí všetko pre to čo odporúčajú stránky ako Mamila a pod. Dokonca som mala aj laktacnu poradkyňu pri sebe . Nepomohlo nič a mliecko sa postupne stráca áno aj teraz keď píšem tento príspevok odsavam a mlieka mám stále menej a menej . Preto viem ako bolia tie slzy tých žien ktorým sa deje to iste a myslia si aké sú neschopne mamy pretože nedokážu nakŕmiť svoje dieťa . Nie niesme neschopne sme tak isto milujúce a obetavé matky ako tie ktoré koja. Posielam všetkým ženám ktoré kojiť nemôžu jedno veľké virtuálne objatie . Pre mna sme hrdinky my ktoré sme sa snažili bojovali sme ale bohužiaľ to nešlo . Je jedno či kojis z fľaše alebo z prsníka si tá istá matka . Úžasná ktorá dokázala porodiť živý zázrak a je jedno či prirodzene ale cisárskym . Úžasná žena ktorá sa dokáže starať o domácnosť a aj o dieťatko a zvládne sterilizovať , pripravovať mlieko nosiť so sebou všade fľašku s mliekom . Ktorá dokáže vstať k dieťatku neskoro v noci a zvládne pripraviť mliecko a dať mu ho . Ste pre mna silne ženy a je jedno aký je týždeň podpory ja viem akú cestu som si kojenim /nekojenim musela prejsť a preto prosím vás nepýtajte sa žien či koja je to úplne jedno spýtajte sa ich radšej ako sa majú a či nič nepotrebujú pretože to je dôležitejšie ako nejaké kojenie . Všetky ste pre mna hrdinky ❤️❤️❤️

kiki68
2. aug 2021

@luss121 ja som to kojenie nikdy neriesila, asi preto to bez problemov islo. Som taky ignorant v tomto smere a nejak mi to bolo jedno. Taktika: dva tyzdne a bud to pojde alebo ideme flase. Chapem tie zeny, co nemozu a aj tie, co nechcu. A mam dojem, ze ci kojim , ci nekojim, furt bude niekto pindat ( ako napr na kojenie na verejnosti, kojenie takym a onakym sposobom) . Podstatne je, ze nie je dieta a ani Mama hladna a unavena jak pes z toho celeho.

jaskolka
2. aug 2021

@kiki68 podobne som na to šla aj ja. Budem - budem, nebudem - nebudem.

janka_266
2. aug 2021

@luss121 netreba to tak prežívať, všetky sme super 😃 či kojíme či nie, ale fakt ta otázka o kojení to je také trápne. Mne pri tom vždy napadne, že sa má vpodstate pýtajú, či mi dieťa olizuje bradavky 🤣a jasne, je to preňho najlepšie určite.....aj keď, všade pisu, že kojenie je prevencia proti ekzemu a čuduj sa svete môj ho vychytal Jak nič, takze netreba to kojenie tak prežívať, radšej si užívajte babo. 😊

kiki68
2. aug 2021

@jaskolka podla mna je to najlepsie, lebo sa nebudes trapit ked to nepojde.

essenceee
29. aug 2021

ja som sa tiež takto trapila, prisavala sa, davali sme cievku, nešlo to, plakala…..a skončili sme na umelom mliečku