Pôrodnica Košice - predčasne narodené deti

8. feb 2023

Rodila ste tam prosím niektorá? Ja som v 32 tt a mám tam nastúpiť na cisársky kvôli preeklampsii. Veľmi sa bojím.. Mám vysoký tlak tak neviem či zvládnem anestézu.. Ak máte skúsenosti s touto pôrodnicou a starostlivosťou o bábätko a mamičku po, napíšte prosím :(

diaalex
8. feb 2023

Pridaj sa do skupiny 🙂

darinka60
8. feb 2023

Neboj sa,sú tam skúsení lekári,kamarátka rodila predčasniatko v čase ked jej maminka umierala.Bábätko jej vypiplali a dnes je z neho krásny 4 ročný šuhaj na ktorom vôbec nevidno ,že bol predčasniatko.

pinkgirl
8. feb 2023

Ahoj, ísť rodiť priamo do Novej nemocnice kde je aj neonatologická JISK-a je to najlepšie rozhodnutie aké môžeš pre svoje dieťa v prípade hroziaceho predčasného pôrodu urobiť. Ležala som tam pre hroziaci predčasný pôrod, dostala som liečbu na dozretie pľúc dieťatka a keď som nakoniec predčasne porodila bolo o bábätko výborne postarané. Mala som ho len o poschodie nižšie. Bola som mu nablízku a chodila som za ním kým bol v inkubátore. Neonatológia je výborne vybavená a detičky tam majú skvelú starostlivosť.

autor
8. feb 2023

Ďakujem dievčatá, to sa dobre číta, dúfam že bude všetko ok.. V ktorom týždni ste rodili? Ja som ešte len 32tt :( veľmi sa bojím aj cisárskeho, nikdy som nebola v anestéze

lucka_ke
8. feb 2023

neboj sa budeš v dobrých rukách ty aj bábätko, preeklampsia môže byť nebezpečná je veľmi dobre, že budeš pod dozorom a anestézie sa neboj, nie je to nič strašné

karcikarci
8. feb 2023

Ahoj, ja som tu prave vcera v noci porodila predcasniatko, 34.tyzden a nemozem si to tu vynachvalit... absolutne vsetku pozornost venuju babatkam, vsetci su strasne mili, vysvetlia, komunikuju. Lekari tiez top! Neboj, urcite to bude v poriadku

autor
8. feb 2023

@karcikarci a prečo si rodila tak skoro? Tiež preeklampsia? Rodila si prirodzene alebo cisárskym?

karcikarci
8. feb 2023

Odtiekla mi plodova voda, tak som musela ist. Nakoniec som porodila az cca po dvoch dnoch od toho ako odtiekla, prirodzene, mala zdrava, dycha sama, ale este lezka v inkubatore 😊

autor
8. feb 2023

@karcikarci a personál pri pôrode? 🙂

karcikarci
8. feb 2023

Tiez super, naozaj, ja som v podstate za tie 2-3 dni ako som bola na porodnej sale zazila minimalne 4 lekarov, a vsetci super, uplne ludsky pristup, vysvetlia, povedia co a ako, zodpovedaju otazky. Musim povedat ze od soboty co som tu, som nemala jedinu zlu skusenost alebo nedobry pocit

ivangeline
8. feb 2023

Koniec 33tt...som sla akutny cisarsky kvoli preeklampsii. Maly bol tyzden a pol v inkubatore a ako 2kg batoztek sme sli domov a dokonca sa aj dojcili do roka. 🙂 Vsetko bolo fajn. A aj mne sa tlak do mesiaca upravil.

mirib11
8. feb 2023

Ahoj, ja mam 2 chlapcov predcasniatka (starsi 34+3, nar 2020, preekl) a mladsi nar 2022, 34+0 patologicke prietoky, pri oboch som zo 2x lezala na rizikovke, po 2 r si ma tam aj pamatal personal🤣 drzim palce nech vydrzite co najdlhsie 2v1 a neboj sa, budete v dobrych rukach, aj ty, aj drobec❤️

jajanka2211
12. feb 2023

Porodila som v 32 tt dcerku v Novej nemocnici pred takmer 8 rokmi. Dcerka je sikovna druhacka, na ktoru by nik nepovedal, ze je predcasne narodena. Inde by som predcasne rodit nechcela. Maju (resp. mali) izbu pre mamicky predcasne narodenych deti. Cize sa dalo byt pri babatku. Aj ked nie stale, ale castejsie. Problem je, ze tych miest bolo menej, cize nie vsetci mali miesto.

zdenka_valasova
17. aug 2023

@mirib11 dobrý večer prajem,
mohla by som sa opýtať v akej nemocnici konkrétne v Košiciach ste mali také dobré skúsenosti? Ide o to, že kamarátke hrozí predčasný pôrod a u nás v okolí žiaľ nemáme vybavenie nemocnice také aby bábätko dostalo od prvej chvíle tu najlepšiu starostlivosť 😌😏

mirib11
17. aug 2023

@zdenka_valasova dobry vecer, nová nemocnica, trieda snp, len tato ma specializovane pracovisko. Drzim palce nech su co najdlhsie 2v1 a vsetko dobre dopadne🍀kludne napiste ss ak mate otazky, ak budem vediet, rada poradim