Rada ohľadom Excelu

27. apr 2024

Ahojte, potrebujem poradiť vzorec v xls tabuľke, zrejme countif? Mám tabuľku nákladov, kde v stĺpci A je kategória nákladov, B je popis, C je suma a D je dodávateľ. Potrebujem urobiť vzorec, kde mi bude sčítavať všetky sumy podľa kategórie nákladov a všetky sumy podľa dodávateľa. Vedeli by ste mi prosím poradiť? Ďakujem za pomoc 🙂

luxus10
27. apr 2024

na yt nie je nejake video, co by ti pomohlo?

autor
27. apr 2024

@luxus10 neviem pod akou f-ciou to mam hladat, ci je to countif, ci nejaka ina f-cia

sun_shine_2020
27. apr 2024

Ahoj, pozri na FB excelujem s excelom (zuzana pogranova).

sun_shine_2020
27. apr 2024
dadis
27. apr 2024

cez kontingencnu tabulku? pivot table

chrobak7
27. apr 2024

Najlepšie cez kontingenčnú tabuľku, ako napísala dadis.

autor
27. apr 2024

Kontingecnu tabulku nemam problem, len ona nie je dynamika. Tzn. ked sa budu data do tabulky pridavat, bunky sa nebudu dynamicky menit a zvysovat hodnotu. Urobit pivotku je najmensi problem.

akje
27. apr 2024

@autorka Ved staci vzdy zaktualizovat pivotku po pridani dat..

autor
27. apr 2024

@akje ako? Cez nejake kombo klaves?

pukina
27. apr 2024

najidealnejsia by bola pivotka ako pisali vyssie, pretoze je tam prilis vela podmienok pre jednoduche sumif- countif ti vracia pocet poloziek, nie sumu. Ak to chces cez vzorec, da sa to, ale musis sa s tym pohrat cez viac vzorcov,vlookup,if,sumif

autor
27. apr 2024

@pukina pivotku mam spravenu

akje
27. apr 2024

@autor
Bud prave tlacitko mysi a kliknes na refresh alebo hore v liste mas refresh pivotky. Treba si dobre nastavit data source, aby ti tahalo vsetky novopridane data.

arion92
27. apr 2024

@autor Ak ide o súčet podľa kategórie nákladov a osobitne súčet podľa dodávateľa je možné použiť funkciu sumif.
Ak ide o súčet podľa kategórie nákladov a zároveň podľa dodávateľov je možné použiť funkciu sumifs.
https://support.microsoft.com/sk-sk/office/sumi...

Alebo tú kontingenčnú tabuľku

autor
27. apr 2024

@akje dakujem 🙂

akje
27. apr 2024

@autor nz ;)