Excel - nastavenia

10. aug 2023

Dobre ráno, vedel by niekto povedať ako si nastavím v excel posun? Že mám hárok, tabuľku - prvý stĺpec. A chcem aby sa mi ďalšie stĺpce posúvali pod ten prvý. Tabuľka je veľká, takže keď si prisuniem stĺpec 10, nech je hneď vedľa toho úvodného. Neviem, či rozumiete čo myslím. A ani to neviem lepšie popísať a ani neviem ako sa ta funkcia volá, takze si to neviem dohľadať. Ďakujem

tessa165
10. aug 2023

ukotvit priecinky?

judit47
10. aug 2023

Po angl.je to freeznut… oznac prvy stlpec,pravy klik na myske vybehne ti menu a tam to najdes

luga_luga
10. aug 2023

Zobrazit-ukotvit priecky (nastavis sa na riadok alebo stlpec, ktory chces ukotvit)

basska_b
10. aug 2023

Kedysi byval v Exceli taky akoby "bug" (chyba), ze ked som cchcela ukotvit napr stlpce A, B, musela som oznacit stlpce A, B, C (o jeden viac) a potom dat "ukotvit priecky"a ukotvili sa len A, B. Ja len keby ti to neslo

autor
10. aug 2023

ďakujem všetkým. presne toto som hľadala

@basska_b presne mi to robí ale opačne. Vyznačim stĺpce AB a ukotvi.mi to ABC a zároveň mi ukotvi prvých 10 riadkov v celej tabuľke. O nervy toto

autor
10. aug 2023

No, nech označujem.akokolvek, vždy mi ukotvi prvé 4 stĺpce a pevných 10 riadkov

tessa165
10. aug 2023

treba stat bud na prvom riadku vtedy ukotvi len ten, alebo ak chces ukotvit napriklad prve 4 riadky treba sa postavit na ten piety - ukotvý vsetko nad nim
ak chces uktovit stlpce tak opat vyznacit jeden stlpec sa tym ktorý ukotvit chces, ak chce ukotvit stplec A treba sa postavit na stplec B...
stát vzdy na celom stlpci a nie na bunke stlpca

basska_b
10. aug 2023

A nie je tam v moznostiach "ukotvi prvy stlpec"?
Joj, dobre som si pamatala, ze to robi daky bordel. Treba sa s tym hrat...

autor
10. aug 2023

@tessa165 ďakujem, toto mi pomohlo

autor
10. aug 2023

@basska_b je to tam, ale ja potrebujem prvé tri stlpce. No,blbne to dosť

Ďakujem všetkým, mám to❤️

lenkahvh
10. aug 2023

ak chces ukotvit tri prve stlpce, musis stat v prvej bunke stlpca D

autor
10. aug 2023

@lenkahvh áno, len mi to automaticky ukotvovalo 3 stolpce a prvých 10 riadkov. Neviem prečo