Stimulácia vaječníkov

zuzkazivcak
26. jún 2013

Ahojte mamičky. chcela by som sa opýtať čo presne znamená stimulácia vaječníkov. Cítim sa trochu trápne, ale fakt netuším o čo vlastne ide 🙂 Ďakujem krásne za info 🙂 A prosím nepíšte nič v skratkách lebo som z toho úplný idiot :D

mariankamk
26. jún 2013

@zuzkazivcak
Gynekolog ti predpise hormonalne lieky, ktore su na to urcene a budes ich uzivat v predpisanych dnoch cyklu. Vplyvom umelych hormonov obsiahnutych v danom lieku sa podpori aktivita tvojich vajecnikov. Ak dobre vajecniky zareaguju, zacnu v nich rast, vyvijat sa folikuly. Z nich tie najschopnejsie, dominantne napokon aj dozreju a ak je vsetko v poriadku, dominantny zrely folikul potom praskne => ovulacia

zuzkazivcak
autor
26. jún 2013

@mariankamk Dakujem krasne za super vysvetlenie.... 🙂 presne tak som to potrebovala pocut :D fakt este raz velka vdaka 🙂

mariankamk
26. jún 2013

@zuzkazivcak niet zac 🙂

norinko6
26. jún 2013

dobry vecer mam jedneho 6 rocneho chôapceka a chceme druhe dietatko,no zacala som chodit ku gynekologicke ôlebo moj cyklus bol rozhadzany po 6 rokoch uzivania HAK,tak berem duphaston a chodim na folikometriu a bola som minuly tyzden na tom a povedala mi doktorrka ze nemam ovulaciu a bude mi musiet teraz dat horm lieky na dozrievanie vajicok,,,,,tak by som sa chcela opytat ak ma niekto s tymto skusenosti ci po tych liekoch otehotniem alebo to t rva dlhsie..dakujem

norinko6
4. júl 2013

nik sa nenasiel..odpovedat ☹

hrmiona
10. júl 2013

@norinko6 je to veľmi individuálne. Možno sa vám podari so stimuláciou otehotnieť hneď na prvý cyklus, možno na druhý alebo tretí. Stimulovať vaječníky sa odporúča 3 mesiace, dovtedy by sa to malo podariť, ale nemusí, potom by si si mala dať prestávku. Mne sa to nepodarilo. Takže prestávka a uvidím kedy budem mať náladu znova to riešiť. Držím palce 🙂

norinko6
10. júl 2013

dakujem..

norinko6
10. júl 2013

@hrmiona dakujem

adulyenocka
17. jan 2016

@norinko6 fuu toto presne caka teraz mna beriem duphaston a beham na folikulometriu a momentalne ma caka stimulacia vajecnikov sa bojim ci sa to podari alebo nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre