Snažilky od júla 2017 do Vianoc

amerys
4. júl 2017

Ahojte, túto skupinku som vytvorila pre všetky letné snažilky medzi ktoré patrím aj ja (bola som 2x tehu, ktoré vyšli na prvý krát ale neskončili dobre), tak verím, že sa nám to každej z nás čo najskôr podarí. My sme sa rozhodli začať tento mesiac keďže som konečne po troch mesiacoch od kyretu mala aj normálnu MS. Tento týždeň čakám ďalšiu a potom ideme na to. 🙂

korpiklaanka
4. júl 2017

Ja si ešte tri mesiace musím počkať, nakoľko som len minulý týždeň podstúpila kyret. Neskutočne sa teším na tri nasledujúce mršky a hneď sa začneme snažiť. Prvý raz nám to vyšlo na prvý šup. Dúfam, že aj teraz. Rada budem čítať, ako sa Vám postupne darí a čerpať pozitívnu energiu na ten môj deň D. 🙂

amerys
autor
4. júl 2017

@korpiklaanka my sme sa v decembri rozhodli že skúsime...január potrat v 5 týždni, nasledovalo 18 dňové krvácanie a ďalší cyklus sme šli znova na to. Znova to vyšlo na prvý šup a v 9tt kyret :/ od kyretu som špinila to je normálne, lenže čo ma znepokojovalo bolo to, že som nedostala normálnu MS len som napr. v apríli 6 týždňov špinila potom týždeň nič a potom znova špinila...prvú MS som dostala 8.júna!!! pri dr. bolo všetko v poriadku povedal len, že počkať...tento mesiac sme si tiež nejak nedávali pozor no nesledovala som sa a aj mi ukázalo na všetkých testoch ducha videli to aj baby v skupinke snažilky, lenže tie testy boli z Ebay na testoch z lekárne nemám nič :D ale od 1dc idem piť aj alchemilkový čaj a nasadila som si aj kyselinu listovú tak som zvedavá...a v koľkom si bola týždni? 🙂

korpiklaanka
4. júl 2017

@amerys Ja som bola v deviatom týždni, keď mi lekár zistil, že malé sa asi od piateho týždňa, teda vlastne od začiatku, vôbec nevyvíjalo.

amerys
autor
4. júl 2017

@korpiklaanka presne môj prípad...v 5tt videl vačok a na začiatku deviateho som šla na kontrolu a zistil, že sa vývoj zastavil 6tt+2 a rástol iba vačok

korpiklaanka
4. júl 2017

@amerys Presne identický prípad. Doktor odporučil tri menštruácie, resp. nejaké 3 - 4 mesiace počkať a znova sa začneme snažiť. Nechcem to uponáhľať, aj keď viem, že mnohé baby otehotneli skôr a podarilo sa. Ale aj opačne. Oproti celému životu, ktorý budem matkou, tak tých pár mesiacov už počkám. Aj keď to bude trvať hrozne dlho. Ale už teraz sa teším a verím, že všetko dobre dopadne. A tebe prajem samozrejme to isté.

amerys
autor
4. júl 2017

@korpiklaanka nebol ja ani neviem ako rýchlo to ubehlo ;)

adka2103
4. júl 2017

Ahojte baby,nam sa po 7rokoch snazenia,2neuspesnych IVF podarilo 1xprirodzene otehotniet 🙂ale v 8tt som zacala krvacat a bol koniec.Moj doktor povedal,ze cakat nemusime niekomu sa podari hned niekomu neskor. Tak verim,ze nebudeme tie ktorym sa podari neskor ale skor.Drzim vsetkym palce nech sa uz nemusime pozerat na tehulky s kuskom zavisti ale s uprimnym usmevom na tvaricake.

amerys
autor
4. júl 2017

@adka2103 vraj po potrate je väčšia šanca otehotnieť a najzdravšie medzi 3 až 6 mesiacom...ale to som len čítala...🙂 my sme tiež nechceli čakať tie tri mesiace lenže aspoň 1 cyklus áno...MS prišla až v júni preto sme dovtedy neskúšali nič 🙂

adka2103
4. júl 2017

Tiez som toho vela citala ale myslim, ze vsetko zalezi od toho ako sa citis, ci si sa s tym vyrovnala a ci si pripravena ist do toho znova. Ja som dostala menzes presne na mesiac ale silne ako 2 mesiace dokopy a nechceme cakat 3 mesiace.

amerys
autor
4. júl 2017

@adka2103 ale je to riadne že po 7 rokoch a všelijakých možných pokusoch ste otehotneli prirodzene 🙂 a kedy sa začínate snažiť? 🙂

korpiklaanka
4. júl 2017

Ja si myslim ze kazda sme ina... kazda sa zotavujeme inak. Zalezi urcite aj od tyzdna tehotenstva, ci prebehla kyretaz a podobne.

@adka2103 na tvojom mieste by som tiez necakala, ked sa tak dlho snazite. To je iny pripad ako u mna. My sme uplne na prvy krat. Este sme si robili srandu, ze ak sa podari, aspon nebudem mat menzes na svadbe. Nakolko sme mali 27.maja svadbu. A tri mesiace ujdu ako voda...

adka2103
4. júl 2017

A to nam povedali v centre,ze mame malu sancu na prirodzene otehotnenie a aj napriek tomu sa to podarilo, moj doktor povedal , ze to bol zazrak.Urcite o 2 tyzdne sa zacneme snazit a hlavne nebudeme sa vzdavat.

amerys
autor
4. júl 2017

@korpiklaanka tiež si potratila? Inak ja som tiež bola 2x tehu a 2x na prvý krát to vyšlo 🙂

korpiklaanka
4. júl 2017

@amerys Ano. Som tyzden po kyretazi. Male sa prestalo vyvijat asi v piatom tyzdni. V deviatom tyzdni na kontrole mi povedali, ze rastie len gestacny vak. Moje telo ako keby cakalo na tuto spravu. Na druhy den nastalo masivne krvacanie a uz presiel tyzden.

Inak aj mojmu kamaratovi povedali ze nemozu mat deti. Neviem co uz presne bolo vo veci. Ale nedarilo sa. Ani umele oplodnenie. A ked si povedali, ze si dieta adoptuju, tiez sa stal zazrak a dnes ma Hanka tri roky...

amerys
autor
4. júl 2017

@korpiklaanka to si taky prípad ako ja...ja som napríklad MS mala každých 28 dni presne a teraz mi blbne ze až dnes som spinila vo štvrtok by som mala dostať ale nikdy som nezačala najprv špiniť mam to teraz strašne rozhádzané...:/a k tomu kamarátovi to si ani neviem predstaviť toľko šťastia 🙂

korpiklaanka
12. júl 2017

Dievčatá. Užívate aj nejaké vitamíny? Ja som si nasadila ten Femibion. Neviem či je to reklamný ťah a vyhodené peniaze za drahý moč, alebo naozaj pomôže, ale cítila som sa bezmocná a takto mám pocit, že aspoň niečo robím preto, aby ďalšie tehotenstvo vyšlo. A ublížiť to neublíži.

Odratávam dni, kedy sa začneme zasa snažiť. Našťastie mám toľko roboty, že na to až tak veľmi nemyslím a začala som písať knihu. Napísaných mám viac a dve boli vydané pred pár rokmi. Odvtedy nič, tak možno že teraz to vyjde 🙂

Od kyretu prešli dva týždne. Už týždeň ani nešpiním, vôbec som nekrvácala, bolesti žiadne. Veď aj v robote som bola na druhý deň. Ak sa nič nezmení, takto o týždeň asi ukončím celibát 🙂 Už je to na nevydržanie... Ešte ani svadobnú noc sme nestihli mať. Viem že sa odporúča aspoň 4 týždne, prípadne do prvej mrchy, kvôli prípadnej infekcii a tak, ale ja som proste v poriadku. Keby som samozrejme špinila, tak nad tým ani neuvažujem, ale v tomto prípade... Aj doktor povedal, že je všetko v poriadku.

A po tretej mrche, niekedy v októbri sa začneme snažiť. A na Vianoce budeme mať hádam pod stromčekom tehotenskú knižku 🙂

adka2103
16. júl 2017

@korpiklaanka Asi kazda z nas siahne po niecom, ja berem mimi star.nieco ako femibion a urcite nam to neublizi.Partner vitamin E a macu.Dufam,ze zabere. Ake knihy si napisala?nech mame co citat ☺

korpiklaanka
16. júl 2017

@adka2103 to bolo davno. Prva ked som mala 15 a druha o rok na to. To uz ani pravda nie je... Odvtedy som napisala vela ale nie som s nicim spokojna

adka2103
16. júl 2017

@korpiklaanka zeny nie su nikdy spokojne ☺.A vraj je dobry aj alchemilkovy caj tak si ho pojdem kupit, ja som za to aby sme vyskusali vsetko co nam neublizi. Inak ked ja som bola po vycisteni u mojho doktora na kontrole po 2tyzdnoch povedal, ze som v poriadku a ak sa na to citim tak mozme. Tak sa znova snazime. Kazdy doktor je zastanca niecoho ineho.

danielle799
16. júl 2017

Ahojte.som 3tyzdne po kyrete,o babatko som prisla v 10tyzdni. Mne doktorka povedala,ze mame pockat 6mesiacov a az potom sa znazit. Ja som velmi smutna z toho ze moje babatko odislo,nejako sa neviem s tym vyrovnat.

adka2103
16. júl 2017

@danielle799 Ahoj, je mi to luto. Ja som bola v 8tt.Bolo to prve tehotenstvo 7rocneho snazenia.Viem,ze to je tazke ale cim viac sa budes trapit tym to bude horsie.Tak ako som skor pisala kazdy doktor vravi svoje niektory ti povie,ze mas cakat 6mes.,3mes.a niektory ti povie,ze zalezi ako sa ty citis a ja si myslim, ze to je najdolezitejsie.

korpiklaanka
17. júl 2017

@adka2103 Ja si počkám aspoň na dve mrchy. To je asi najlepší ukazovateľ, či sa telo spamätalo alebo nie... Leto si pekne užijeme, september je pre oboch tak náročný, že potom ako odmeny za dobre vykonanú prácu urobíme bábo 🙂

korpiklaanka
17. júl 2017

@danielle799 To mi je veľmi ľúto. Ja som tiež už takmer 3 týždne po kyrete. Bola som v deviatom týždni. Ale bábo sa nevývijalo, prípade som oň prišla hneď na začiatku. Nikdy som ho nevidela. Pri kontrole v deviatom týždni bol na sone len gestačný vak. V piatok týždni tiež, ale to sme si s doktorom mysleli, že som prišla veľmi skoro. Možno za to, že som ani raz bábo nevidela a ani nepočula, som to zvládla. Ale ja hneď ako ma pustili z nemocnice som sa upriamila na nové tehotenstvo a stále myslím na to.

Sú ťažké chvíle, keď kamarátka sa teší z bezproblémového tehotenstva a deti sa rodia ako na bežiacom páse. Ale musíš myslieť na to, že bude nové bábo a na to aby sa to podarilo musíš byť ty v pohode, a to nielen fyzicky, ale hlavne psychicky.

Nám doktor odporučil 3 mesiace, resp. asi po tretej menštruácii, uvídime. Ja sa radšej nebudem ponáhľať a tri mesiace nie je oproti celému životu až tak veľa. Samozrejme by som najradšej na to skočila hneď, ale náhodou sa niečo stane, a môže to byť naozaj náhoda, no ja sa budem za to cítiť vinná. Tak počúvam doktora.

No nepočúvali sme ho v dodržaní šešťtonedelia, to sa priznám.

danielle799
17. júl 2017

@korpiklaanka dakujem za slova..ja cakam na menstruaciu ale nejako nechodi ☹ snazim sa vyrovnat sa s tym..cez den je to celkom fajn,ale ked pride noc,vsade je ticho,nejako to dolieha na mna..a aj si poplacem

gabi24
17. júl 2017

Ahojte, pridavam sa k vam. Mam uz jedneho, v auguste uz dvojrocneho fesaka a kedze som sa rozhodla, ze od septembra este do prace nenastupim, radi by sme este do konca roka stihli "zarobit" surodenca 😉 tento mesiac sme skusili len raz a zda sa, ze bez uspechu, lebo uz citim dnes prichadzajucu mrsku, ale od dalsieho mesiaca ideme do toho naplno...tak vela stastia baby 😘

suldenka
17. júl 2017

Ahojte mi už máme tiež jedného drobca 2 rocneho a ideme sa snažiť o druhé bábo tak dúfam ze nás tu bude viac co sa nám zadarí 👍

amerys
autor
17. júl 2017

Tak baby ja zas mikropotrat ani som nevedela že som tehotná keď som zakladala toto fórum...uz som objednaná na hematologiu

veja232
17. júl 2017

Ahojte, to mi je ľúto, dievčatá, ktoré ste prišli o bábätko.
My sme sa tento rok s manželom tiež rozhodli, že už sme "pripravení", a teda, že už by sme tiež privítali bábätko do rodiny. Tak od februára sme si prestali dávať pozor, ale nijak pravidelne, keď to príde tak to bude. Vždy som mávala nepravidelnú menštruáciu 32-38dní. Niekedy (málo) sa mi stalo že aj cez 40dní. No na začiatku júna som musela po dvojmesačnom vynechaní menštruácie navštíviť doktora. Spravil mi zrovna preventívku (všetko ok) a pichli mi agolutín, menzes dorazil. A tak sme si s manželom povedali, že skúsime tento mesiac začať konečne so snežením. Neviem kedy mám a či vôbec dochádza k ovulácii (keď mi to teraz tak hapruje si skôr myslím že ani nie) tak sme vsadili len na pravidelné milovanie. Teraz v sobotu na 38DC som skúsila tehotenský test - negatívny. Skúsim ešte počkať, prípadne spraviť v piatok ešte jeden, ale skôr si myslím, že mi menštruácia zasa vynechá. Neviem prečo mi to zrazu začalo takto blbnúť, naposledy mi takto vynechávala menštruácia po vysadení HAK, čo bolo už pred 4rokmi. Teraz pôjdeme na dovolenku, tak po návrate počítam, že zasa budem musieť ísť na vyvolávačku a uvidím, snáď mi dá aj nejaké lieky na úpravu cyklu. Inak čítala som o tom Inofolicu, že babám upravil cyklus, myslíte že ten by mi pomohol ? Alebo keď mi až takto vynecháva tak ani nie ?
No uvidím ako sa to vyvinie, každopádne do konca roka dúfam, že sa zadarí, nám všetkým. Pekný večer 🙂

adka2103
17. júl 2017

😢

korpiklaanka
18. júl 2017

@danielle799 Menštruácia príde väčšinou do 6 týždňov. Čítam, že si tri týždne po kyrete, ako ja, takže ešte máš čas. Od toho 4. do 6. týždňa je optimum. Ak ti nepríde, potom sa objednaj ku gynekológovi. Zatiaľ sa vôbec nemusíš stresovať. Aj keby si to dostala o tri týždne, tak je to ešte v norme. Telo sa potrebuje zotaviť a každá na to potrebujeme iný čas.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre