Poraďte s grafom bazálnej teploty, prosím.

silviash
3. dec 2019

myslíte? 25.11 som mala jemné spinenie a 26.11 slabá krv ale len jeden deň. 3 mesiace som užíval duphaston, nepravidleny menzes, spinenie medzi cyklami. Teraz dva týždne beriem inofolic. Ovulácia asi prebehla- výtok a aj bolesti brucha boli, ale ovulacny test mi nič slávne neukázal. Už 4 dní ma bolia prsia a 2 dní mi "mešká" menzes (pri nepravidelným menzes 5 dní hore dole neviem, kedy mám očakávať) a dnes TH negatívny od Dr.maxa. je možné že mi to mešká nachladenim..prosím poraďte čo myslíte 🙂 som nováčik. 🙂 Dakujem
Prosím poraďte čo si myslíte o grafe a celej situácii 🙂 som v Tom novacik. 🙂

zuzikazuzika
3. dec 2019

@silviash Neporadím aké držím palce 😀

silviash
autor
3. dec 2019

@zuzikazuzika no pochybujem, že som tehotná dnes mi ukázal negatívny test 🙂 mne by stačilo, keby som sa vyznala v tom grafe :D jeden deň tam nie je zaznamenaný a mám pocit, že mi to dost aj kolíše. A vy už máte babatko, alebo takisto sa "snažíte"?

olivia_0309
3. dec 2019

@silviash ahoj, tvoj graf je vporiadku. To ze bol dnesny test negativny este nic neznamena lebo podla bazalnej teploty v grafe ovulka prebehla 17 den cyklu ako ti ju aj vyznacilo. Treba si davat pozor na meranie vzdy v rovnakom case a to ze mas take “skakajuce” teploty moze byt uloha hormonov, ale aj tym, ze si nespala dobre a vzdy rovnako dlho, ze si v noci vstavala a pod. Tym by som sa nestresovala,aj ja som mavala vzdy taketo kopcovite grafy😉 Podla mna pockaj este dva dni a ak sa MS nedostavi a teplota ti neklesne pod vodorovni ciaru skus si urobit test znova✊🏼 Drzim prsty.

silviash
autor
3. dec 2019

@olivia_0309 no spávam tak 5 hodín, som na neshcopenke, teplotu si meriam vždy 5:25 keĎ manzel ide do práce, ale často vstávam aj na toaletu v noci a je pravda, že ten spánok nie je teraz ukážkový. Takže podľa teba to nie je anovulačný cyklus? Vážne ovulka prebehla? 🙂 to rada počujem. Rada počujem, že aj niekto iný má takýto "kopcovitý" graf 🙂 snažím sa daz zdravotne dokopy, užívam aj alchemilkový čaj a inofolic, takze by som bola vdačná za dobrý cyklus konečne a dúfam, že MS nepríde. Snažíme sa krátko necelých 5 mesiacov, ale v ženskej sú potom rozne obavy.Ešte k tomu, keď som jeden deň krvácala toho 26.11, tak som sa vážne zlakla.Si zlatá Ďakujem. 🙂

olivia_0309
3. dec 2019

@silviash ano ovu si mala, anovulak to nie je😉 o tom case pisem preto lebo vidim ze tam mas prerusovane ciary a namiesto bodiel mas prazdne trojuhilniky. Apka to vykresluje vtedy ked nemerias v tom istom case alebo ked nezapises v tom istom case😉 5 hodin je dost malo, aspon o hodku viac by si mala lebo v spanku sa ti vylucuje melatonin a ten je dolezity na dozrievanie vajicok. Skus pridat spanku viac, inofolic je fajn, mne moja gyn. poradila aby som si nakombinovala dva- inofolic combi rano a inofolic plus na vecer po jednej tabletke. Ja som brala ten pluskovy, ale kombinovat som nestihla lebo sa mi podarilo otehotniet. Alchemilku by si mala pit ale iba do ovulacie ked chces otehu,po nej uz nie. Pijes ju cely cyklus? Ak ano,tak ak by nebol uspesny tento cyklus buduci uz po ovu nepi. Skus sledovat teplotu,pripadne skus ovu testy aby si vedela sa orientovat. Po ovulke skus brat Vitex😉

silviash
autor
3. dec 2019

@olivia_0309 asi som si to len blbo zapísala tie časy, ale raz som si vůbec nemerala. Normálne spávam viac hodín, ale teraz keď som na neschopenke tak nie som moc unavená. Ako potom ešte idem spat keď si odmeriam teplotu, ale od spánku do merania teploty je cca 5-6 hod max. Vieš čo ja som najprv mala inofolic prášok potom som si omylom objednala inofolic combi tabletky, tak sa to už nedalo vrátit, tak užívam to. Alchemilku pijem len do ovulky, čítala som to niekde, že dlhšie to nie je zdravé. Vitex? To som nikdy nepočula, ale dobre vediet. Počkám teda ešte dva dni a potom urobím test.... Nevieš ešte čo mohlo spůsobit to krvácanie? Nebolo to ani celý deň. Bolo to 25.11 som mala jemné uplne okom neviditelné skoro špinenie a 26.11 som už mala krv :/

olivia_0309
3. dec 2019

@silviash Vitex je bylinka ktora dviha progresteron a napomaha upravovat cyklus tym nic nepokazis. No to spinenie a krvacanie mohlo byt vykyvom hromonov-estrogen a progresteron, alebo kludne aj implementovanie oplodneneho vajicka. Podla grafu to vyzera ze implementacny pokles si mala na 5den od ovu, takze urcite pockaj lebo az tak 10-12dni od IP zvykne test ukazat dve ciarky😉 Ale zase ten pokles nebyva pravidlom a nie je uplne stopercentny cize bud vklude a uvidis. Na to aby si vedela hodnotit graf treba merat aspon 3 mesiace a podla toho potom vies zhruba vycitat ako asi funguje tvpje telo,kedy ovulujes aku mavas BT, ci mas ustalene teploty alebo naopak rozskakane...Drzim prsty,daj potom vediet😊

zuzikazuzika
3. dec 2019

@silviash Ja som sem úplne náhodou zablúdila. My už máme bábätko a snažili sme sa 7 mesiacov 🙂.

silviash
autor
4. dec 2019

@olivia_0309 tak radost dnes ráno skončila, 26,28 teplota a začala som už tak dost špiniť :/ viem, že sa snažíme krátko 5 mesiacov, ale aj tak začínam mať v hlave rozne otázky :/ dnes si objednám aj ten Vitex.

silviash
autor
4. dec 2019

@zuzikazuzika k bábatku gratulujem 🙂 7 mesiacov? my 5 - viem, že je to krátko, ale ako som písala Olivii vyššie, začínam trošku podliehať nepekným myšlienkam :/

olivia_0309
4. dec 2019

@silviash ahoj, to ma mrzí, ale nepodliehaj negatívnym myšlienkam a skús sa sústrediť na niečo iné,uživaj si muža, chvíle,keď ste spolu a nechaj to plynúť. Podpor plodnosť bylinkami a hlavne buď ty vpohode,lebo nemožeš byť v strese,v takom tele by sa bábo nemalo dobre😉 Takže najprv buď sebecká, buď vpohode ty a všetko ostatné príde,až nastane čas. Nám sa to podarilo na 11ty pokus a tiež v čase,keď sme to pustili🙂 Držim prsty,v novom cykle je nová šanca,len hlavne nepanikár. Nie je na to dovod...✊🏼🍀

zojeva
11. dec 2019

Pekný večer, chcem sa spýtať, či mi budete vedieť poradiť s mojimi bazalnymi teplotami.
7.DC 36,10
8.DC 36,06
9.DC 36,46
10. DC 36,31
11.DC 36,33
12.DC 36,43
13.DC 36,38
14.DC 36,41
15.DC 36,89-vecer alkohol
16.DC 36,63
17.DC 36,69
18. DC 36,71
19.DC 36,67
20.DC 36,48
21.DC 36,91
22.DC 36,82
23.DC 36,78
24.DC 36,86
25.DC 36,84
26.DC 36,96
teplota meraná v ústach. Ovulácia prebehla 14.DC alebo až 20.DC? Prečo teplota 20.DC tak klesla ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre