Negatívny ovulačný test

nigguska
19. feb 2014

Ahojte...neviem ci som ja šiši alebo co,ale potrebujem poradit.
Robila som si 4 ovulacne testy. Mrcha mi meskala 9dni cize cyklus som mala az 37dnovy.
Ale robila som si ovu testy podla 28 dnoveho cyklu cize na 12,14 a 16 den a boli negativne. Tak som si vypocitala podla 37 dnoveho cyklu a ovu by som mala mat teda za 2-3 dni...vcera som si robila zasa ovu test a opat negativny a este sa mi zdal byt aj svetlejsi ako tie predosle.....este mi jeden ostal a ten si chcem urobit teda o 2-3 dni,ci sa nieco zmeni....
Moze byt,ze ich robim zle alebo to moze znamenat,ze mozem mat anovulacny cyklus....lebo zatial nemam ani ten typicky hlien (co som minuly mesiac mala).
Dakujem za rady

petra16
19. feb 2014

@nigguska Mas anovulacny cyklus. To je uplne normalne. Nie kazdy cyklus musi byt ovulacia. A ovulacny test rob vzdy v rovnaky cas. Nikdy nie z ranneho mocu. Ja robievam cca o 14:00. Neviem aky mas ty...ja mam taky, kde sa vysledok odsleduje do 10 min. A test ponorit na 5-10 sekund do mocu. Ziadna veda v tom nie je

titulienka
19. feb 2014

@nigguska vobec nemusis mat anovulacny cyklus len posunutu ovu 😉 ja som mala minuly mesiac ovu az na 32.dc tak este pockaj 😉

nigguska
autor
19. feb 2014

@petra16 robila som ich skoro v rovnakom case....a tak ako pises...len som niekde citala,ze predtym sa nemoze byt 2 hodiny ci co to...robim si ich doma po praci....a ja celkovo malo pijem,tak neviem,ci je chyba v tom ,ze cez den malo pijem...

nigguska
autor
19. feb 2014

@titulienka tak ja dufam,ze bude ovulacny cyklus.....a ze sa to len fakt tak rapidne posunulo.....skusim este pockat a ten posledny urobim az ked budem vidiet hlien....

petra16
19. feb 2014

@nigguska 2hodiny predtym obmedzit prijem tekutin. To ale neznamena, ze nemas nic pit. A to, ze celkovo malo pijes nema vplyv na vysledok testu. Je vela moznosti preco to tak vyslo: anovulacny cyklus, posunuta ovulacia alebo test ovulaciu nezachytil a napriek tomu prebehla. Mojej kamoske sa to stalo: ovulacne testy negativne a prave v ten mesiac otehotnela 😉 Ak chcete babatko tak na to je jediny recept: sex kazdy druhy den pocas celeho cyklu a vtedy nemusis ani ovu testy robit. Pretoze sa pri pravidelnom sexe trafit proste musis 😀 Drzim prsty

nigguska
autor
19. feb 2014

@petra16 hehehhe,to mi je jasne...len niekedy som taka unavena,ze sa to jednoducho neda :( a hlavne jedno uz mame a je s nami v izbe (nakolko byvame zatial s rodicmi dokial dokoncime prerabku domu) a ten niekedy vystraja az do 11tej a to ja uz daaaaaaavno spim 🙂 ale zatial tento mesiac om este nemala "ten"hlien takze si myslim,ze ovulka este nebola,len ma udivovalo,ze tie ciarocky vobec nesilneju,su stale take iste a posledna je slabsia ako predosle....nemali by postupne silniet ci si blizsie k ovulke? alebo proste stmavne len 48 hodin pred ovulkou?
Su to totizto moje prve testy tak tomu moc nerozumiem.....a BT merat nemam kedy,kedze stavam kedy ako a hlavne budit maleho pipanim teplomeru nechcem...

jaja9891
19. feb 2014

@nigguska ovulacny test musis robit priblizne v case ovulky kazdy den,lebo inak mozes presvihnut vrchol,ktory moze byt a je viditelny na teste len jeden den, niekedy dva a viac dni... takze si mohla rovnako silne ciarky na teste,teda pozitivny test mat v den,ked si ho nerobila a ked hovoris,ze uz je slabsia ako bola na zaciatku ta ciarka,tak si pravdepodobne presvihla vrchol... bol niekde medzi tymi silnejsimi a slabsimi ciarkami, ovu test je vo väcsine pozitivny len jeden den,napr. mne vobec neukazuje druhu ciarku,az tesne pred ovu sa objavi a hned po ovu zmizne... hlienom sa je niekedy tazko riadit,ak je uz na nohavickach,uz jeho kvalitu je tazko rozoznat a na nohavickach s amoze objavit aj o dva tri dni neskor ako bol na krcku maternice.... skus testovat pravidelne kazdy den okolo ovu,ak nechces minut vela testov.... drzim palce

petra16
19. feb 2014

@nigguska Niekomu ked sa blizi ovulka tak to silnie. Taky pripad som aj ja. Mne ked sa blizi ovulka tak mi kazdym dnom ta druha ciarka silnie. Ale viem, ze su zeny, ktore maju slabu ciarku a zrazu na dalsi den je silna. Ale ak tie testy nerobis hned od skoncenia menzesu pravidelne tak si to naozaj mohla presvihnut. Ja viem, ze je to narocnejsie na spotrebu testov ale ja som to prave takto robila - myslim moj uplne prvy cyklus, ked som si robila ovu testy. Radsej som testovala hned od skoncenia menzesu - a hovorim ciarka mi silnela. Testy som robila zo zaciatku kazdy 3 den a ked ciarka silnela tak kazdy 2 den. Mne silnu ovulacnu ciarku ukazovalo dokonca 2-3 dni po sebe.

nigguska
autor
19. feb 2014

@jaja9891 dakujem za radu....len som fakt nevedela,kedy testovat....lebo mrchu som mala vzdy rovnako a minuly mesiac sa mi posunula o 9dni...preto neviem,ze kedy by som mala mat ovulku tento mesiac...lebo ja tien hlien mam dost viditelny a vela....ale nevedela som,ze moze byt az po ovulacii...

nigguska
autor
19. feb 2014

@petra16 aha.....tak to by som musela mat velku zasobu testov 🙂 ja som to len chcela vyskusat 🙂 skoda,ze su take drahe tie testy....co uz....ked pride mrcha,tak na dalsi cyklus nakupim a budem skusat kazdy den od skoncenia....

petra16
19. feb 2014

@nigguska No ved ja som to tiez tak robila len jeden - ten prvy testovaci cyklus. Lebo takto testovat kazdy mesiac by som tiez prisla na mizinu 😀 Ja len prvy cyklus som tak robila lebo ja som absolutne netusila kedy mavam ovu. Lebo ja zase toho hlienu moc nemavam. Takze mne sa tak sledovat podla hlienu neda - len podla testov.

petra16
19. feb 2014

@nigguska Aj ked na druhej strane - ked som sa na ovu testy pytala mojho doktora tak sa len pousmial, ze ovu testy su dost nespolahlive. Ze casto ovulaciu nezachytia a aj tak prebehla alebo naopak ukazuju falosnu ovulaciu. Najlepsia metoda je odsledovat to pomocou folikulometrie u doktora. On ti presne povie kedy budes mat ovu.

nigguska
autor
19. feb 2014

@petra16 dakujem....ja to az tak v podstate nepotrebujem...jedno dieta uz mam a snazit sme sa zacali len teraz o druhe,....len som bola zvedava 🙂

mailinka4
9. nov 2016

Ja som si vcera robila ovu test a bol slaby,teda negativny a BT bola 36,7.Dnes rano bola BT 37,3, mam aj priesvitny vytok,bolesti v podbrusku ale ovu test slabsi ako vcera.Je pravda,ze som merala az o pol 9 a malo by sa do osmej,ale az teraz som prisla domov.Myslite,ze.to mohlo ovplyvnit ovu test?Alebo co si o tom myslite?

nivea777
9. nov 2016

@mailinka4 co si merala o pol 9? BT teplotu o 20:30 ??? ak myslis ze si robila test o pol 9 tak by to nemalo byt take hrozne.. ale rob si ich aj nadalej

mailinka4
9. nov 2016

@nivea777 nie BT 🙂 tu meriam kazde rano 6:30 ale ten ovu som robila 20:30.

mailinka4
9. nov 2016

@nivea777 jeej ty cakas babo v aprili? 🙂 gratulaacie.Snad sa pripojim coskoro ;)

patka33
8. apr 2017

Baby potrebujem radu som 17dc bola som na folikulimetrii dr povedala ze ovu bude v nedelu no stale nemam pozitivny ovulacny test co si mam o tom mysliet dakujem

korytnacka1981
8. apr 2017

@patka33 folikumetriu robia tiež len ľudia, skús test ešte dnes večer, mne najlepšie ukazovalo o 19,00 , takisto zajtra po 15,00 . Mne nikdy nesedela folikumetria s testami

patka33
8. apr 2017

@korytnacka1981 cize moze sa stat ze budem mat ovu aj bez testov?

korytnacka1981
8. apr 2017

@patka33 určite áno, mne trvalo 5 mesiacov, kým som prišla na to, že najlepšie ukazujú o 19,00 večer. Kludne sa môže stať, že testami nevystihneš vrchol - u mňa na začiatku dosť bežné 🙂

patka33
8. apr 2017

@korytnacka1981 no tak som zvedava pondelok mam ist na kontrolu folikulometrie

korytnacka1981
8. apr 2017

@patka33 ok, testni ešte večer

patka33
8. apr 2017

@korytnacka1981 asi testnem o 18:00

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre