Následné otehotnenie po missed abort

drm21
24. jan 2023

Ahojte, Idem sa spýtať nato ci mate niektorá skúsenosť že po MA a následnom samovycisteni sa vám podarilo otehotnieť ešte pred prvým menzesom? Bolo všetko v poriadku? Ďakujem

casillas28
24. jan 2023

@drm21 moja sestra ano..mala potom problem pocas tehotenstva aj pri porode (nebola docistena uplne aj ked doktor pidla sona hovoril ze ano ale ze ma pockat na prvu MS...nepickala a mala tamzrazeniny)...treba pockat aspon 1-2 cykly

drm21
autor
24. jan 2023

@casillas28 No vraj mam všetko v poriadku že som docistena, len ma vystrašil s týmto.... Najradšej by som najskôr po prvej MS, ved človek bude dávať pozor, len take veci hovoril ako isto opäť potratim alebo aj tak budem musieť ísť na kyret ak by náhodou

casillas28
24. jan 2023

@drm21 ja som mala MA tiez..tiez som tlacila ze chcem hned...nakoniec som sa rozhodla pockat 2 cykly nech sa telo spamata, nech naberiel silu a hlavne ak by sa nieco znovu stalo nech si nevycitam ze som mala pockat..neviem ci strasil skor hovoril a pripravoval na to ze sa to stat moze ked to telo zregenerovane nie je..btw boli tu prispevky kedy zenam tvrdili na zaklade 2krat urobeneho sona ze su docistene a potom museli ist na kyret lebo necakane zacali spinit...ja som vdacna ze som vtedy netlacila a ze som pockala 🙂

drm21
autor
24. jan 2023

@casillas28 No ja som mala Ma v 6+2 tak vraj ze aspoň jeden cyklus ze malo by stacit

casillas28
24. jan 2023

@drm21 ja som mala v 19tt...urcite aspon ten jeden si dopraj..ja som si dva a treti mesiac bum tehotna hned 🤔😅

drm21
autor
24. jan 2023

@casillas28 Ježiš tak super že sa to tak podarilo Ja mám práveže hrozný strach aby sa mi to nezopakovali🙄

jaga18
24. jan 2023

Ja som musela po MA na kyret. Otehotnela som hneď po prvom cykle a všetko bolo v poriadku.

vandica
24. jan 2023

@drm21 mne povedali, že po samočistení, môžem otehotnieť hneď. Ale chcela som počkať na prvú MS, nech mám istotu že prišla pekne načas a je všetko v poriadku. Tak v apríli potrat, v máji prva MS, a v júni už neprišla, lebo som bola tehotná. No žiaľ potratila som znova, ale nie kvôli tomu žeby to bolo skoro. Takže kľudne sa môžete snažiť po tej prvej MS. Ale čítala som tu na konikovi že babám neprišla ani prvá a otehotneli hneď a bolo to ok.

drm21
autor
24. jan 2023

@vandica Tak to mi je veľmi ľúto že si si takým niečím musela prejsť... a Ak ti nevadí môžem sa opýtať čo sa stalo keď si znova potratila lebo ja sa toho strašne bojím že sa mi stáne presne to isté

casillas28
24. jan 2023

@drm21 bojim sa aj ja...riziko tam je vzdy...my dufame a verime ze uz to bude ok...sestra mala jedno MA ako som spominala a nasledne tri zdrave tehotenstva a teda ma 3 deti...clovek nikdy nevie

simonetka67
24. jan 2023

@drm21 ja som to tak mala . Február som mala potrat kde som sa vyčistila sama . V marci už menzes neprišiel a zostala som tehotná . Dcérka je už na svete a všetko bolo v poriadku . Tehotenstvo bez komplikácií .

vandica
24. jan 2023

@drm21 išli sme na vyšetrenia, zistili mi zvýšené cytokiny. V ďalšom tehotenstve ak sa podari mi budú podávané intralipidove infúzie. Po tychto dvoch potratoch som mala ešte aj mimomaternicové tehotenstvo, zobrali mi vajcovod, a zatiaľ sa nepodarilo otehotnieť.

drm21
autor
24. jan 2023

@vandica ach Tak to mi je hrozné ľúto toto by sa nemalo diať zenam😪 a hlavne nie tým ktoré chcú a túžia mat detičky, hrozna nespravodlivosť

vandica
24. jan 2023

@drm21 ďakujem. Myslela som si, že s odstupom času to bude lepšie, ale práveže mám pocit, že ako keby horšie. Stále ma to viac dusí, a strach, že čo ak neotehotniem vôbec, alebo ak otehotniem čo ak sa to stane znova...rozmýšľam nad psychológom, alebo nejakým dlhodobým ozdravným pobytom, kde úplne vypnem, aj kvoli robote. Ale zas mám syna, príde mi to sebecké niekam odísť a byť len sama so sebou v myšlienkach. Ale prospelo by mi to...
Tebe držím palce nech čoskoro je s vami bábätko ❤️

drm21
autor
24. jan 2023

@vandica Ďakujem ti krásne za podporu Bože ani nevieš ako ti želám aby sa vám zadarilo💖 ja teda detičky ešte nemám ale veľmi ti budem držať palce vytrpela si si už hodne vela😔

vandica
24. jan 2023

@drm21 ďakujem ti 🙏❤️

14janula14
26. jan 2023

@drm21 ahoj som na tom presne ako ty 22 decembra som vedela ze už nič s toho nebude tiez som bola v 6tt a čakala som kým to doma na mňa príde prišlo začiatkom januára. Tiež stále rozmýšľam kedy začneme a bojím sa ze sa to stane zas. Dr povedala ze počkať 3 mesiace na pohotovosti ze aj hneď po prvej MS. Tak asi také 2 cikly počkáme a skúsime uvidíme.

drm21
autor
27. jan 2023

@14janula14 Ahoj Mrzí ma že musíme zdieľať podobnú skúsenosť no veru mne povedal lekár že 12 cykli a na pohotovosti že jeden a že keď sa podľa nej pritrafí tak sa nič také nedeje aj ešte pred prvou MS lebo vraj je to nízky týždeň, taktiež neviem ale tak minimálne aj tak počkám lebo stále ešte Koľko Toľko krvácam nie moc ale stále a vyčistená som ževraj dobre mám každý týždeň kontroly... ja sa neskutočne bojím že sa to tiež zopakuje viem že môže to byť ešte aj horšie len proste ten strach už je, Doktor mi kázal že už teraz si môžem nasadiť Femibion🙄

kater_by
27. jan 2023

10.10.2017 kyret
11.11.2017 splodenie
12.12.2017 oznámenie o Tom že som 🤰
19.7.2018 sa nám narodila dcérka Dorothea ♥️♥️
Na tieto 4 datumi nikdy nezabudnem 🙏

drm21
autor
28. jan 2023

@kater_by jej gratulujem 💖🥰a to si stihla ešte pred prvou MS? Všetko bolo ôk? No ja som sa vyčistila sama tak aspoň kyret nebol treba

kater_by
28. jan 2023

@drm21 áno . Netvrdím že tehotenstvo bolo ideálne. Ale určite nebolo plánované 🙈🙈 bol to pre nás ako blesk z jasného neba. Ja som dokonca už tehotná absolvovala inekcie na vyvolanie menzesu nakoľko stále a stále nechodil 🙈🙈 nuž keď už to bolo dr divné že ani po dvoch inekciach som nedostala rozhodol sa urobiť sono že v čom by mohol byť problém 🤣🤣🤣🤣🤣

drm21
autor
28. jan 2023

@kater_by no popravde vôbec by som nečakala ze môžem mať ovuláciu ešte pred 1 ms 🙈

kater_by
28. jan 2023

@drm21 a ja som vôbec netušila že je to vôbec čo i len na 1% možné 🥰

drm21
autor
28. jan 2023

@kater_by
@kater_by ja som pochopila ze až po 1 MS je možné mať uvulku😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre