Môže byť zvýšená bazálna teplota pred menštruáciou?

michaelagburova
27. jan 2023

Ahojte môže byť zvýšená bazalna teplota pred menštruáciou ?

veselo_neveselo
27. jan 2023

@michaelagburova ano, moze. Alebo mozes byt aj tehotna.

fednaja
27. jan 2023

Môžeš byť aj tehotná, ale nemusíš :D To sú len také dohady tu. Sprav si radšej test, nech môžeš vylúčiť aj túto možnostť, lebo reálne to je🙂

michaelagburova
autor
27. jan 2023

@fednaja a môže byť aj ovulácia pred menštruáciou?

alenamihal
27. jan 2023

Ja mam vzdy pred ovulaciu a menstruaciou 37.0-37.5 c ...

michaelagburova
autor
27. jan 2023

@alenamihal nemá byť pred menštruáciou znížená ???

alenamihal
27. jan 2023

@michaelagburova tak to neviem ,ale ja som ma uz dlho takto..aj ked idem krv darovat.,tak vela krat sa ma opytaju,ci nemam pred ms ,kedze teplota ukazuje 37.0 a vzdy mi povedia ,ze je to ok...kazde telo ma inac...neviem

bejka90
27. jan 2023

@michaelagburova niekomu klesa par dni pred a niekomu az v den...

zuzanaete
27. jan 2023

@michaelagburova Zvycajne teplota klesne den pred alebo v den menstruacie.

janetinka27
27. jan 2023

@michaelagburova odpovedat sa na tvoju otazku neda - dovodov na zvysenu bazalnu teplotu moze byt viac. merias si pravidelne? robis si graf? poznas svoj cyklus - kedy sa zvykne teplota dvihat/klesat? nie si nachladnuta atd?

zuzinabila
27. jan 2023

@bejka90 ozaj par dni pred MS? to sa mi nezda...to je skor asi nejaka zdravotna vynimka. vacsinou v den zaciatku MS sa znizi

michaelagburova
autor
27. jan 2023

@janetinka27 prvý krát som začala si merať a teraz keď to mám dostať sa zvýšila nad 37 včera aj dnes .

bejka90
27. jan 2023

@zuzinabila ano...tak asppn co u seba som videka aj ine grafy ze klesa postupne teplota...ale stalo sa mi ze mi klesla az v den ked som dostala alebo den po tom..ze som ani n3cakala a zrazu ms

zuzinabila
27. jan 2023

@bejka90 aha, jasne, ale drzi sa stale nad hornou hranicou. zle som to pochopila

sono2
27. jan 2023

@michaelagburova nie nemôže teda ak niesi tehotná. Meriaš celý mesiac?
Čo je pred ms? Koľko dní? To je tiež otázka? Najvyššia teplota býva 9 dní po ovulácii potom ide pomaličky dole taky deň dva pred ms by mala dosahovať pred ovu hodnoty u mňa to bolo hodnota po ms. 36,6

sono2
27. jan 2023

@michaelagburova celý Graf ak pripojiš pozriem sa ti naň

zuzinabila
27. jan 2023

@sono2 dievcata, dobre to pisete? nie som sice lektorka tychto metod, ale podla mna pred MS neklesa pod hornu hranicu, teda nemoze dosiahnut hodnoty spred ovu.nedava to logiku

sono2
27. jan 2023

@zuzinabila prečo? Ms príde vtedy až padne progesteron, ten drží teploty. Prípade pri tehu sa ho tvorí vplyvom žltého telieska viac preto ďalší nárast teplôt pridám môj graf ukážkového tehotenského grafu.
No a ako sa blíži ms Progesteron klesá, teplota klesá a keď úplne klesne, príde ms.

zuzinabila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sono2
27. jan 2023

Nemám ho.
No proste sa vyznam, 2 roky som metala, čítala knihy, ja som cca 8 dní pred ms vedela či som neni tehotná.
Mne keď proste klesla teplota v daný deň, bol koniec.
Taktiež som vedela kedy prebehla ovu, stačilo že sa zvýšila teplota o desatinu stupňa a bolo jasné.
Treba ale cyklus pozorovať taky pol rok minimálne

zuzinabila
27. jan 2023

@sono2 ok, nejdem sa hadat. len mi to proste nedava logiku ,a tiez ze zena moze vediet 8 dni pred MS ze je tehotna tiez nedava logiku, prepac. jedine intuitivne, ale spolahlivo asi nie.

sono2
27. jan 2023

@zuzinabila tak si o tom precitaj ako funguje bazálna teplota. To neni žiadna matematika aby to malo logiku. Keď ma žena problém so štítnou žľazou je teplota tiež iná. Hádať veru nie, ja to mam naštudovane a vyskúšané.
Veď si začni merať teplotu sama uvidíš

zuzinabila
27. jan 2023

@sono2 ako,ja pouzivam tuto metodu 17 rokov😀samozrejme,zdravotne problemy vratane stitnej zlazy menia celu situaciu.ja hovorim o standardnom stave

sono2
27. jan 2023

@zuzinabila ale čo ti konkrétne neni jasne a nelogické?? Úplne konkrétne napíš

sono2
27. jan 2023

@zuzinabila normálne môže vedieť ze je tehotná pretože ako normálne začne teplota klesať, keď sa vajíčko neoplodní a následne nedôjde k uhniezdeniu, keď dôjde, začne teplota ešte viacej stúpať, čiže som v mojich grafoch presne videla čo sa deje a že teplota začína klesať tým mi bolo jasné že z toho nič neni. Tu ti intuícia nepovie nič.
Proste to funguje. Dĺžka lutealnej fázy je rovnaká moja mala 16 dní, čiže som presne vedela čo a ako .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre