Meranie bazálnej teploty v ústach

23. mar 2023

Ahojte, zaujímalo by ma ako sa meria bazálna teplota v ústach, kedže som sa to nikde nedočítala.
Budem rada za rady, ak sa tu nájde niekto kto si ju meria.
Mám mať pri tom otvorené ústa alebo zatvorené, pri otvorených je nižšia teplota, ktorú mám brať za relevantnú? Chcem si ju začať meriať, tak aby som vedela, ako si to zapisovať. Ďakujem.

ninka99865
23. mar 2023

Tak isto ako dole.. merias v rovnaký čas každé ráno po zobudeni bez toho aby si vstala. Teploty vieš zapisovať do appky fertility friend. A prečo v ústach? Tam je najmenej objektívna, keďže v noci môžeš mat aj otvorené ústa a tak.. najlepšie je merať dole.

autor
23. mar 2023

@ninka99865 nemam zatial ten bazalny teplomer, len obycajny detsky, ale uz som si objednala, tak mozno vyskusam aj z dola.

zuzanaete
23. mar 2023

V ustach sa meria pod jazykom. Pokial su teplotne rozdiely zjavne, tak je ok merat aj v ustach. Alebo mozno na zaciatku na spoznanoe tela merat dole a neskor staci aj v ustach.

terry658
23. mar 2023

Ja som tak merala, lebo dole som merať nechcela. Som veľmi náchylná na mykozu.
Normálne som merala pod jazykom každý deň na tom istom mieste. Hodnoty boli v pohode.

autor
23. mar 2023

@zuzanaete ano viem len ci mam mat pri tom uplne zatvorene usta alebo pootvorene, ze ktora teplota sa berie 🙂 ale asi zrejme budem musiet zdola, kedze su odchylky.

autor
23. mar 2023

@terry658 a prosim ta, mala si pri tom uplne zatvorene usta, ze len teplomer vytrcal? Alebo pootvorene?

terry658
23. mar 2023

Zavreté.

autor
23. mar 2023

@terry658 ďakujem 🙂 vyskusam zasa ráno 🙂

narlie
26. mar 2023

Tiež radšej meriam v ústach, teplomer pod jazyk a zatvoriť ústa a držím si ho rukou, aby sa nehýbal a bol v pokoji 🙂

hendikep
14. okt 2023

Ahojte dievcata, ja mam otazku na to meranie .. mam si to racsej odmerat hned ked sa zobudim ( napriklad len tak medzi prehodenim na druhy bok napriklad o 4:30) alebo nevadi ked som sem tam nad ranom v polospanku ( ale este nevstavam len proste nespim tvrdo ) a odmeram si to az v danu hodinu o 6:00?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre