Mám PCOS a chcem otehotnieť

lorrainet
27. júl 2020

Ahojte baby, pred necelým mesiacom som absolvovala LSK, pri ktorej mi vybrali celý vaječník kvôli obrovskej endo cyste a druhý mám PCOS. Príznaky mám iba nadváhu, menštruáciu som nemala skoro vôbec ale to bolo kvôli Endo cyste. Čakám na prvý menzes po operácii a chcú mi nasadiť hormonálnu liečbu na PCOS. Nechcem ale antikoncepciu, pretože chcem otehotnieť a zároveň chcem schudnúť. Máte prosím nejaké skúsenosti? Ďakujem za každú radu ❤️❤️❤️

renatka1985
27. júl 2020

@lorrainet ahoj, pravdepodobne ti nasadia progesteron na druhu polovicu cyklu, aby to rozbehli.
Tiez mam pcos, snazime sa oteho, zacala som cvicit a rozumne sa stravovat.
Odporucam nasadit inozitol + zacat merat BT - to je pri pcos a snahe o otehotnenie klucova vec, aby si zistila ako a ci "to funguje".
drzim palce.

jaruska_12
27. júl 2020

Aj ja mám pcos som rok po MA . Od vtedy nič momentálnej som začala užívať clostylbegyt fertiprona duphaston a agnucaston tak snáď sa zadarí prvý cyklus . PS zmena stravy a pohyb určite pomôže i ja mám nadávahu ale posledný mesiac som sa premohla veď čo neurobíme kvôli bábätku . Držím palce 🥰

joja101
27. júl 2020

V prvom rade robili ti vyšetrenie na inzulínovú rezistenciu? Ak nie tak sa treba na to pýtať, to zvykne sprevádzať túto chorobu, hlavne teda ak máš nadváhu, na to treba nasadiť lieky zvlášť a potom je veľa možností ako pomôcť menštruácii, máš napríklad duphaston, ten berieš aby si mala pravidelnú ms a potom treba ešte tabletky na ovuláciu ale to už doktorka rozhodne aké sú najlepšie

tryromy
27. júl 2020

Ako radi Joja vypytat sa na diabetologiu kvoli inzulinovej rezistencii. Mam PCOS BT merat je dobre minimalne na zistenie Lutealnej fazy aku mas ta byva rovnaka ci uz je cyklus 28dni alebo 60 dni. Cvicenie pravidelne je dobre rozhybat organizmus.

Mozno potesim vsetky ale otehotnela som prirodzene bez akychkolvek liekov. Ale cvicenie pomohlo rozhybat ovulaciu aj ked moje cykli byvali 50+dni zacala som citit kedy ju mam a kvoli meraniu BT som vedela ze od toho dna za 11 dni dostanem menstruaciu.
S muzom sme si nikdy nedavali pozor a az ked som cvicila a riesila ine veci ako babatko zrazu sme sa trafili ani nevieme ako.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre