Koľko dní trvá vaša luteálna fáza?

lienka_9
24. máj 2021

Dievčatá, koľko dňovu máte luteálnu fázu? Minulý mesiac som mala ovulaciu na 15DC a menzes prišiel na 29DC. Tento mesiac som mala ovulaciu na 18DC a menzes mi prišiel dnes na 30DC...aj vy to máte takto rozhádzané? Stačí lutealna faza 11-12 dní? Môže byť že každý mesiac je ovulacia v iný deň cyklu?

basska_b
24. máj 2021

Ja to mám teraz uplne rozbité. Vlastne ani neviem, ktorý deň tu ovu mám. Na porazenie. Testy ukazujú hlúposti, stále sú negatívne. Možno musím odstavit od kojenia. Ale mne to ovplyvňuje aj počasie. Teraz je také premenlivé, raz teplo raz zima... už mam pocit, že na to príliš často myslím

azurova99
24. máj 2021

podla testu velmi neviem jedine ked citim ze mam ovu tak zvycajne je to cca 14 dni

lienka_9
autor
24. máj 2021

@azurova99 a akú dlhú máš potom tu druhú fazu od ovu do MS?

viktoria1425
24. máj 2021

@lienka_9 Keď som sa pýtala gyn.že či nie je problém lebo luteálnu fázu mám 9-10dnovú mi povedal,že týmto sa naozaj nemám trapiť,že zbytočne. Zisťovala som aj na mk a písali baby,že mali aj kratšiu a otehotneli čiže sa tým netráp.
A ano ovu môže byť každý mesiac iný deň 🙂

azurova99
24. máj 2021

l
@lienka_9 tak ta doba ak dobre viem sa vola lutealna a tu mam od ovu do ms 14 dni, tu folikualnu to uz je zlozitejsie ak mi nasadi lieky tak je to cca 14 -15 dni ak nie tak aj 30

azurova99
24. máj 2021

@lienka_9 ale niekedy mam lutealnu fazu aj 12 dni takze je to individualne asi zalezi aj od stresu a roznych faktorov

rosalie1411
24. máj 2021

@lienka_9 ono to treba odsledovať dlhšiu dobu. Ja mam napríklad LF 14 dní, ale sem tam sa stane, že je aj 13. Ak by však bola 10-11, bolo by dobre ju trochu predĺžiť.. Baby používajú vitex jahnaci. Počkaj ešte ďalší cyklus a keď tak skus..

lienka_9
autor
24. máj 2021

@rosalie1411 ten nie je nato....je na vysoký prolaktin..brala som ho

lienka_9
autor
24. máj 2021

@rosalie1411 prolaktin mi dal do poriadku ale cyklus nie

any_soj
24. máj 2021

@lienka_9 ahoj 🙂 1.ano je normálne, že ovulácia je v rôzne dní cyklu 2.ta teplota ti strašne skáče, merias každý deň v rovnakom čase hneď po zobudení ako prvú vec, vždy v rovnakej telesnej dutine (pod jazykom, pošva, konečník)? Ak nie, skresľuje to určenie dňa ovulácie 3.11 dní je trochu málo. Áno, môže to byť ok, ale aj nemusí. Ide o to, aké kvalitné žlté teliesko ti vznikne z prasknutého folikulu po uvoľnení vajíčka - to produkuje progesterón a keď už nevládze, zanikne a tým pádom sa spustí krvácanie (progesterón ho blokoval). Pointa pri tehotenstve je, že embryo ho začne samo vytvárať. Niekedy ale nestihne v dostatočnom množstve a žlté teliesko zanikne skôr, spustí sa teda krvácanie. Ja beriem utrogestan (progesterón) vždy po ovulácií 10 dni, ak mohlo dôjsť k počatiu, aby som doplnila prípadnú nedostatočnosť žltého telieska (lutea). Odsleduj si to, prípadne nech ti doktor urobí odbery v presnom čase (3 dni po ovulácií, ale tak to už on vie), či netreba dopĺňať hormón 🙂

lienka_9
autor
24. máj 2021

@any_soj utrogestan som si vkladala lebo na hormonalnom profile vysla nerovnovaha...ale vkladala som si ho len po clostilbegyte inak nie..

lienka_9
autor
24. máj 2021

@any_soj ano mam hormonalnu nerovnováhu...bola som aj u endokrinologicky ale ta povedala ze všetky hormóny su v poriadku...teraz beriem na lepšiu funkciu vajecnikov Metformin, a začala som brať macu a gynex...plus beriem na prolaktin medocriptine ale ten uz mam v norme... snažím sa merať v rovnaký čas..max je tam rozdiel pol hodka, lebo niekedy musim ísť hneď po zobudeni na wc tak predtym odmeram...lebo viem ze po zobudení sa ma merať a meram v ústach

lienka_9
autor
24. máj 2021

@any_soj inak utrogestan mam este doma v supliku, myslis žeby som mohla ho vyskúšať? Ze ci buduci mesiac budu po ovulacii tie teploty menej skakajuce???

lienka_9
autor
24. máj 2021

@any_soj Ale ovulácia asi sedi aj s teplotami aj s testami

any_soj
24. máj 2021

@lienka_9 asi ho neber bez odporúčania.. len sa teda spýtaj, či nie je krátka tá luetalna... Asi aj kus každý doktor rieši inak, môj by pri takej nasadil.

dejna_
24. máj 2021

@rosalie1411 ahoj ja som si včera objednala vitex tiež som počula že je to dobré na úpravu cyklu a hlavne teda môj momentálny problém, že mám spinenie už tri dni pred začiatkom menštruácie ..a čítala som ze je dobre to brať v mojom prípade od ovulácie po menštruáciu tak som.zvedava jak to zaberie 😁 ..a niekde som čítala že je to aj prevencia proti potratom ale zase v letáku som čítala že nevhodné pre tehotné ..tak uvidíme

rosalie1411
24. máj 2021

@lienka_9 teploty skáču aj kvôli meraniu v ústach.. Ta posva je taka stabilnejší.. Skus jeden mesiac merať aj tak.. Zvykneš si na to 😊

rosalie1411
24. máj 2021

@dejna_ ja to tiež tak poznám, že predlžuje lutealnu fázu.. Ak by som bola tehotná, už byy som ho nebrala - ale to všeobecne akékoľvek bylinky. 🍀

hanka555
24. máj 2021

@lienka_9 ja som mala lutealku okolo 10dni a podarilo sa

dejna_
24. máj 2021

@rosalie1411 no to by som ani ja neexperimentovala keďže mám za sebou už všeličo a hneď ako budem tehotná mi liečbu nastavia lekári 😬 tak snáď to vyjde

lienka_9
autor
25. máj 2021

@any_soj
@dejna_ akože som z toho na nervy, včera keď som sa utrela bola krv a aj teplota klesla tak som myslela ze bude MS, dnes zase teplota stupla a krv je vždy ked sa len utriem uplne taka slabo červená až ružová...

dejna_
25. máj 2021

@lienka_9 no vyzerá to všelijak 🙈 zajtra daj vedieť ako si dopadla ja som mala tri dni spinenie a teplote 37.2 a na posledný deň keď začala menštruácia tak klesla na 36.2

koalka362
3. jún 2021

Ahojte, ja som nova v merani BT ale skusila som začať merat (viacmenej zo zvedavosti) na 28. cyklu (mam 28. dnove cykly) a teplota bola az 37.4, včera klesla na 37.0 a ocakavala som MS avsak nic a dnes zas mierne stúpla na 37.1 🙈 máte žienky niektorá takéto vyššie teploty bežne? (Zatiaľ ms mešká a dúfam, že to tak zostane 🤞🏻) ďalším cyklom ju idem začať merať pravidelne

hanka555
3. jún 2021

@koalka362 to je predsa normalna poovulacna
a predmenzezova teplota, teplota ti vyrazne klesne a potom dostanes ms ...lenze tazko mozes predvídať kedze nepoznas svoje teploty...neostava ti nic ine len cakat😊

luccija
3. jún 2021

@lienka_9 mne sa vobec nezda, ze mas rozhadzany cyklus ved telo nie je stroj.Mam to tak ako ty

koalka362
3. jún 2021

@hanka555 dakujem 🤗 ano ano chapem, cakame uvidime 🍀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre