Ovulácia a luteálna fáza

2. jún 2020

Ahojte, už dlhšie si sledujem ovulaciu len pomocou cervikalneho hlienu každý mesiac ho mám hustý, priesvitný natahovacía je ho veľa. Mám ho tak 20. až 21. deň cyklu. Doteraz sme praktizovali prerušovanú súlož, ale tento cyklus sme išli naplno . Ide o to ale že po 1x som ten hlien vôbec nemala 😳 bolesti ale ako pri ovulacii áno 🤷‍♀️ Myslíte teda že ovulácia neprebehla? Keby neprebehla aj tak by som mala tie bolesti? A druhá otázka,moja lutealna fáza trvá len 9-10 dní myslíte že je možné pri nej otehotnieť? Mám už dve deti ktoré sa podarili hneď na prvý šup ako sa hovorí len vtedy som si ovulaciu a lutealnu fázu vôbec nesledovala preto ma to až teraz začalo zaujímať.Až po druhom pôrode som až začala spoznávať moje telo a tieto procesy. 🤷‍♀️Ďakujem vám za vaše prípadné skúsenosti ☺️

lauritkatesty
2. jún 2020

ahoj. hlien nemusiš mat každý cyklus rovnaky.. moze ho byt niekedy menej a len na krčku. ovulaciu by ti v domacich podmienkach potvrdilo len meranie bazálnej teploty. takto je to len o domnienkach a predpokladu. len na samotný hlien by som sa nespoliehala..
aj príznaky ako bolesti mozes mat a ovulku prebehnut nemusi. ( npr zlutenyzovaný folikul )
LF by mala trvat aspon 10 dni.. aby sa malo čas uhniezdit, idealne je 12 -14

zuba1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre