Kedy začať testovať ovu testami?

1. okt 2023

Ahojte. Tento cyklus by som chcela sledovať ovu pomocou digitálneho ovulacneho testu clearblue. Je k nemu 10 testovacích prúžkov. Kedy odporúčate začať testovať (ktorý deň cyklu) pri 35-38 dnovom cykle? Ďakujem.

anjelicek26
2. okt 2023

Tazko povedat, na 29 dnovy cyklus miniem 12-18 pruzkov... 2x denne od 10ho dna cyklu a ovulka mi skakava od 11-17.dna uz sme mali vsetko... tie clearblue su mi zbytocne drahe na to...

ninka99865
2. okt 2023

Pri tom clearblue skrachujes. Ja som mávala ovulku tak medzi 16-22 cyklus cca 30-35 dni a začínala som 10-12. Keď začal silnieť tak aj 2-3 x denne.. kup tie obyčajne z ebay

majulka098
3. okt 2023

Ja pri 30-32 dňovom cykle (posledné 2 cykly boli 28 dňové) som testovala tak od 10dc, takže mi stačilo väčšinou do 7 testov, teda 1 balenie (v poslednom cykle som urobila 8 testov a cyklus predtým iba 2, prekvapila ma skoršia ovu), ale ja som testovala raz denne, mne to stačilo (v rozmedzí cca 14-16h), vrchol som zachytila stále ... najideálnejšie je ale vedieť akú dlhú máš luteálnu fázu a vieš si odpočítať dni od najkratšej dĺžky cyklus, plus ešte 2-3 dni odčítať ... popritom si merať BT

autor
4. okt 2023

@anjelicek26
@ninka99865
@majulka098 ďakujem pekne baby za radu, mám kúpené livsane testy 3 balenia po 7ks + ten digi clearblue (použijem len na potvrdenie keď sa mi bude zdať livsane pozitívny). Snáď majú livsane dosť farbiva a bude sa to dať pekne určiť 🙂 Skúsim začať testovať od cca toho 10-11 dňa, tak hádam sa podarí.

majulka098
4. okt 2023

Livsane som používala tiež a aj dr.max, spokojnosť s oboma ... Je aj tak lepšie si odsledovať cyklus aj meraním bazálnej teploty, keďže ovu testy nie sú 100%né, aj keď mne ukázali stále ... holt sú aj výnimky ale, plus ovu prebieha u niekoho v deň pozitívneho testu a u niekoho až 2dni po pozitívnom teste, pri meraní BT je jasné, že ovu je deň pred skokom teploty

autor
4. okt 2023

@majulka098 super, tak dúfam že aj mne v pohode ukážu. Áno, BT budem tiež určite merať. Dnes mi skončila MS, teda od zajtra idem znovu na to 🙂 snáď to výjde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre