Kedy je najlepší čas testovať ovulačnými testami?

8. apr 2021

Ahojte, ktorý čas sa vám najlepšie osvedčil na testovanie ovulácie s ovu testami ? Viem že to je individuálne , ale len tak pre zaujímavosť kedy vám zaznamenali ovu testy najsilnejšie čiarky ? Ďakujem .

pribinak
8. apr 2021

Veď zavolaj doktorke

autor
8. apr 2021

@pribinak nebudem volať doktorke a zbytočne ju zaťažovať keď je doba aká je a má toho viac než dosť . Keď sa môžem opýtať tu skúsených báb ktoré si už čo-to pretestovali a určite mi radi poradia 😉

pribinak
8. apr 2021

Juj, omyl. Toto nebol príspevok pre teba. To malo ísť do inej diskusie

autor
8. apr 2021

@pribinak pohodeee 😊

ivver
8. apr 2021

Aj mňa to zaujíma, lebo som 11 DC a čiarka je slabá..

autor
8. apr 2021

@ivver a aký máš dlhý cyklus ? Ja viem cca kedy začať testovať . Mávam 35 dňový cyklus a začínam 16DC testovať 😊 len neviem hodinu u ktorej je najlepšie . Doposiaľ som o 11 testovala ale moc neukázali o tejto hodine tak som usúdila že vtedy mám toho hormónu asi pomenej . Zle som sa v príspevku vyjadrila myslela som ČAS ( hodinu)

ivver
8. apr 2021

No ja to mam teraz kadejaké keďže som po spont. Potrate.. Ale mávala som Nórmalne 28 dní niekdy odchýlka 2 dní hore dole..

autor
8. apr 2021

@ivver myslím že u teba by mohla byť tak 14-16DC testuj ďalej 🙂 LH hormón vyskočí z minúty na minútu , takže ráno môže byť test negatívny a večer už pozitívny

nafka0483
8. apr 2021

Autorka ked si na pochybach, tak skus testovat aj 2-3x za den napr. o 11tej, o 15tej a o 18tej - skusaj tak az do ovulacie a uvidis kedy ti ukazuje najlepsie a dalsie cykly uz testuj v tom case. Ale ovplyvnuje to aj to kolko predtym vypijes a ako casto chodis na wc, cize ako mas zriedeny moc.
Ja mam skusenost ze jedno v ktorej casti dna testujem, ak mam slabu ciarku, tak je slaba cely den, ak je test pozitivny, tak je pozitivny cely den, niekedy aj 2 dni vkuse.

hanka555
8. apr 2021

Mne sa najviac osvedcil cas 14:00 😊 ..testovat som zacala od 8dc, a pozitivny test som mala 17dc o 12:00,obe ciarky boli rovnaké , potom som skusila o 14tej a testovacis bola ovela silnejsia nez kontrolná
Drzim palce

hanka555
8. apr 2021

Plus teda vzdy pred testom 2hod nepijem a snazim sa co najmenej chodit na wc

ivver
8. apr 2021

Baby a neviete o nejakých testoch OVU, kde je ich viac a za dobrú cenu? 🙂

ingrida1127
8. apr 2021

Ja som zacala od 8 dc a 12 dc bol pozityvny

sense
8. apr 2021

U mňa ukázalo najlepšie okolo 16.00 ale dôležité bolo 2 hodiny predtým nepiť a neísť na WC aby bol moc koncentrovanejsi... A testovať som začala cca 10dc podľa hlienu... Mam ale kratšie cykly a 13dc som mala čiarky rovnaké a 14 dc bola testovacia silnejšia ako kontrolná

soraya004
9. apr 2021

@ivver tu na koňovi cez bazár baby predávajú za dobré ceny

anne_mary2
13. apr 2021

ahoj autorka 🙂 za mna naj poobede/ podvecer.. kedze doobedu curam, jem, pijem ... tak podvecer skor vystihnem tie 2 hod bez pitia ( aj jedla idealne ).. ale ja napr ked viem ze sa blizi ovu testujem 2x za den ( raz pred obedom, raz podvecer ), a ked vidim ze uuz uz by to mohlo byt pozitivny, tak aj o 21 vecer :D viac x sa mi stalo ze pozitivny vysiel prave vtedy..
Ale zase pozitivny bol este aj dalsie rano- mne appka odporuca testovat od prveho pozitivneho kazde 4 hod az dokedy nebude negativny ( kedze ovu sa rata od posledneho pozitivneho.. )..
Aj ked uz tie testy podozrievam, ze to ukazuju uz ked je neskoro 🤨😁 uvidime, tento mesiac menime taktiku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre