Graf bazálnej teploty a ovulácia

mmm2mmm
21. apr 2021

Ahojte , našla by sa nejaká dobrá duša, ktorá by mi vedela pomôcť alebo skôr vysvetliť kedy asi cca nastala ovulácia ? Ovulacny test bol pozitívny 14.4.2021 ( podľa neho by mala prísť ovulácia teda 15.4.-16.4.20219) no BT bola podľa grafu nízka posledný deň 14.4.2021 - potom sa mierne zvýšila ale nebolo to ani 37stupňov.. Že, ovulácia s určitosťou prebehla viem lebo 16.4.2021 sme boli v CAR, kde Dr. skonštatovala, že prebehla dokonca, že bola vyššia šanca otehotnieť lebo sa uvoľnili dve vajíčka...túto šancu sme určite nevyužili kvôli vyšetreniam a pracovnej ceste sme sa videli až 16.4....Prosim nasiel by sa niekto kto mi poradí ako tú ďalšiu šancu nezmeskat ? Ako ju odsledovať ? Manžel chodí pracovné často mimo takže každé dva dni sa snažiť sa nedá ... ďakujem

simik7192
21. apr 2021

@mmm2mmm ahoj, ja mam skoro rovnaký problém, ovu by som mala mať včera alebo dnes 🤷... Test horný je zo včera a ten Dolný je z dnes.. Robila som ho doobedu okolo 11 ale mi to príde asi trochu slabšie ten dnešný a snažili sme sa iba pondelok, lebo včera večer sa nedalo.. 😕 Tak je otázne či ovu už prebehla alebo nie.. Ešte mám jeden test tak skusim ho spraviť poobede, lebo fakt už neviem

nevenka
21. apr 2021

@mmm2mmm bazalna teplota nemusi stupnut cez 37...vsetko zavisi od predovulacnych teplot, ak su okolo 36,4, tak aj 36,7 po ovulacii je normalne. Ja som tak mavala. Ale ked som otehotnela, tak boli okolo 36,7-37,3 a to som uz tusila, ze sa podarilo. A ako nezmeskat. Radsej sex skor ako neskor. Ak Ti vyjde pozitivny ovulacny, tak kludne aj v ten den, my sme mali sex na 12-ty den cyklu a ovulacia podla teploty prebehla 14-ty den, inokedy uz nebolo okllo ovulacie nic a babatko sa podarilo. Ak je vserko ok, tak tie spermie vedia prezit a pockat na vajicko aj 4-5 dni, 2-3 urcite.

mmm2mmm
autor
21. apr 2021

@nevenka ďakujem za informáciu 🙂 budeme skúšať ďalej snáď príde deň keď budeme aj počas ovulácie spolu

hanka555
21. apr 2021

@simik7192 ahojky ,hentie testy nemas este pozitivne

miskanathan
21. apr 2021

@simik7192 ahoj. Este nie su pozitivne

nevenka
21. apr 2021

@miskanathan hej, nie su pozitivne. Ale moze byt, ze len proste nezachytila vrchol LH hormonu, alebo mala zriedeny moc. Ja som si snad iba raz videla pozitivny test, a podla bazalnej teploty ovulacia prebehla. To je tiez takeeee, tieto testy 🙄...A este su aj anovulacne cykly, no cela veda. A nakoniec zena otehotnie ani nevie ako a kedy, ked ro nesleduje...zahady toto.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre