Graf bazálnej teploty

8. nov 2023

Ahojte takto má vyzerať graf kde prebehla ovulácia?

adriana2109
8. nov 2023

Čiara ma byt plná nie prerušovaná. Pri prerušovanej čiare graf predpokladá ovulaciu ale ešte si nie je istý. Keď bude plná vtedy si je graf istý

bm_
8. nov 2023

ano graf si nie je isty ale to moze byt aj tym, ze chybaju ostatne udaje, ako hlien alebo ovulacne testy a tie teploty su take hranicne. uvidis asi dalsie dni ako sa ti teplota bude vyvijat, keby sa snazim o dieta tak sa ale nespolieham ze to uz bolo a este by som pre istotu mala styk.

autor
8. nov 2023

My máme styk každý deň 🙈🥰tak určite sa trafime ak bude ovulka...len brala som duphaston od 1.11 tak teraz neviem či to nemám z toho :( ..ovulacne testy mi silneli pred predpokladanou ovuláciou ale nikdy som nemala za dve roky pozitívny test ..raz no ale som pichla ovitrelle a vtedy som skúšala že ako to ukáže ...tak neviem :/

bm_
8. nov 2023

hmm.. no vies co ano to mozes ten duphaston ovplyvnit graf. ja som toto vela riesila, ze ci sa ma brat naozaj az po ovulacii a ci ju to zastavi alebo vdaka nemu nebude. ide aj o to ako velky uz bol folikul a ako vysoke LH v case ked si ho zacala brat. ja som s nim vzdy zacala az po potvrdenej ovulacii, ak napriklad si bola 10 dni pred ovu a zacnes brat progesteron tak on nasimuluje zlte teliesko a tym padom ovulaciu, ktora vsak ale neprebehne lebo uz mas akoby produkovany progesteron a tym potlacene ostatne hormony potrebne na dozretie folikulu. Menstruacia pride, kedze po dobrati duphastonu klesne progesteron ako v beznom cykle, ale bez ovulacie...neviem ale ako to s tym duphastonom funguje ked si tesne pred ovu, napriklad den dva a nasadis ho vtedy. mavas pravidelne potrvdene anovulacne cykly? tie testy ak si testovala len raz denne kludne si mohla iba netrafit presne LH vrchol, alebo boli menej kvalitne testy.

autor
8. nov 2023

@bm_ áno mám to že mám pco...amh 14 ...livsane testy používam a možno je to len to že nikdy hodinu netrafil aj keď robím dva tri denne...teraz mi dala dr letrozol 2dc-6dc po dve tabletky a iui ak bude vajicko vo folikule ale mám pocit že už ani to mi nepomôže ..som po laparke cca mesiac ,driling,odstránený polyp a prefuk

bm_
8. nov 2023

okej tak to je potom jasne cely postup s duphastonom, je teda mozne ze si nemavala ovu ked mas pco a preto aj tie negativne testy. podla mna super ze budes brat letrozol, videla som kopec stastnych koncov s nim🙂 tiez som brala letrozol a fungoval super, aj ked ja nemam PCO. aj to ze si po tych zakrokoch, to tiez velmi zvysuje sancu...tento mesiac by som uz asi nedufala velmi na tvojom mieste, ten graf je taky aky je.... ale s letrozolom iui a po zakrokoch, super ze to riesite aktivne. ja som otehotnela mesiac po hysteroskopii kde mi odstranili polyp a to sme sa snazili 3,5 roka, z toho 1 rok neuspesnych ivf pokusov. drzim ti palce🙂

autor
8. nov 2023

@bm_ a aké si mala dávkovanie? Není to malo dve tbl denne? Brala som clostil dve tbl a ani jeden folik potom clostilbegyt tri tbl folikul ale prázdny ..a to amh 14 je moc katastrofálne?

bm_
9. nov 2023

neviem nevyznam sa az tak v PCO, je to dost vela, ale tiez som videla aj vyssie, pozitivom pre teba je ze vekom klesa :D ja som brala jednu denne a to sa mi vytvorilo privela folikulov, ale nastastie len dva dozreli a mohli sme to skusit. a potom mi to znizili na polku tabletky. standard je jedna denne. neporovnavaj to s clostilom, tam je ina ucinna dlatka a aj jej mnozstvo. ako na to prisli z eje prazdny? nebolo to ivf nie? pri folikulometrii sa to neda vidiet...nepraskol? mala si aj nejaku injekciu na vyvolanie ovulacie pri spravnej velkosti folikulu?

autor
9. nov 2023

@bm_ no mi nevidel po prasknutí folikulu žlté teliesko,teraz mi v car povedali že mám toto brať od 2-6 DC dve tbl denne čo sa bojím,že nebude žiaden dominantný folikul a 12 DC na sono a krv že zistia tak či je tam vajíčko ak som to správne pochopila🙏🙈

autor
9. nov 2023

@bm_ nie len plánovaný styk sme mali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre