Graf bazálnej teploty a ovulácia cez menzes

blienkal
17. feb 2015

ahojte, veľa som sa tu dočítala o tom, ako ženy otehotneli cez MS prípadne hneď po nej alebo tesne pred nou. Chcem poprosiť tie, ktoré to zažili a majú graf baz.teploty aby ho vložili. Nakoľko v diskusii "vítazné grafy BT" sú vačšinou ukážkové grafy s ovulkou v strede cyklu. ďakujem. 🙂

spisanka
17. feb 2015

Presne toto teraz hladam na nete..tak baby prispejte nam nejakymi grafikmi..
@blienkal mam tiez zname co takto otehotneli,ale ani jedna si nemerala BT.

blienkal
autor
17. feb 2015

@spisanka bolo by super keby sa aspon zopar zienok našlo. Rada by som videla ako to funguje. Tiez viem o takych ale zial nemaju graf a na nete som nic take nenasla. Az najdes nieco daj aspon link 🙂

spisanka
17. feb 2015

@blienkal hladam hladam a stale nic,ale aj tak je super,ze si otvorila tuto temu 😉 .Mne sa akosi zda,ze sa mi priznaky ovulacie minaju s potvrdenou ovulaciou od lekara ..

spisanka
17. feb 2015

@spisanka odpisala som ti na sukromnu spravu ale neviem ci ti dosla..som trochu motovidlo

spisanka
17. feb 2015

@blienkal joooj este som aj sama sebe odpovedala.. 😀

zuzannaaa
21. feb 2015

zuzannaaa Ja na to neviem pris .. Pomoze ky s tym dobra dusa ....
Ja som mala.na 8 den po 36.22
9 den36.26
10den 36.43
11den 36.41
12den 36..13
13den 36.11
14den 36.23
15den som zabudla odmerat
16den 36.30
No a teraz mi povecte co mam s tohto posudit... Kedy mam ovulaciu dakujem
Dnes o 22:35 • • • Opraviť preklepy

spisanka
21. feb 2015

@zuzannaaa ahoj,je treba merat teplotu hned po skonceni menzesu az do prveho dna nasledujuceho menzesu a az tak sa da zistit kedy bola ovulacia,ono je to skor na potvrdenie ovulacie:

zuzannaaa
21. feb 2015

Ale tam tie teploty skacu hore dole aako sa tam da daco vypocitat asi nic

zuzannaaa
21. feb 2015

SpisankaAle tam tie teploty skacu hore dole aako sa tam da daco vypocitat asi nic

blienkal
autor
21. feb 2015

@zuzannaaa no uviedla si nam iba 16dni tak z tohto ti povieme iba to ze bud ovulka pride este len alebo ak budu teploty stale taketo nizke tak anovulacia. Meraj cely cyklus.

spisanka
21. feb 2015

@zuzannaaa musis merat cely mesiac,potom si urobis graf a podla toho zistis.Je v poriadku ak ti teplota trosku skace..

zuzannaaa
22. feb 2015

Blienkal.... Tuto teplotu si meram na baby cicloteste ..... Na ten 10 11den co mi pise najvysiu teplotu to mi ukazovalo na dyspleji plodne dni neviem ci poznas baby ciclotest..... Ale mne sa nezda ze to bola ovulka ... No a v cera som si skontrovala hlien a bol priesvytny tahavy. Tak neviem ci bola ten 10den alebo len v cera zacala .

zuzannaaa
22. feb 2015

😒

blienkal
autor
23. feb 2015

ta aplikacia ti vyhodnotí ovulaciu iba z toho čo zadavas cize ak tam mas zatial iba zadane 16 dní tak hodnotí z týchto údajov z 16 dní, treba odmerať celý cyklus a následne systém vyhodnotí finálne ovuláciu... treba si toho naštudovať viac, lebo nemáš dostatok informácií, ktoré potrebuješ. Ovulácia 16.deň mohla aj nemusela byť.... to všetko ti bude jasné až odmieriaš celý cyklus...

zuzannaaa
23. feb 2015

A gde si stiahnem ten graf

chocinela
2. mar 2015

poradte mi niekto co znamenaju tieto bazalne teploty? Bola ovulacia???
Merala som teplotu hned po menzese 8 deň
23.2. 2015 36.63 °C
24.02.2015 36.38 °C
25.02.2015 36.54 °C
26.02.2015 36.64 °C
27.02.2015 36.58 °C
28.02.2015 36.8 °C
01.03.2015 36.48 °C
02.03. 2015 36,48 C

zuzannaaa
2. mar 2015

Chocinela

Teplotu musis merat kazdy den cely ciklus ..... A najlepsie si kupit ovu testy a kontrolovat hlien ...
Sice ja som podobne na tom ako ty tiez neviem presne ale testi a hlien by nemali klamat a plus pri ovulke zvikne bolet podbruskom ...

lucka_vengl
2. mar 2015

@chocinela myslim ze ovu este neprebehla, nemas tam teplotny vzostup (musia byt za sebou 3 zvysene teploty). 28.2. ti sice vyskocila teplota, ale dalsie dni uz nie, tak meraj dalej. niekedy takto vyskoci (mozno si merala v iny cas alebo si mala nejaky stres alebo neviem co). ja by som ju preskrtla ako neplatnu...

chocinela
2. mar 2015

minuly cyklus som ovu mala uz na 9 den a teraz je uz 15 den po menzese a ovu nic. nechapem.

lucka_vengl
2. mar 2015

@chocinela a zatial len 2.cyklus meras? ja si meram dlhodobo a viem, ze ovu sa mi moze posunut aj o tyzden (najviac tusim 10dni). a stane sa, ze aj vynecha, vtedy teplotny vzostup nezaznamenas. podla toho co si napisala, tak urcite pokracuj v merani, este ti moze teplota stupnut.

chocinela
2. mar 2015

@lucka_vengl ano meriam druhy cyklus. a to nevadi ked neni ovulacia? mozem aj vtedy otehotniet?
mam strach ze nieco nie je v poriadku.

lucka_vengl
2. mar 2015

@chocinela tak to este kratko sa sledujes, treba sa sledovat aspon pol roka, aby zena nabrala nejaky prehlad o svojom cykle. otehotniet mozes pravdaze aj skor 🙂 len chcem tym povedat, ze ked si minuly mesiac mala ovu 9.den, tento mesiac to moze byt inak. mozno si aj min mesiac zle vyhodnotila, treba v tom trosku nabrat cvik. sledujes si aj hlien? ked chcete babo, tak je fajn naucit sa rozoznavat plodne dni aj podla toho.
a inak ovu moze z casu na cas vynechat - myslim ze ked raz v roku vynecha, nie je to vobec zdravotny problem. fakt staci nejaky stres, choroba a ovu nepride. v takom cykle sa pravda neda otehotniet.
urcite sa nestresuj, zapisuj teploty hlien a casom ziskas obraz o svojom cykle, co vam pomoze nacasovat styk tak, aby ste otehotneli. odporucam prestudovat tuto stranku, su tam veci fajn povysvetlovane: http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi... a potom este stranka ligy par paru: www.lpp.sk - maju tam online poradnu, ochotne pomozu s vyhodnotenim cyklu, ked im posles svoj zaznam.

chocinela
2. mar 2015

@lucka_vengl veru ako pises este presne neviem ako je to s tou teplotou, nedostala som sa este do toho tak, dakujem za povzbudenie aj za linky, kuknem ich.
tebe sa uz podarilo otehotniet?

lucka_vengl
2. mar 2015

@chocinela este mi napadlo, je tu taka skupina, kde si holky-snazilky radia s vyhodnocovanim grafov, skus sa tam pridat: https://www.modrykonik.sk/group/1958/

chocinela
2. mar 2015

dobre skusim. uvitam kazdu radu. tebe sa uz podarilo otehotniet?

me3
7. aug 2015

baby zacala som si merat bazalnu a stiahla som si uz asi 5 applikacii na mobil no zakazdym ked chcem pridat teplotu tak mi vyhadzuje nejaky error a app sa zastavi a vypne mi ju - mate nejake tipy kde si vy zapisujete ? dakujem

nikuska291
23. sep 2015

Ahojte. Rada by som sa s niekým poradila. Meriam si každý deň bazálnu teplotu a tento mesiac mi vyšiel takýto graf. menštruáciu som mala dostať pred troma dňami no zatiaľ ani náznak, len ma pobollievajú prsia ale inak nič. Snaźíme sa aj o bábo a som čitala že teplota pri tehotenstve sa drži hore. Robila som si už aj test no bol negatívny. Prosím poradte ak má s tým niekto viac skúsenosti. ďakujem ..... 😉

zuznicka7101
15. sep 2016

Chcem sa opýtať bazalku teplotu mam uz tretí den 37 stupňov rano a večer ked si meriam tak mam 37,8 a menštruácii ma prist zajtra neviete co to môže byt ale test som si spravila ale vysiel negatívny ale si myslím ze som si ho aj skoro robila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre