Duphaston a ovulácia

20. apr 2024

Ahojte. doktor mi dal duphaston od 20teho dňa cyklu keďže mam 34 dňový cyklus. Mam problem s otehotnením.
Zajtra si mam dat prvé tabletky, lenze mam plodný hlien akurat a ovulacny test je len kúsok k pozitívnemu
Nedat si tabletku zajtra a az v pondelok? Alebo co mam robit? Myslite zeby mi duphaston blokol tu priebiehajucu ovu?

ninka99865
20. apr 2024

Určite až 2 dni po ovulácii… oni to radi takto tabuľkovo ordinuju, ale treba si odsledovať ovu a nasadiť až po nej 🙂

autor
20. apr 2024

@ninka99865 dobre tak si to budem sledovat

sofia1979
20. apr 2024

Kľudne až v stredu si daj

kristinkaris
20. apr 2024

Ja by som nasadila tak ako povedal dr 🙂 ovulaciu duphaston neblokuje - potvrdené viacerými Dr 🙂 akurát si tak posunieš cyklus Dr sa snaží tvoje telo nabudiť na správny cyklus kde pripadne tie ďalšie cykly doplní aj clostilbegyt 🙂 ale keď to budeš užívať hala bála tak tvoje telo bude totálne už rozhodené

autor
20. apr 2024

@kristinkaris Ano pisala som do poradne MUDr.Spankovi tak mam zobrať na 20dc ako mi kázal lekár ci uz bola/nebola ovulacia. Ze to ma len velmi slaby tlmivy efekt.
Tak aj pre vas baby do buducna.
A Dakujem🤩

autor
20. apr 2024

@kristinkaris len este mam otázočku. Ak mam dávkovanie 2x 1 tabletka/ mam ich zobrat naraz alebo 1 ráno a 1 vecer?

kristinkaris
20. apr 2024

Ja beriem 1 rano a 1 večer a kázal mať aspoň 12 hodinový odstup 🙂 takže ja takto 8-20 🙂

autor
20. apr 2024

@kristinkaris Vyborne Dakujem velmi

ninka99865
20. apr 2024

Mne ju zablokoval 🙂

kristinkaris
21. apr 2024

@ninka99865 máš to potvrdené Dr?

autor
21. apr 2024

@ninka99865 ako vies ?

ninka99865
21. apr 2024

Pretože som bola sledovaná folikulometriou. To že sa ma brat až po potvrdenej ovulácii ti povedia aj v car. Bežný Gyn toto nerieši.
Ja už dieťa mám, ale keby som si tieto veci nesledovala, a šla tabuľkovo asi by som sa nedočkala. Keďže som ovu mala na 18-22 den

ninka99865
21. apr 2024

A hlavne prečo ti ho nasadil? Robil ti krvné testy a vyšiel ti nízky? To že mas 34 dňový cyklus je úplne normálne, ja mám 35 dňový. Ak nevieš otehotnieť treba urobiť všetky vyšetrenia a mužovi soermiogram nie nasádzat duphaston. Ale chápem, je to žiaľ prax viacerých lekárov

autor
21. apr 2024

@ninka99865 lebo mam 2 deti na prvú šupu… ze to bude hormónmi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre