Čo naozaj znamená 2 dni pozitívny ovulačny test?

katika1811
28. jan 2020

Ahojte potrebujem vasu skusenost. Testujem sa s ovu.testami. 28.1. mi vyhodnotil digitalny test ako pozitivny ale neboli rovnako silne ciarky ..prikladam foto
A dnes 29.1. Som si robila klasicky ranny moc a vysli mi krasne 2 silne ciarky. Moja otazka je ci uz prebieha ovulacia alebo este len prebehne?? Skusali sme momentalne 3 dni pred staci uz len dnes alebo??

miriam1983
28. jan 2020

@katika1811 staci. Pozitivny si mala len dnes,kde boli rovnako silne a je 28 🙂

katika1811
autor
28. jan 2020

@miriam1983 cize zajtra nieje potrebene skusat? Kedy nastava ovu ze sa uvolnuje vajicko??

fokuska
28. jan 2020

@katika1811 Ovulacia nastava priblizne do 12-24-48 hodin po poslednom pozitivnom teste.
Kedze vacisnou sa testuje raz-dvakrat denne - napriklad oobedu mas pozitivny test, poobede mat pozitivny test, tak najvyssia hladina LH moze byt napriklad v noci, kedy netestujes a potom zas klesa, cize dalsi den uz mas doobedu test negativny /teda slabsiu ciarku).
Preto si rataj od posledneho pozitivneho testu cca 12-48 hodin - v tom case by mala prebehnut ovulacia.
Treba sa teda snazit v den ked mas pozitivny test a pokojne aj den potom.

katika1811
autor
28. jan 2020

@fokuska aha dakujem za vysvetlenie tak uz tomu trosku chapem😅skusime este dnes😅isli sme 3dni pred tak snad to aj vyjde 🙂

miriam1983
28. jan 2020

@katika1811 urcite skusit mozte,najvacsia pravdepodobnost,ze sa to podari,je najma pred. Spermie si pockaju ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre