Bazálna teplota

foxy123
24. dec 2021

Ahojte viete mi prosím poradiť niektorá kto sa v Tom vyzná
Opíšem to podrobnejšie ... Som po pôrode pol roka
Nemám pravidelný MS cyklus takže neviem kedy sa má dostaviť posledný som mala 19 november
Teraz som čakala a už mi to mešká 5 dní nemáme chránený styk skúšala som merať podľa bazalnej teploty ukázalo mi to 37,5° ale bolia ma aj kríze aj kúsok prsia cítim tlak ako keby som mala dostať ms bojím sa lebo už druhé dieťa nemám na pláne 😏. Čítala som že sa to dá zistiť stouto bazalnou teplotou tak neviem prosím poraďte mi 🙏

pondelok01
24. dec 2021

@foxy123 bazalna teplota sa meria dlhodobo, jedno meranie ti nepovie nic. Sprav si radsej tehotensky test, a ked nechces otehotniet, pri styku sa chrante.

foxy123
autor
24. dec 2021

@pondelok01 ďakujem za radu ... Áno budeme po novom roku mám ísť na danu

nevenka
25. dec 2021

Da sa zistit, ak si ju merias pravidelne. Ja takto viem, kedy sa nam podarilo 3.dieta. 12 DC, 14DC bola ovulacia a na 11 DPO som mala na teste slabu ciarku. Teplota okolo 37 bol aj dalsie dni a neklesala, ked bola takto vysoka 18 dni, na teste uz som mala kolajnice. Merala som do 22 dna po ovulacii.
Musis si spravit test, iba tak to zistis.
No u Teba

foxy123
autor
25. dec 2021

@nevenka jasné , ďakujem za vysvetlenie 😊

silviaeli
28. dec 2021

@nevenka mozem sa spýtať, styk iba 2dni pred ovu? máte chlapčeka, alebo dievcatko ??☺️

foxy123
autor
30. dec 2021

@silviaeli ano .. a mám chlapčeka 😊.. prečo ?

silviaeli
30. dec 2021

@foxy123 lebo je tu taka teória, že 2-3 dni pred ovu má byt dievcatko😉..ak nato odpovedas😉

petruska3331
19. júl 2022

Ahojte
Meriam si BT ..hodnoty a aj hlien prislúcha k danému obdobiu len sa chcem spýtať teplota je v deň keď klesne na dno BT? Alebo v deň pred poklesom 🤷?

antonka
19. júl 2022

@petruska3331 neviem síce čo presne sa pýtaš, ale ovulaciu vieš z BT určiť len spätne, to znamená posledný deň najnižšej teploty... Vtedy začína aj druhá fáza grafu kde su teploty už vyššie, najlepšie si to dávať do nejakej appky, ktorá ti ovulaciu vyznačí

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre