Prišli vám už peniaze z daňového preplatku?

rennso
28. mar 2024
krtko1313
28. mar 2024

Nie, pritom odovzdané 10.2.

fido69
28. mar 2024

Lehota na vrátenie preplatku na dani z príjmov, daňového bonusu na vyživované dieťa (deti) a daňový bonus na zaplatené úroky je:
- najskôr po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za príslušné zdaňovacie obdobie,
- najneskôr však do 40 dní odo dňa vzniku daňového preplatku.
😉

rennso
autor
28. mar 2024

@krtko1313 ja som odovzdal 7.2

rennso
autor
28. mar 2024

@fido69 tento rok to na kedy vychádza

babo_n
28. mar 2024

To je úplne jedno kedy ste odovzdali …ráta sa do 40 dní od 1.4 🙂

fido69
28. mar 2024

@rennso Daňový preplatok vám bude vrátený medzi 1.4.2024 - 11.5.2024

luliu
28. mar 2024

@krtko1313
@rennso novinka pre Vás: vôbec nezáleží na tom, kedy ste odovzdali.....

vyrovnanaosoba
28. mar 2024

Posledný deň kedy sa môžu odovzdať DP, je 2.4. (pokiaľ ste nežiadali o predĺženie)... +40 dní. Dovtedy musia vyplatiť. Čiže môžu vyplatiť 3.4., ale aj 11.5.

martul
28. mar 2024

@rennso to je jedno kedy si odovzdal, počíta sa 40 dní od posledného možného dátumu podania t.j. 2.4.

tetapetra
28. mar 2024

@rennso do mája majú cas

slavomira236
28. mar 2024

@rennso chlap co dava vzdy mu pridu peniaze na ucet az v maji tesne pred koncom doby do skej to maju vyplatit. Este nikdy neprislo v aprili

matullienka
28. mar 2024

Ešte ti ani nemohli prísť, je úplne jedno kedy si ho podal, lebo najskôr môžu vyplatiť 3.4. a majú na to 40 dní od 2.4.

miamaria
28. mar 2024

@rennso Ešte s januárovou výplatou

babkaland
28. mar 2024

Takže v aprílovej výplate? Usudzujem podľa väčšiny odpovedí… Ale bezdetní a slobodní nedostanú nič také že?

matullienka
28. mar 2024

@babkaland pokiaľ si robila daňové priznanie tak to nebudeš mať vo výplate ale iba preplatok ti pošle finančná správa, ak ti zamestnávateľ robil ročné zúčtovanie tak musíš ho mať vyplatené najneskôr v marcovej mzde vyplatenej v apríli

babkaland
28. mar 2024

@matullienka veď presne to som mal na mysli. Som zamestnanec a robil ho zamestnávatel. Marcová mzda je v apríli. Takže to až v apríli mám čakať väčšiu výplatu.

zobaka
29. mar 2024

ja som mala vo vyplate este pred mesiacom, ak si si podaval sam je predpoklad april, ale moze prist aj v maji

babkaland
29. mar 2024

Pred mesiacom bola výplata za február. V robote to pýtajú do 15.2. a nevšimol som si že by bola väčšia. Marcová ešte len bude.

matullienka
29. mar 2024

@babkaland ty si nejaký pomýleny. Výplata za február bola teraz v marci a ak si si nezdaniteľnú časť základu dane uplatňoval mesačne a odpracovali si celý rok,tak výplatu vyššiu budeš mať len veľmi ťažko

babkaland
29. mar 2024

To nie každý dostane. To je nejako tak že tí čo maju rodinu a tak. Odomňa furt len pýtajú potvrdenia z predošlých zamestnaní, vypísať tlačivo a ďalej sa nič nedeje. Keď som nemal iné zamestnanie okrem aktuálneho tak som len vypísal na začiatku pár kolóniek a to je všetko.

babkaland
29. mar 2024

@matullienka sorry ja niekedy strácam pojem o čase už som bral že ide apríl lebo marcová výplata už bola dávno a chcel som sa tešiť na pár peňazí naviac ale je to ako vravíš. Celý rok mám odrobený a rodinu nemám. Tak ja nebudem mať nič z toho.

lienockak
29. mar 2024

@rennso 40-dňová lehota na vrátenie sa tento rok počíta od 3.4. Je to z dôvodu, že do 2.4.2024 môžeš ešte podať opravné daňové priznanie a zmeniť si tak celú výšku preplatku alebo dane. Na riadne skôr podané sa potom nesmie prihliadať. Také je znenie zákona. Správca dane z toho dôvodu nemá zákonnú možnosť vrátiť skôr, čaká vždy či daňovník nepodá náhodou opravné DP, tento rok čaká do 2.4. vrátane.

nelka93
29. mar 2024

Mne už áno pred dvomi týždňami

cukorfalat
29. mar 2024

@babkaland to ci mas danovy preplatok, nezavisi od toho ci je niekto slobodny alebo bezdetny. Aj ti mozu mat preplatok, a zas nemusia mat ani ti ktori nie su slobodni a bezdetni

babkaland
29. mar 2024

@cukorfalat ha mitü függ az csaje?

cukorfalat
29. mar 2024

@babkaland ked v danovom priznani pri celkovom prepocte vyjde, ze pocas roka bolo odvedene viac dane, nez malo byt, tak sa to vrati. Napr, niekto nema odpracovany cely rok, alebo pocas roka bol PN, tak na konci roka ked sa uplatni cela nezdanitelna cast, vtedy vznikne preplatok.

babkaland
29. mar 2024

Takze nic lebo ja mam cely rok odpracovany u jedneho zamestnavatela a ja na PN nezvyknem byt. Takze nic.

babkaland
29. mar 2024

Takze pre mna je to len obcianska povinnost vyplnit zamestnavatelovi ten papier a nemam z toho absolutne nic…

vyrovnanaosoba
29. mar 2024

@babkaland marcová výplata ti príde v apríli. Nie?

babkaland
29. mar 2024

Áno a už je to jedno lebo ja ajtak nič nedostanem.