Prišla som o peniaze

10. nov 2022

Zaplatila som za tovar vopred a predajca cez marketplace balík neposlal ... tie ktorým sa to stalo ako ste sa s tým vysporiadali? Mme je to hrozne ľúto ,že som takto prišla o peniaze i keď nie o veľkú čiastku ale každý peniaz je peniaz :(

aliaray1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliaray1
10. nov 2022

Ahoj, ak si platila kartou, odporucam ti skontaktovat tvoju banku (vydavatela karty) a zaziadat o tzv.charge back - reklamacia platby.

tosomja
10. nov 2022

Ja som tak kúpila "nové kreslo" pre dcéru, fotky krásne, popis bez poškodenia, tvrdila, že nič tomu nie je. Zaplatila som, ešte poslala skôr ako jej nabehli peniaze, keď som to rozbalila, som myslela že má porazí. Plesnivé, polámané, drvilo sa z toho. Pani po konfrontácii tvrdila, že to som si sama poškodila aby som jej ukrivdila 🙄🤣

den123
10. nov 2022

preto je najlepsia moznost platba na dobierku... dopredu plat len ak ma predajca dobre recenzie

zojanka
10. nov 2022

@den123 len pri dobierke je to postovne o dost vyssie a tiez nema nikde zaruku ze jej nepridu stare noviny napr. v krabici....

den123
10. nov 2022

tak to je to riziko no :/ to uz si kazdy musi zvazit ci to podstupi, stale je moznost bud osobneho odberu, alebo ako som uz hovorila riadit sa recenziami

queen_mary
10. nov 2022

Ak si to posielala nirmalne cez ib tak si vyziadaj v banke platbu spat.

kris_y
10. nov 2022

@queen_mary môžem sa spýtať, dá sa platba späť vyžiadať aj cez ib, alebo len v banke? A nevieš, aký je za to poplatok? Stalo sa mi to isté, ako autorke. Tiež nejde o veľkú sumu, ale mrzí to. Ďakujem.

hipuska
10. nov 2022

Pozrite si FB skupinu, vyhľadať IBAN. Možno sa už podáva naňho trestné

eeffka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
duves
10. nov 2022

@queen_mary peniaze sa daju vyžiadať len vtedy, ak boli poslane na nespravne číslo účtu. Toto jedine na políciu.

queen_mary
10. nov 2022

@duves ved v podstate boli

nelka93
10. nov 2022

Môžeš skúsiť požiadať v banke o reklamáciu, ale pokiaľ si mu peniaze poslala dobrovoľne a vedome, tak s tým oni veľa nespravia. Upovedomia príjemcu, že žiadna vrátiť peniaze, ale či ich vráti je otázne.

queen_mary
10. nov 2022

@kris_y v tatra banke sa to da aj cez appku. Ja s tym skusenost nemam, ale kamoska to uz absolvovala v tatre niekolko krat a vzdy jej peniaze vratili. Banka vyzve toho cloveka na vratenie.

duves
10. nov 2022

@queen_mary asi si nerozumieme. Poslala peniaze na účet ako uviedla predavajuca? Ak ano, tak neposlala na nespravny učet. Tiež mam skusenosť dosť podobnú (tovar mi nebol poslaný). Už to rieši polícia, lebo sme boli viacerí.

ela246
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
10. nov 2022

@ela246 vrat 1 cent na ucet s poznamkou "stratila som vasu adresu. napiste mi". alebo vrat celu sumu.

ela246
10. nov 2022

@zuzanka.zuzu ano to ma napadlo uz, idem to hned tak urobit.Dakujem

luliu
10. nov 2022

@queen_mary také niečo neexistuje čo radis, banka nikomu nesiahne na peniaze na jeho účte, ten človek by s tým musel suhlasit

lintu
10. nov 2022

@ela246 to bol obchod tu cez mk ci cez co?

ela246
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka.7
10. nov 2022

Peniaze si poslala dobrovolne, banka ti nic nevrati.
Treba ísť do banky a poziadat, aby oni ako banka vyzvali na vrátenie penazi. Jemu dojde tato výzva s tým, ze ked platbu nevrati, bude sa to riešiť ďalej. To si už ale budeš musieť ty. Minimálne vsak budeš mat pre políciu dokaz, ze si platbu žiadala vrátiť a predajca nereagoval. Keďže suma je asi nízka na TO nebude, daju to ako priestupok. Skus sa skôr spojiť, resp.najst ci nesklamal aj niekoho iného a spojiť sa. Lebo takýto "vykukovia" zväčšia neskončia pre jednom podvode

lintu
10. nov 2022

@ela246 ak si tu konverzaciu len stratila, tak by sa este mala dat dohladat. Tiez som to minule riesila. Ak si ju ale vyslovene vymazala, tak uz asi nic. Pani by som vratila plnu sumu. "Konverzaciu" cez banking si nemusi vsimnut.

ela246
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lintu
10. nov 2022

@ela246 ak vies jej meno, skus si ju dat v messengeri do vyhladavania... Mne tu stratenu konverzaciu minule tak naslo. Kedze si peniaze vratila, nateraz je to uz asi zbytocne, ale do buducna budes vediet.

miamia04
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
10. nov 2022

Mate si citat recenzie.

david1202
11. nov 2022

Cez market place som kupoval notebook za 700 € ,mal som rušenie že bude dobrý tak som išiel po neho osobné ...som ušetril tak okolo 200 možno aj viac za herný notas lebo bol v perfektnom stave a už ho mám rok a on ho mal 2 roky...ak nepôjdeš osobne si po vec ...vždy počítaj buď s vadou alebo že ti nepríde ,na dobierku je možnosť si balík otvoriť ,treba sa ale opýtať či je to možné ,nie každá dobierka sa dá

dominikas1996
11. nov 2022

Dobrý deň prajem,ja som tiež prišla takto o peniaze.. tiež market place 💸💸
Smiem sa opýtať čo ste objednávala ....či náhodou nejde o tú istú osobu ....

evitana28
26. nov 2022

Mne sa teraz stalo to isté cez stránku bazos. Dala som si inzerát na dopyt, že kúpim konkrétnu hračku. Pani mi ako jediná ju ponúkla, na mail poslala fotky, dohodli sme sa..Keďže bola z ďaleká až východné Slovensko tak ostávala len pošta a keďže dobierku nechcela zaplatila som vopred...a dodnes neho dňa mi nič neprišlo, Ale čo je zvláštne pani mi poslala na účet naspäť polovicu platby a odvtedy absolútne nereaguje, nedviha telefón, nereaguje na sms...dlhuje mi ešte polovicu 20 eur a neviem čo s tým, nie je to veľa ale je to peniaz ktorý som nenašla na ceste...Myslíte že to polícia bude riešiť alebo má rovno pošlú preč?mrzí ma že sa takto okráda a ešte takto pred Vianocami....