Prišla som o peniaze

fazulka21
16. feb 2023

Ahojte, stalo sa vám, že ste poslali vyššiu sumu ale potom sa po človeku zľahla zem? Podarilo sa vám nakoniec peniaze získať keď ste podali trestné oznamenie? Prosím podeľte sa so mnou o skúsenosť, možno to pomôže, chcem ísť podať TO.
Ďakujem

babulkomale
16. feb 2023

@fazulka21 americkemu vojakovi? 😂😂😂

aylinn
16. feb 2023

@fazulka21 napis viac informácii. Kupovala si niečo. Požičiavala si niekomu?

babulkomale
16. feb 2023

@fazulka21 nie, neposielam ziadne sumy nikomu. Len prijimam.

monro
16. feb 2023

Predpokladám, že nemáte na to zmluvu....

harley1205
16. feb 2023

Raz sa to stalo mojej susedke, ale ona požičala peniaze a ked prišla k nam s tym že sa nevie dopatrat k tomu panovi tak moj muz jej odporucil obratit sa na jednu stranku kde to za nu pomohli vyhladat a vymahali dolozila len vypis z uctu ze to posielala...Ale ci to tak aj teraz funguje netusim

fazulka21
autor
16. feb 2023

@aylinn kupovala som poondiaty vysavač. Pán krásne komunikoval, no akonshle som mu poslala peniaze, konec. Už je to vyše týždňa a nič.

fazulka21
autor
16. feb 2023

@harley1205 ja som takto výhodne nakupila cez bazoš.

fazulka21
autor
16. feb 2023

@monro nie, iba mailovu konverzáciu a číslo účtu.

harley1205
16. feb 2023

@fazulka21 to by v tomto pripade malo stacit....pozriem tu stranku

fazulka21
autor
16. feb 2023

@harley1205 ďakujem

katarinaba
16. feb 2023

@fazulka21 zalezi na sume. Je moznost este skusit pohladat ludi, ktorych rovnako oklamal a podat spolocne TO.
Pozri si este - ak je tam ten inzerat, je tam polozka: ine inzeraty a hodnotenia inzerenta, ci tam nie su na neho staznosti, ze by si ludi oslovila.

fazulka21
autor
16. feb 2023

@katarinaba preto som založila toto fórum, aby som našla ľudí čo by sedeli znaky že ide o rovnakého zmr*a

pupi14
16. feb 2023

hmmm bohužiaľ takýchto chytrákov je v poslednej dobe ako maku, čo sa takto len tak snažia obohatiť. no podľa ak máš všetko uložené a máš aj číslo účtu, tak to ti bude stačiť

roja01
16. feb 2023

Tyzden je asi este malo.

fazulka21
autor
16. feb 2023

@babulkomale ďakujem, velmi si obohatila túto diskusiu.

@pupi14 no na políciu idem, to som rozhodnutá.
@roja01 8 dní presne ubehlo od poslednej konverzácie. Dovtedy odpovedal pohotovo.

katarinaba
16. feb 2023

@fazulka21 oklamal ta na bazosi, hladaj tam, daj si tam do tej rubriky inzerat, tam skor najdes ludi ako na mamickovskom fore. Alebo daj diskusiu - hladam oklamanych panom ...

fazulka21
autor
16. feb 2023

@katarinaba takú diskusiu mi konik zamietol.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpg
16. feb 2023

@fazulka21 Títo predajcovia, ktorí tak pekne komunikujú na tých si treba dávať pozor, ja vždy objednávam iba s stránok, ktoré pošľú na dobierku a zaplatím kurierovi.
Ale toto by sa malo dať vyšetriť, keď je č.ú., kde boli poslané peniaze.

ropucha6
16. feb 2023

O aku sumu ide?

fazulka21
autor
16. feb 2023

@mamula20 hladala som ho v rôznych dostupnych registroch, po forach, všetko možné, samozrejme jeho ďalšie inzeráty som davno pozrela, aj som pisala z druhého mailu, nereaguje.

fazulka21
autor
16. feb 2023

@ropucha6 nižšiu ako udáva zákon pri trestnom čine.

kiwi3
16. feb 2023

ak je to pod 266 eur, nespravis nic, nie je to tresny cin. musela by si sa spojit s dalsimi poskodenymi. inak to neriesi policia ale mal by okresny urad - rozumej - kazdy sa na to vybodne a peniaze uz nikdy neuvidis

fazulka21
autor
16. feb 2023

@kiwi3 nemáš pravdu. Keď podám trestné oznamenie, polícia sa tym zaoberať bude. Akurát že keďže nejde o trestný čin, tak ho nezatknú, ale vyzvú ho, aby peniaze vrátil. Kedysi davno ma babenka oklamala o 25€ a polícia sa tým zaoberala, aj mi volali že pani je ochotná peniaze vrátiť. Ja som toto fórum založila z dôvodu, aby sa našli ľudia, ktorých tiež okradli. Nepýtam si rady či ísť či neísť to riešiť.

masinka
16. feb 2023

@fazulka21 pozri na FB, tam su rozne skupiny, napr https://www.facebook.com/groups/nepreberaci.pod..., tam si to vies vyhladat podla cisla uctu

kiwi3
16. feb 2023

este sa da spravit to, ze pojdes do banky a poziadas o vratenie. banka za poplatok vyzve majitela uctu, ktory to pravdepodobne nevrati, ale v tom pripade ti mozu poskytnut jeho udaje. tak neviem, ci mas niekoho, kto by to s nim potom isiel riesit.
v kazdom pripade by som mu este predtym napisala nieco v zmysle, ze som sa spojila s dalsimi ludmi a ideme podat TO, ak peniaze nevrati. dost vela ludi sa takto zlakne, zalezi kto to je
tak to si mala asi velke stastie, lebo takymi sumami sa obvykle vobec nezaoberaju. zalezi asi od konkretneho policajta

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fazulka21
autor
16. feb 2023

@kiwi3 áno, to som urobila. Z druhého mailu somu napísala presne to, že som sa spojila s inými ľuďmi a má týždeň na vratenie peňazí mne aj ostatným.

fazulka21
autor
16. feb 2023

@masinka áno, už som pozerala.