Používate hotovosť?

22. mar 2024

Ahojte, dnes som mala rozhovor s mamou, ktorá ma hrozne sprdla, že nenosím u seba hotovosť. Začalo to tak, že pýtala odomna 2€ do automatu na parkovanie, lebo nemala drobné. Povedala som jej, že ja pri sebe nemám žiadnu hotovosť, že všade platím kartou. A ona ma za to neskutočne zvozila, fakt jak malé nesamostatne decko. Vraj som nezodpovedná, že nikdy neviem, kedy budem nutne potrebovať hotovosť a čo potom. Mám 30 a do situácie, v ktorej by som potrebovala hotovosť a nešlo by to inak vyriešiť, som sa nikdy nedostala. Jediny prípad, kedy mám u seba cash je na dovolenke v zahraničí a aj tam sa už nestáva, že by niekto nemal terminál. Takmer všade je možné platiť kartou, stane sa mi možno raz za rok, že prídem niekam, kde to nejde a vždy sa to dá pohodlne vyriešiť. Som vážne nezodpovedná, alebo preháňa?

kleopatra114
22. mar 2024

Nosím tak 30-50€, ale nepouzivam skoro vobec.

zojazoja
22. mar 2024

Ja nenosím vôbec. Sém tam niečo mam, tak raz za stvrt roka, ale inak mám v peňaženke 0,00 eur😄

hederamonstera
22. mar 2024

Co je na tom nezodpovedne? No vyries svoje sebavedomie, lebo za prve pytat sa taketo veci a za druhe ze ta matka takto sprdne v 30tke, je divne.
Na tom ze vsade platis kartou je len to, ze si lahko vystopovatelna a vedia na teba dobre mierit reklamou a pod. To uz je na tebe, ci ti na tom zalezi.

klarissa25
22. mar 2024

Nie. Hotovosť nenosím...

sima234
22. mar 2024

Hotovosť nenosím iba výnimočne, ak napr. potrebujem dať niekomu peniaze, aj to sa pýtam dopredu koľko.

nikpa
22. mar 2024

Nie, nenosím 😀 občas sa mi v peňaženke zjaví volaka tá 10-20€ bankovka ale to len keď deti dostanú od babiek, dajú mi skovat do peňaženky a zabudnem im ju doma vyložiť. A tiež si nepamätám situáciu, že by som mala kvôli tomu problém. Všetko vždy platím bezhotovostne. Takže áno, mama preháňa 😀

guudy
22. mar 2024

Ja nosim aj hotovost, ale vzdy platim kartou, ked sa da. Moze byt nefunkcny terminal, alebo vypadok systemu v banke napr.
Takze ako rezervu hotovost mam.

hiro
22. mar 2024

@hederamonstera Lahko vystopovatelna? A to uz ako? Banka posiela udaje reklamnym spolocnostiam?
Naproti tomu ked nosis na nakupy aj telefon vo vrecku tak prave on cez Google/Facebook a ine poskytuje udaje o polohe v ktorom obchode (+uplne presne identifikovane podla zoznamu wifi sieti v dosahu) a prave oni tieto udaje davaju reklamnym spolocnostiam.
Nakoniec casom pride digitalne euro a to bude odolne proti vypadkam bank / systemom kedze bude vediet fungovat aj offline - bez internetu, ako hotovost.

andreatytler
22. mar 2024

Nenosim hotovost.
Ak by mna mama koli tomuto sprdla, iba by som sa zasmiala a vysvetlila jej ze zaspala dobu.

h2
22. mar 2024

Nosím zopár drobných, lebo chodievam do pekárne, kde majú oznam, že platby kartou od 3€ vyššie a väčšinou kúpim len 1 chlieb za 1,60, ináč platím všade kartou. A potom sú situácie, že sa napríklad v práci skladáme niekomu na darček a musím si ísť do bankomatu vybrať, lebo niektorí nechú dať číslo účtu, aby som im príslušnú sumu previedla. 🙄

deti95060810
22. mar 2024

asi pred rokom zahlásili v nás v kaufl. že im je to ľúto, ale platiť kartou sa nedá...
ste mali vidieť koľko ľudí vykladalo tovar z košíka a odchádzalo preč.... 😉

tibor79
22. mar 2024

Všade platím iba hotovosťou.

jesenzima
22. mar 2024

Používam aj hotovosť, aj kartu

autor
22. mar 2024

@hederamonstera máš pravdu, ona mi vždy sebavedomie strašne podkopáva, tak ma potom ľahko rozhodí aj takáto hlúposť. A to s tou reklamou mi je jedno, veď to by som potom nemohla ani internet používať, ani telefón.

luccija
22. mar 2024

Vždy mám pri sebe aj hotovosť.Nie v každom bufete kde chcem Kofolu majú terminál, novinovom stánku.Prave včera som bola na Mileticovej trhovisku a zabudla som, že som minula poslednú 20 a hľadala som bankomat.

deniseee
22. mar 2024

Jasne, ze vacsinou nejaku hotovost mam. Zmrzlinari u nas karty neberu, ani v stanku novinovom karty neberu, ani na trhu karty neberu, kvetinari tiez karty neberu, manzel sa chodi naobedovat na miesto, kde tiez karty neberu, dokonca poznam obchod, kde maju vyvesene, ze ked platis hotovostou, mas zlavu. Takze ano, v sucasnosti je vela miest, kde kartu pouzit nemozem a viem, ze prave tovar od nich chcem, takze ju vacsinou pri sebe mam.

qrstxyz
22. mar 2024

Ja platím iba hotovosťou a úprimne tento ošiaľ za kartami nechápem 😅

mclissa
22. mar 2024

Nie nepouzivam hotovost. Iba ked som v inej krajine mam pre istotu.

amelia89
22. mar 2024

ja uz nemam ani penazenku len na doklady 😅 mam mozno 1€ pri sebe

kukuk29
22. mar 2024

vzdy sa snazim mat min 5€ pri sebe lebo vacsinou male pekarne,bufetiky nemaju terminal tak isto vela inych prevadzok kde sa im to neoplati plus na parkovne v mestach kde sa daju dat iba mince a nie karta pouzit.

lenuska1907
22. mar 2024

vsetko platim kartou, ale mam v penazenke vzdy nejaku hotovost, presne pre taketo pripady (nieco do skoly /skolky, parkovne, poplatok u doktora, pomoct niekomu, nefunguje terminal :D )

jana_eyre_2
22. mar 2024

Málokedy nosím pri sebe hotovosť, ešte aj do košíka mám v bunde 20forintov.. 🤣 všade platím mobilom, už ani karty nenosím.. ale predvčerom má zachránil syn, lebo sme boli na očkovani a za podanie vakcíny sa dalo platiť len v hotovosti.. on si zobral svoje úspory, ani neviem prečo..

mabenn
22. mar 2024

Si ju mala sprdnut ze sama nema 2eura

laurita285
22. mar 2024

Ja platím všade korunkami :D Mám ich rada a teda aj sa mi zdá že menej míňam keď vidím reálne peniaze odchádzať :D

vroni
22. mar 2024

Vždy nosím si sebou aj hotovosť. Pochopiteľne, že platím väčšinou kartou, ale situácii, že potrebujem hotovosť, je ešte stále dosť. Bohu vďaka.

tykat
22. mar 2024

No tak ked budes potrebovat si vypytas od mamy kedze ona hotovost vzdy ma vsak? 😀 a ako jej to dnes pri parkovani pomohlo hejže?

17alexis
22. mar 2024

Tiež som nenosila, kým som nešla k novej zubárke, u ktorej sa nedá platiť kartou. To bol iný trapas lebo som nemala čas bežať do bankomatu, tak som jej dlhovala asi mesiac platbu. Odvtedy nosím so sebou aspoň 200 pre istotu, ale všade platím kartou. Hotovosť mám len ako železnú rezervu, keď sa inak nedá...

tamtumdo
22. mar 2024

Ako nechápem zaco ta sprdla....veď tvoja vec....
Pokiaľ nenakupujem na nete,snažím sa platiť všade hotovosťou....

vikisisi
22. mar 2024

Inak po minulej diskusii ohľadne samoobslužných pokladní v Lidli som zostala prekvapená, koľko ľudí platí hotovosťou. Ja, kde sa dá používam kartu, ale snažím sa mať rezervu v hotovosti aspoň 20 € a tie sa u mňa teda zohreju a to len pre prípad nejakého trapasu, že sa nedá platiť kartou. A či banka vidí že som nakupovala v sex shope alebo kde je mi šuma fuk.

0silvia0
22. mar 2024

Mala si sa na nu osopit, ze preboha? Ako to ze nema mince? Ved kazdy clovek musi mat pri sebe mince, co ak bude musiet platit parkovanie? Co tam napcha papierove eura?